Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)sprawdzono 5 dni temuOgłoszenie o zamówieniu
Zapytanie ofertowe na dostawę odlewniczych stopów aluminium i stopów cynku do realizacji Etapu 2 prac rozwojowych w ramach projektu pt.: „Technologia symultanicznego monitorowania i sterowania procesem obróbki cieplnej w automatycznym procesie wytwarzania wysokociśnieniowych odlewów ze stopów metali lekkich wykorzystująca oprzyrządowanie wytworzone metodami przyrostowymi druku 3D”
Zapytanie ofertowe na dostawę odlewniczych stopów aluminium i stopów cynku do realizacji Etapu 2 prac rozwojowych w ramach projektu pt.: „Technologia symultanicznego monitorowania i sterowania procesem obróbki cieplnej w automatycznym procesie wytwarzania wysokociśnieniowych odlewów ze stopów metali lekkich wykorzystująca oprzyrządowanie wytworzone metodami przyrostowymi druku 3D”
Zamawiający: SAGA POLAND sp. z o.o.
Kraj: Polska
Termin: 12 paź 2026, 23:59 (UTC+2)
Tryb: Inny tryb
Branża (CPV): Górnictwo i surowce podstawowe (14600000)
Aperlena: https://aperlena.com/pl/t/zapytanie-ofertowe-na-dostawe-odlewniczych-stopow-aluminium-i-stopow-cynku-do-realizacji-etapu-2-prac-rozwojowych-w-rama-11a4558b3d
Ogłoszenie urzędowe: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/293873
Składanie ofert zakończone. Udzielenie zamówienia lub sprostowanie tego ogłoszenia: e-mail, gdy rejestr to zobaczy.
Zaloguj się
01
Streszczenie
Streszczenie wygenerowane automatycznie
Zamówienie obejmuje dostawę surowców, czyli odlewniczych stopów aluminium i stopów cynku, przeznaczonych do realizacji Etapu 2 prac rozwojowych w ramach projektu badawczego dotyczącego technologii symultanicznego monitorowania i sterowania procesem obróbki cieplnej w automatycznym procesie wytwarzania wysokociśnieniowych odlewów ze stopów metali lekkich, z wykorzystaniem oprzyrządowania wytworzonego metodami przyrostowymi druku 3D. Zamówienie podzielono na dwie części. Część I obejmuje 6,5 tony stopu aluminium EN AC-46000. Część II obejmuje stopy cynku: 2 tony ZL2 oraz 3 tony ZL3, dostarczane w formie gąsek. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części. Materiały muszą spełniać podane wymagania składu chemicznego, być zgodne z normą RoHS i być dostarczone ze świadectwem odbioru 3.1 wg normy EN 10204.
02
Najważniejsze informacje
Miejsce realizacji
Teresin (mazowieckie)
Numer referencyjny
2026-189-293873
Projekt: FEMA.01.01-IP.01-02E9/24 - Technologia symultanicznego monitorowania i sterowania procesem obróbki cieplnej w automatycznym procesie wytwarzania wysokociśnieniowych odlewów ze stopów metali lekkich (...)
