Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)vérifié il y a 5 joursAvis de marché
Appel d'offres pour la fourniture d'alliages d'aluminium et de zinc de fonderie pour l'étape 2 des travaux de développement du projet de surveillance et de commande simultanées du traitement thermique
OriginalZapytanie ofertowe na dostawę odlewniczych stopów aluminium i stopów cynku do realizacji Etapu 2 prac rozwojowych w ramach projektu pt.: „Technologia symultanicznego monitorowania i sterowania procesem obróbki cieplnej w automatycznym procesie wytwarzania wysokociśnieniowych odlewów ze stopów metali lekkich wykorzystująca oprzyrządowanie wytworzone metodami przyrostowymi druku 3D”
Clôturé
Pologne
Industries minières & matériaux de base
Appel d'offres pour la fourniture d'alliages d'aluminium et de zinc de fonderie pour l'étape 2 des travaux de développement du projet de surveillance et de commande simultanées du traitement thermique
Acheteur: SAGA POLAND sp. z o.o.
Pays: Pologne
Date limite: 12 oct. 2026, 23:59 (UTC+2)
Procédure: Autre procédure
Secteur (CPV): Industries minières & matériaux de base (14600000)
Aperlena: https://aperlena.com/fr/t/zapytanie-ofertowe-na-dostawe-odlewniczych-stopow-aluminium-i-stopow-cynku-do-realizacji-etapu-2-prac-rozwojowych-w-rama-11a4558b3d
Avis officiel: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/293873
Les offres sont closes. Une attribution ou un rectificatif sur cet avis : un e-mail quand le registre le voit.
Se connecter
01
Résumé
Résumé généré automatiquement
L'acheteur recherche des fournitures d'alliages d'aluminium et de zinc de fonderie comme matières premières pour l'étape 2 des travaux de développement dans le cadre d'un projet de recherche sur la surveillance et la commande simultanées du traitement thermique lors de la production automatisée de pièces moulées sous pression en alliages légers, utilisant des outillages fabriqués par impression 3D. Le marché est divisé en deux lots. Le lot 1 couvre 6,5 tonnes de l'alliage d'aluminium EN AC-46000. Le lot 2 couvre les alliages de zinc : 2 tonnes de ZL2 et 3 tonnes de ZL3, livrés en pains. Les fournisseurs peuvent soumissionner pour un lot ou les deux. Les matériaux doivent respecter les compositions chimiques indiquées, être conformes à la directive RoHS et être accompagnés d'un certificat de réception 3.1 selon la norme EN 10204.
02
Points clés
Lieu d'exécution
Teresin (mazowieckie)
Référence
2026-189-293873
Projekt: FEMA.01.01-IP.01-02E9/24 - Technologia symultanicznego monitorowania i sterowania procesem obróbki cieplnej w automatycznym procesie wytwarzania wysokociśnieniowych odlewów ze stopów metali lekkich (...)
Część 1: Dostawa odlewniczych stopów aluminium i cynku do Etapu 2 PR
Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa surowców tj. odlewniczych stopów aluminium oraz odlewniczych stopów cynku do do realizacji Etapu 2 prac rozwojowych. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: Część I Dostawa odlewniczych stopów aluminium EN AC - 46 000 - 6,5 tony. Część II Dostawa odlewniczych stopów cynku • ZL2 - 2 tony • ZL3 - 3 tony Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia. Surowce muszą pozostawać zgodnie ze specyfikacją poniżej: Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa surowców - odlewniczych stopów aluminium (Część I) oraz odlewniczych stopów cynku (Część II) w formie gąsek o następującej specyfikacji: Wymagania jakościowe dla stopu aluminium EN AC-46000: SI - 8.0-11.0 % Fe - 0,6-1,1% Cu - 2,0 - 4,0% Mn - max. 0,55% Mg - 0,15- 0,55% Cr - max. 0,15% Ni - max. 0,55% Zn - max. 1,2 % Pb - max. 0,29% Sn - max. 0,15% Ti - max. 0,20% Wymagania jakościowe dla stopu cynku ZL2: Al - 3,8-4,2 % Cu - 2,7-3,3% Mg - 0,035-0,06 % Pb - max. 0,003 % Cd - max. 0,003% Sn -max. 0,001% Fe -max. 0,02% Ni- max. 0,001% Si - max. 0,02 % Wymagania jakościowe stopu ZL3: Al - 3,8-4,2 % Cu - max.0,03% Mg - 0,035-0,06 % Pb - max. 0,003 % Cd - max. 0,003% Sn -max. 0,001% Fe -max. 0,02% Ni- max. 0,001% Si - max. 0,02 % Warunki realizacji Przedmiotu zamówienia: a) Przedmiot zamówienia musi pozostawać w zgodności z normą RoHS. Ponadto Dostawca zobowiązany jest przedstawić Świadectwo odbioru 3.1 z informacją o szczegółowym składzie chemicznym materiału z danej partii wg normy EN 10204 (tzw. atest materiałowy). b) Odbiór Przedmiotu Zamówienia będzie polegał na sprawdzeniu ilości towaru, jakości zabezpieczenia przed uszkodzeniem i wpływem warunków zewnętrznych oraz kontroli atestów, a także innych dokumentów dotyczących zgodności technicznej. Dodatkowo Zamawiający zastrzega sobie możliwość badań chemicznych dostarczonego surowca. c) Zamawiający nie dopuszcza realizacji Przedmiotu Zamówienia przez osoby trzecie, inne niż Wykonawca. d) Miejsce dostawy: Zakład Zamawiającego w Teresinie - ul. Guzowska 4 (96-515). e) Warunki transportu w zakresie dostaw: DDP Zakład Zamawiającego. f) Realizacja Przedmiotu zamówienia musi przebiegać w zgodności z zasadą uniwersalnego projektowania celem zachowania dostępności Przedmiotu zamówienia i nie generowania ograniczeń dla użytkowników. Inne wymagania dotyczące Przedmiotu Zamówienia: a) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia. Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych. b) Zamawiający nie przewiduje możliwości zawarcia umowy ramowej. c) Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień uzupełniających. d) Wymagania dotyczące realizacji Przedmiotu Zamówienia, w szczególności obowiązki Wykonawcy znajdują się we „Wzorze Umowy”, stanowiącym Załącznik nr 3 do Zapytania ofertowego. Wykonawca zobowiązany jest zapoznać się z treścią Wzoru Umowy. e) Koszt transportu surowca do zakładu Zamawiającego ponosi Wykonawca. f) Zamawiający zastrzega sobie prawo odmowy odbioru surowca i odesłania go wykonawcy na jego koszt jeżeli nie będzie on spełniać wymogów określonych w zapytaniu ofertowym.
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-10-05; dane przetworzone.
Texte d'origine
Numer ogłoszenia: 2026-189-293873
Projekt: FEMA.01.01-IP.01-02E9/24 - Technologia symultanicznego monitorowania i sterowania procesem obróbki cieplnej w automatycznym procesie wytwarzania wysokociśnieniowych odlewów ze stopów metali lekkich (...)
Część 1: Dostawa odlewniczych stopów aluminium i cynku do Etapu 2 PR
Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa surowców tj. odlewniczych stopów aluminium oraz odlewniczych stopów cynku do do realizacji Etapu 2 prac rozwojowych. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: Część I Dostawa odlewniczych stopów aluminium EN AC - 46 000 - 6,5 tony. Część II Dostawa odlewniczych stopów cynku • ZL2 - 2 tony • ZL3 - 3 tony Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia. Surowce muszą pozostawać zgodnie ze specyfikacją poniżej: Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa surowców - odlewniczych stopów aluminium (Część I) oraz odlewniczych stopów cynku (Część II) w formie gąsek o następującej specyfikacji: Wymagania jakościowe dla stopu aluminium EN AC-46000: SI - 8.0-11.0 % Fe - 0,6-1,1% Cu - 2,0 - 4,0% Mn - max. 0,55% Mg - 0,15- 0,55% Cr - max. 0,15% Ni - max. 0,55% Zn - max. 1,2 % Pb - max. 0,29% Sn - max. 0,15% Ti - max. 0,20% Wymagania jakościowe dla stopu cynku ZL2: Al - 3,8-4,2 % Cu - 2,7-3,3% Mg - 0,035-0,06 % Pb - max. 0,003 % Cd - max. 0,003% Sn -max. 0,001% Fe -max. 0,02% Ni- max. 0,001% Si - max. 0,02 % Wymagania jakościowe stopu ZL3: Al - 3,8-4,2 % Cu - max.0,03% Mg - 0,035-0,06 % Pb - max. 0,003 % Cd - max. 0,003% Sn -max. 0,001% Fe -max. 0,02% Ni- max. 0,001% Si - max. 0,02 % Warunki realizacji Przedmiotu zamówienia: a) Przedmiot zamówienia musi pozostawać w zgodności z normą RoHS. Ponadto Dostawca zobowiązany jest przedstawić Świadectwo odbioru 3.1 z informacją o szczegółowym składzie chemicznym materiału z danej partii wg normy EN 10204 (tzw. atest materiałowy). b) Odbiór Przedmiotu Zamówienia będzie polegał na sprawdzeniu ilości towaru, jakości zabezpieczenia przed uszkodzeniem i wpływem warunków zewnętrznych oraz kontroli atestów, a także innych dokumentów dotyczących zgodności technicznej. Dodatkowo Zamawiający zastrzega sobie możliwość badań chemicznych dostarczonego surowca. c) Zamawiający nie dopuszcza realizacji Przedmiotu Zamówienia przez osoby trzecie, inne niż Wykonawca. d) Miejsce dostawy: Zakład Zamawiającego w Teresinie - ul. Guzowska 4 (96-515). e) Warunki transportu w zakresie dostaw: DDP Zakład Zamawiającego. f) Realizacja Przedmiotu zamówienia musi przebiegać w zgodności z zasadą uniwersalnego projektowania celem zachowania dostępności Przedmiotu zamówienia i nie generowania ograniczeń dla użytkowników. Inne wymagania dotyczące Przedmiotu Zamówienia: a) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia. Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych. b) Zamawiający nie przewiduje możliwości zawarcia umowy ramowej. c) Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień uzupełniających. d) Wymagania dotyczące realizacji Przedmiotu Zamówienia, w szczególności obowiązki Wykonawcy znajdują się we „Wzorze Umowy”, stanowiącym Załącznik nr 3 do Zapytania ofertowego. Wykonawca zobowiązany jest zapoznać się z treścią Wzoru Umowy. e) Koszt transportu surowca do zakładu Zamawiającego ponosi Wykonawca. f) Zamawiający zastrzega sobie prawo odmowy odbioru surowca i odesłania go wykonawcy na jego koszt jeżeli nie będzie on spełniać wymogów określonych w zapytaniu ofertowym.
CPV: 14600000-7 Rudy i stopy metali; 14713000-2 Cynk
Miejsce realizacji: Teresin (mazowieckie)
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-10-05; dane przetworzone.
Source officielle
Source : Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)
Vérifiez toujours les détails dans l'avis officiel.
ouverts en ce moment, Industries minières & matériaux de base
341
avis ouvert médian
175 603 €
Qui remporte les marchés ici
Nombreux fournisseurs
Pologne · Industries minières & matériaux de base
entreprises différentes ont remporté des attributions ici
366
des attributions sont allées aux trois titulaires les plus fréquents
5%
acheteurs ont attribué des marchés ici
370
D'après 498 attributions avec un titulaire nommé sur les 3 dernières années. Compté par attribution et non par montant, car les montants des lots et des accords-cadres ne sont pas comparables.
Concentré : les trois titulaires les plus fréquents ont obtenu 65% des attributions ou plus ; nombreux fournisseurs : moins de 35% avec au moins dix titulaires différents.
Concurrence
offres par lot en moyenne (procédures ouvertes et restreintes)
3,2
de ces lots ont reçu une seule offre
24%
des attributions sont allées à des entreprises établies dans un autre pays
0%
des offres venaient d'un autre pays
1%
Tels que les avis d'attribution officiels les indiquent, sur les 3 dernières années. Les offres par lot ne comptent que les procédures ouvertes et restreintes : dans une procédure négociée ou une attribution directe, une seule offre est la procédure elle-même. Le pays est celui que l'avis donne pour le titulaire.
29 nouveaux avis pour Industries minières & matériaux de base en Pologne au cours des 7 derniers jours.
Recevez un e-mail quand de nouveaux avis paraissent. Gratuit.