Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)verified 5 days agoContract notice
Request for tenders for the supply of foundry aluminium alloys and zinc alloys for Stage 2 of development work on the project 'Technology for simultaneous monitoring and control of heat treatment'
OriginalZapytanie ofertowe na dostawę odlewniczych stopów aluminium i stopów cynku do realizacji Etapu 2 prac rozwojowych w ramach projektu pt.: „Technologia symultanicznego monitorowania i sterowania procesem obróbki cieplnej w automatycznym procesie wytwarzania wysokociśnieniowych odlewów ze stopów metali lekkich wykorzystująca oprzyrządowanie wytworzone metodami przyrostowymi druku 3D”
Request for tenders for the supply of foundry aluminium alloys and zinc alloys for Stage 2 of development work on the project 'Technology for simultaneous monitoring and control of heat treatment'
Buyer: SAGA POLAND sp. z o.o.
Country: Poland
Deadline: 12 Oct 2026, 23:59 (UTC+2)
Procedure: Other procedure
Sector (CPV): Mining & basic materials (14600000)
Aperlena: https://aperlena.com/en/t/zapytanie-ofertowe-na-dostawe-odlewniczych-stopow-aluminium-i-stopow-cynku-do-realizacji-etapu-2-prac-rozwojowych-w-rama-11a4558b3d
Official notice: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/293873
Bidding is closed. An award or a correction on this notice: an email when the register sees it.
Log in
01
Summary
Machine-generated summary
The buyer is seeking supplies of foundry aluminium and zinc alloys as raw materials for Stage 2 of development work under a research project on simultaneous monitoring and control of heat treatment in the automated production of high-pressure castings from light metal alloys, using tooling made by 3D printing. The procurement is divided into two lots. Lot 1 covers 6.5 tonnes of aluminium alloy EN AC-46000. Lot 2 covers zinc alloys: 2 tonnes of ZL2 and 3 tonnes of ZL3, supplied as ingots (gąski). Suppliers may bid on one or both lots. Materials must meet the stated chemical composition specifications, comply with the RoHS directive, and be accompanied by an inspection certificate 3.1 with detailed chemical composition according to EN 10204.
02
Key points
Place of performance
Teresin (mazowieckie)
Reference
2026-189-293873
Projekt: FEMA.01.01-IP.01-02E9/24 - Technologia symultanicznego monitorowania i sterowania procesem obróbki cieplnej w automatycznym procesie wytwarzania wysokociśnieniowych odlewów ze stopów metali lekkich (...)
Część 1: Dostawa odlewniczych stopów aluminium i cynku do Etapu 2 PR
Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa surowców tj. odlewniczych stopów aluminium oraz odlewniczych stopów cynku do do realizacji Etapu 2 prac rozwojowych. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: Część I Dostawa odlewniczych stopów aluminium EN AC - 46 000 - 6,5 tony. Część II Dostawa odlewniczych stopów cynku • ZL2 - 2 tony • ZL3 - 3 tony Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia. Surowce muszą pozostawać zgodnie ze specyfikacją poniżej: Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa surowców - odlewniczych stopów aluminium (Część I) oraz odlewniczych stopów cynku (Część II) w formie gąsek o następującej specyfikacji: Wymagania jakościowe dla stopu aluminium EN AC-46000: SI - 8.0-11.0 % Fe - 0,6-1,1% Cu - 2,0 - 4,0% Mn - max. 0,55% Mg - 0,15- 0,55% Cr - max. 0,15% Ni - max. 0,55% Zn - max. 1,2 % Pb - max. 0,29% Sn - max. 0,15% Ti - max. 0,20% Wymagania jakościowe dla stopu cynku ZL2: Al - 3,8-4,2 % Cu - 2,7-3,3% Mg - 0,035-0,06 % Pb - max. 0,003 % Cd - max. 0,003% Sn -max. 0,001% Fe -max. 0,02% Ni- max. 0,001% Si - max. 0,02 % Wymagania jakościowe stopu ZL3: Al - 3,8-4,2 % Cu - max.0,03% Mg - 0,035-0,06 % Pb - max. 0,003 % Cd - max. 0,003% Sn -max. 0,001% Fe -max. 0,02% Ni- max. 0,001% Si - max. 0,02 % Warunki realizacji Przedmiotu zamówienia: a) Przedmiot zamówienia musi pozostawać w zgodności z normą RoHS. Ponadto Dostawca zobowiązany jest przedstawić Świadectwo odbioru 3.1 z informacją o szczegółowym składzie chemicznym materiału z danej partii wg normy EN 10204 (tzw. atest materiałowy). b) Odbiór Przedmiotu Zamówienia będzie polegał na sprawdzeniu ilości towaru, jakości zabezpieczenia przed uszkodzeniem i wpływem warunków zewnętrznych oraz kontroli atestów, a także innych dokumentów dotyczących zgodności technicznej. Dodatkowo Zamawiający zastrzega sobie możliwość badań chemicznych dostarczonego surowca. c) Zamawiający nie dopuszcza realizacji Przedmiotu Zamówienia przez osoby trzecie, inne niż Wykonawca. d) Miejsce dostawy: Zakład Zamawiającego w Teresinie - ul. Guzowska 4 (96-515). e) Warunki transportu w zakresie dostaw: DDP Zakład Zamawiającego. f) Realizacja Przedmiotu zamówienia musi przebiegać w zgodności z zasadą uniwersalnego projektowania celem zachowania dostępności Przedmiotu zamówienia i nie generowania ograniczeń dla użytkowników. Inne wymagania dotyczące Przedmiotu Zamówienia: a) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia. Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych. b) Zamawiający nie przewiduje możliwości zawarcia umowy ramowej. c) Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień uzupełniających. d) Wymagania dotyczące realizacji Przedmiotu Zamówienia, w szczególności obowiązki Wykonawcy znajdują się we „Wzorze Umowy”, stanowiącym Załącznik nr 3 do Zapytania ofertowego. Wykonawca zobowiązany jest zapoznać się z treścią Wzoru Umowy. e) Koszt transportu surowca do zakładu Zamawiającego ponosi Wykonawca. f) Zamawiający zastrzega sobie prawo odmowy odbioru surowca i odesłania go wykonawcy na jego koszt jeżeli nie będzie on spełniać wymogów określonych w zapytaniu ofertowym.
