Notices of this kind (Poland, below the EU threshold) give a median of 12 days, half of them between 8 and 15 days, based on 94,018 notices of the last two years.
This buyer usually gives 15 days (median of its last 18 calls for tender).
Przebudowa drogi gminnej ulicy Mieszka I w Hanusku
Buyer: Gmina Tworóg
Country: Poland
Deadline: 28 Oct 2026, 08:00 (UTC+1)
Procedure: Other procedure
Sector (CPV): Construction work (45000000)
Aperlena: https://aperlena.com/en/t/przebudowa-drogi-gminnej-ulicy-mieszka-i-w-hanusku-0dbf8a8def
Official notice: https://ezamowienia.gov.pl/mo-client-board/bzp/notice-details/2026%2FBZP%2000484649%2F01
If the deadline moves or the notice is corrected, we email you.
Log in
01
Description
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00484649 z dnia 2026-10-13 Ogłoszenie o zamówieniu Roboty budowlane Przebudowa drogi gminnej ulicy Mieszka I w Hanusku SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY 1.1.) Rola zamawiającego Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego 1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tworóg 1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258374 1.5) Adres zamawiającego 1.5.1.) Ulica: Zamkowa 16 1.5.2.) Miejscowość: Tworóg 1.5.3.) Kod pocztowy: 42-690 1.5.4.) Województwo: śląskie 1.5.5.) Kraj: Polska 1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski 1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ug.tworog.pl 1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://tworog.pl/aktualnosci 1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego 1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne SEKCJA II - INFORMACJE PODSTAWOWE 2.1.) Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego 2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie 2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej: Przebudowa drogi gminnej ulicy Mieszka I w Hanusku 2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb61e214-4f2a-49cf-b514-c096ae452569 2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00484649 2.6.) Wersja ogłoszenia: 01 2.7.) Data ogłoszenia: 2026-10-13 2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak 2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00053926/11/P 2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań: 1.1.5 Przebudowa ul. Mieszka I w Hanusku 2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie 2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie 2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA 3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/transakcja/1389802 3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie 3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak 3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy zakupowej (zwanej dalej również „platformą”) dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1389802 12.1. Składanie dokumentów innych niż oferta, w tym oświadczeń, wniosków, zawiadomień, zapytań oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem platformy i formularza Wyślij wiadomość. 12.2. Oświadczenia lub dokumenty składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem platformy jako załączniki. Wymagania dotyczące dokumentów oraz oświadczeń składanych przez Wykonawców określa rozdział 11. SWZ. 3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 12.10. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformie przesłanych przez Zamawiającego. 12.11. Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na platformie: 12.11.1. stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, 12.11.2. komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 12.11.3. zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer, 12.11.4. włączona obsługa JavaScript, 12.11.5. zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, 12.11.6. Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3. 12.11.7. Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. 12.12. Zamawiający dopuszcza komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej, z wyjątkiem złożenia oferty z załącznikami oraz podmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem, że po otwarciu ofert Wykonawca może komunikować się wyłącznie za pośrednictwem adresu poczty elektronicznej wskazanego w formularzu oferty. 12.13. Komunikacja w postępowaniu odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonych w niniejszym rozdziale. 3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowani
02
Bid or no-bid?
Six questions before you commit a team. Under each one, what the register holds on it. The answers are yours.
Can I bid?
Documents in Polish.
Bids are submitted through e-Zamowienia (ezamowienia.gov.pl).
The buyer has too few awards of its own in this sector, so this is the range of the last 2,000 awards for Construction work in Poland.
€2,551€10.9B
Median award
€3.7M
Middle half of past awards
€700,413 to €9.7M
Biuletyn Zamówień Publicznych (e-Zamówienia, UZP) publishes no value for this notice, so it has no mark on the scale. The official documents may state one.
Award values as published by the official sources. Use them as a guide, not a rule: scope, lots and duration differ between contracts.
of the awards went to the three most frequent winners
30%
of its calls state an estimated value
0%
Based on 10 awards with a named winner over the last 3 years. Counted by award, not by value, because lot and framework amounts are not comparable.
Concentrated means the three most frequent winners took 65% or more of the awards; many suppliers, under 35% with at least ten different winners.
This buyer has no award history in this sector yet. Usual winners, Construction work - Poland
Biuletyn Zamówień Publicznych (e-Zamówienia, UZP) publishes no value for this notice, so it cannot be placed among the open notices of its sector. The official documents may state one.
open now in Construction work
19,765
median open notice
€554,000
Who wins in this market
Many suppliers
Poland · Construction work
different companies won awards here
13,540
of the awards went to the three most frequent winners
2%
buyers awarded contracts here
6,160
Based on 28,280 awards with a named winner over the last 3 years. Counted by award, not by value, because lot and framework amounts are not comparable.
Concentrated means the three most frequent winners took 65% or more of the awards; many suppliers, under 35% with at least ten different winners.
Competition
tenders per lot on average (open and restricted procedures)
5.0
of those lots received a single tender
12%
of the awards went to companies based in another country
1%
of the tenders came from another country
3%
As the official award notices state them, over the last 3 years. Tenders per lot count open and restricted procedures only: in a negotiated procedure or a direct award a single tender is the procedure itself. The country is the one the notice gives for the winner.