Część 1: Dostawa odlewniczych stopów aluminium i cynku do Etapu 2 PR
Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa surowców tj. odlewniczych stopów aluminium oraz odlewniczych stopów cynku do do realizacji Etapu 2 prac rozwojowych. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: Część I Dostawa odlewniczych stopów aluminium EN AC - 46 000 - 6,5 tony. Część II Dostawa odlewniczych stopów cynku • ZL2 - 2 tony • ZL3 - 3 tony Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia. Surowce muszą pozostawać zgodnie ze specyfikacją poniżej: Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa surowców - odlewniczych stopów aluminium (Część I) oraz odlewniczych stopów cynku (Część II) w formie gąsek o następującej specyfikacji: Wymagania jakościowe dla stopu aluminium EN AC-46000: SI - 8.0-11.0 % Fe - 0,6-1,1% Cu - 2,0 - 4,0% Mn - max. 0,55% Mg - 0,15- 0,55% Cr - max. 0,15% Ni - max. 0,55% Zn - max. 1,2 % Pb - max. 0,29% Sn - max. 0,15% Ti - max. 0,20% Wymagania jakościowe dla stopu cynku ZL2: Al - 3,8-4,2 % Cu - 2,7-3,3% Mg - 0,035-0,06 % Pb - max. 0,003 % Cd - max. 0,003% Sn -max. 0,001% Fe -max. 0,02% Ni- max. 0,001% Si - max. 0,02 % Wymagania jakościowe stopu ZL3: Al - 3,8-4,2 % Cu - max.0,03% Mg - 0,035-0,06 % Pb - max. 0,003 % Cd - max. 0,003% Sn -max. 0,001% Fe -max. 0,02% Ni- max. 0,001% Si - max. 0,02 % Warunki realizacji Przedmiotu zamówienia: a) Przedmiot zamówienia musi pozostawać w zgodności z normą RoHS. Ponadto Dostawca zobowiązany jest przedstawić Świadectwo odbioru 3.1 z informacją o szczegółowym składzie chemicznym materiału z danej partii wg normy EN 10204 (tzw. atest materiałowy). b) Odbiór Przedmiotu Zamówienia będzie polegał na sprawdzeniu ilości towaru, jakości zabezpieczenia przed uszkodzeniem i wpływem warunków zewnętrznych oraz kontroli atestów, a także innych dokumentów dotyczących zgodności technicznej. Dodatkowo Zamawiający zastrzega sobie możliwość badań chemicznych dostarczonego surowca. c) Zamawiający nie dopuszcza realizacji Przedmiotu Zamówienia przez osoby trzecie, inne niż Wykonawca. d) Miejsce dostawy: Zakład Zamawiającego w Teresinie - ul. Guzowska 4 (96-515). e) Warunki transportu w zakresie dostaw: DDP Zakład Zamawiającego. f) Realizacja Przedmiotu zamówienia musi przebiegać w zgodności z zasadą uniwersalnego projektowania celem zachowania dostępności Przedmiotu zamówienia i nie generowania ograniczeń dla użytkowników. Inne wymagania dotyczące Przedmiotu Zamówienia: a) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia. Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych. b) Zamawiający nie przewiduje możliwości zawarcia umowy ramowej. c) Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień uzupełniających. d) Wymagania dotyczące realizacji Przedmiotu Zamówienia, w szczególności obowiązki Wykonawcy znajdują się we „Wzorze Umowy”, stanowiącym Załącznik nr 3 do Zapytania ofertowego. Wykonawca zobowiązany jest zapoznać się z treścią Wzoru Umowy. e) Koszt transportu surowca do zakładu Zamawiającego ponosi Wykonawca. f) Zamawiający zastrzega sobie prawo odmowy odbioru surowca i odesłania go wykonawcy na jego koszt jeżeli nie będzie on spełniać wymogów określonych w zapytaniu ofertowym.
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-10-05; dane przetworzone.
Tekst oryginalny
Numer ogłoszenia: 2026-189-293873
Projekt: FEMA.01.01-IP.01-02E9/24 - Technologia symultanicznego monitorowania i sterowania procesem obróbki cieplnej w automatycznym procesie wytwarzania wysokociśnieniowych odlewów ze stopów metali lekkich (...)