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-10-05; dane przetworzone.
Original text
Numer ogłoszenia: 2026-189-293873
Projekt: FEMA.01.01-IP.01-02E9/24 - Technologia symultanicznego monitorowania i sterowania procesem obróbki cieplnej w automatycznym procesie wytwarzania wysokociśnieniowych odlewów ze stopów metali lekkich (...)
Część 1: Dostawa odlewniczych stopów aluminium i cynku do Etapu 2 PR
Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa surowców tj. odlewniczych stopów aluminium oraz odlewniczych stopów cynku do do realizacji Etapu 2 prac rozwojowych. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: Część I Dostawa odlewniczych stopów aluminium EN AC - 46 000 - 6,5 tony. Część II Dostawa odlewniczych stopów cynku • ZL2 - 2 tony • ZL3 - 3 tony Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia. Surowce muszą pozostawać zgodnie ze specyfikacją poniżej: Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa surowców - odlewniczych stopów aluminium (Część I) oraz odlewniczych stopów cynku (Część II) w formie gąsek o następującej specyfikacji: Wymagania jakościowe dla stopu aluminium EN AC-46000: SI - 8.0-11.0 % Fe - 0,6-1,1% Cu - 2,0 - 4,0% Mn - max. 0,55% Mg - 0,15- 0,55% Cr - max. 0,15% Ni - max. 0,55% Zn - max. 1,2 % Pb - max. 0,29% Sn - max. 0,15% Ti - max. 0,20% Wymagania jakościowe dla stopu cynku ZL2: Al - 3,8-4,2 % Cu - 2,7-3,3% Mg - 0,035-0,06 % Pb - max. 0,003 % Cd - max. 0,003% Sn -max. 0,001% Fe -max. 0,02% Ni- max. 0,001% Si - max. 0,02 % Wymagania jakościowe stopu ZL3: Al - 3,8-4,2 % Cu - max.0,03% Mg - 0,035-0,06 % Pb - max. 0,003 % Cd - max. 0,003% Sn -max. 0,001% Fe -max. 0,02% Ni- max. 0,001% Si - max. 0,02 % Warunki realizacji Przedmiotu zamówienia: a) Przedmiot zamówienia musi pozostawać w zgodności z normą RoHS. Ponadto Dostawca zobowiązany jest przedstawić Świadectwo odbioru 3.1 z informacją o szczegółowym składzie chemicznym materiału z danej partii wg normy EN 10204 (tzw. atest materiałowy). b) Odbiór Przedmiotu Zamówienia będzie polegał na sprawdzeniu ilości towaru, jakości zabezpieczenia przed uszkodzeniem i wpływem warunków zewnętrznych oraz kontroli atestów, a także innych dokumentów dotyczących zgodności technicznej. Dodatkowo Zamawiający zastrzega sobie możliwość badań chemicznych dostarczonego surowca. c) Zamawiający nie dopuszcza realizacji Przedmiotu Zamówienia przez osoby trzecie, inne niż Wykonawca. d) Miejsce dostawy: Zakład Zamawiającego w Teresinie - ul. Guzowska 4 (96-515). e) Warunki transportu w zakresie dostaw: DDP Zakład Zamawiającego. f) Realizacja Przedmiotu zamówienia musi przebiegać w zgodności z zasadą uniwersalnego projektowania celem zachowania dostępności Przedmiotu zamówienia i nie generowania ograniczeń dla użytkowników. Inne wymagania dotyczące Przedmiotu Zamówienia: a) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia. Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych. b) Zamawiający nie przewiduje możliwości zawarcia umowy ramowej. c) Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień uzupełniających. d) Wymagania dotyczące realizacji Przedmiotu Zamówienia, w szczególności obowiązki Wykonawcy znajdują się we „Wzorze Umowy”, stanowiącym Załącznik nr 3 do Zapytania ofertowego. Wykonawca zobowiązany jest zapoznać się z treścią Wzoru Umowy. e) Koszt transportu surowca do zakładu Zamawiającego ponosi Wykonawca. f) Zamawiający zastrzega sobie prawo odmowy odbioru surowca i odesłania go wykonawcy na jego koszt jeżeli nie będzie on spełniać wymogów określonych w zapytaniu ofertowym.
CPV: 14600000-7 Rudy i stopy metali; 14713000-2 Cynk
Miejsce realizacji: Teresin (mazowieckie)
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-10-05; dane przetworzone.
Official source
Source: Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)
of the awards went to the three most frequent winners
5%
buyers awarded contracts here
370
Based on 497 awards with a named winner over the last 3 years. Counted by award, not by value, because lot and framework amounts are not comparable.
Concentrated means the three most frequent winners took 65% or more of the awards; many suppliers, under 35% with at least ten different winners.
Competition
tenders per lot on average (open and restricted procedures)
3.2
of those lots received a single tender
24%
of the awards went to companies based in another country
0%
of the tenders came from another country
1%
As the official award notices state them, over the last 3 years. Tenders per lot count open and restricted procedures only: in a negotiated procedure or a direct award a single tender is the procedure itself. The country is the one the notice gives for the winner.