Część 1: Dostawa odlewniczych stopów aluminium i cynku do Etapu 2 PR
Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa surowców tj. odlewniczych stopów aluminium oraz odlewniczych stopów cynku do do realizacji Etapu 2 prac rozwojowych. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: Część I Dostawa odlewniczych stopów aluminium EN AC - 46 000 - 6,5 tony. Część II Dostawa odlewniczych stopów cynku • ZL2 - 2 tony • ZL3 - 3 tony Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia. Surowce muszą pozostawać zgodnie ze specyfikacją poniżej: Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa surowców - odlewniczych stopów aluminium (Część I) oraz odlewniczych stopów cynku (Część II) w formie gąsek o następującej specyfikacji: Wymagania jakościowe dla stopu aluminium EN AC-46000: SI - 8.0-11.0 % Fe - 0,6-1,1% Cu - 2,0 - 4,0% Mn - max. 0,55% Mg - 0,15- 0,55% Cr - max. 0,15% Ni - max. 0,55% Zn - max. 1,2 % Pb - max. 0,29% Sn - max. 0,15% Ti - max. 0,20% Wymagania jakościowe dla stopu cynku ZL2: Al - 3,8-4,2 % Cu - 2,7-3,3% Mg - 0,035-0,06 % Pb - max. 0,003 % Cd - max. 0,003% Sn -max. 0,001% Fe -max. 0,02% Ni- max. 0,001% Si - max. 0,02 % Wymagania jakościowe stopu ZL3: Al - 3,8-4,2 % Cu - max.0,03% Mg - 0,035-0,06 % Pb - max. 0,003 % Cd - max. 0,003% Sn -max. 0,001% Fe -max. 0,02% Ni- max. 0,001% Si - max. 0,02 % Warunki realizacji Przedmiotu zamówienia: a) Przedmiot zamówienia musi pozostawać w zgodności z normą RoHS. Ponadto Dostawca zobowiązany jest przedstawić Świadectwo odbioru 3.1 z informacją o szczegółowym składzie chemicznym materiału z danej partii wg normy EN 10204 (tzw. atest materiałowy). b) Odbiór Przedmiotu Zamówienia będzie polegał na sprawdzeniu ilości towaru, jakości zabezpieczenia przed uszkodzeniem i wpływem warunków zewnętrznych oraz kontroli atestów, a także innych dokumentów dotyczących zgodności technicznej. Dodatkowo Zamawiający zastrzega sobie możliwość badań chemicznych dostarczonego surowca. c) Zamawiający nie dopuszcza realizacji Przedmiotu Zamówienia przez osoby trzecie, inne niż Wykonawca. d) Miejsce dostawy: Zakład Zamawiającego w Teresinie - ul. Guzowska 4 (96-515). e) Warunki transportu w zakresie dostaw: DDP Zakład Zamawiającego. f) Realizacja Przedmiotu zamówienia musi przebiegać w zgodności z zasadą uniwersalnego projektowania celem zachowania dostępności Przedmiotu zamówienia i nie generowania ograniczeń dla użytkowników. Inne wymagania dotyczące Przedmiotu Zamówienia: a) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia. Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych. b) Zamawiający nie przewiduje możliwości zawarcia umowy ramowej. c) Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień uzupełniających. d) Wymagania dotyczące realizacji Przedmiotu Zamówienia, w szczególności obowiązki Wykonawcy znajdują się we „Wzorze Umowy”, stanowiącym Załącznik nr 3 do Zapytania ofertowego. Wykonawca zobowiązany jest zapoznać się z treścią Wzoru Umowy. e) Koszt transportu surowca do zakładu Zamawiającego ponosi Wykonawca. f) Zamawiający zastrzega sobie prawo odmowy odbioru surowca i odesłania go wykonawcy na jego koszt jeżeli nie będzie on spełniać wymogów określonych w zapytaniu ofertowym.
CPV: 14600000-7 Rudy i stopy metali; 14713000-2 Cynk
Miejsce realizacji: Teresin (mazowieckie)
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-10-05; dane przetworzone.
Oficjalne źródło
Źródło: Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)
Zawsze weryfikuj szczegóły w oficjalnym ogłoszeniu.
udział zamówień, które trafiły do trzech najczęstszych wykonawców
5%
liczba zamawiających, którzy udzielili tu zamówień
370
Na podstawie 497 rozstrzygnięć z ostatnich 3 lat ze wskazanym wykonawcą. Liczone według rozstrzygnięć, a nie wartości, bo kwoty części i umów ramowych nie są porównywalne.
Skoncentrowany: trzej najczęstsi wykonawcy zdobyli co najmniej 65% zamówień; wielu dostawców: poniżej 35% przy co najmniej dziesięciu różnych wykonawcach.
Konkurencja
średnia liczba ofert na część (tryby otwarte i ograniczone)
3,2
udział tych części, w których złożono jedną ofertę
24%
udział zamówień zdobytych przez firmy z siedzibą w innym kraju
0%
udział ofert z innego kraju
1%
Tak, jak podają je oficjalne ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, z ostatnich 3 lat. Liczba ofert na część obejmuje tylko tryby otwarte i ograniczone: w trybie negocjacyjnym lub z wolnej ręki jedna oferta to istota samego trybu. Kraj to ten, który ogłoszenie podaje dla wykonawcy.