Los anuncios de este tipo (Polonia, por debajo del umbral de la UE) dan una mediana de 12 días, la mitad entre 8 y 15 días, según 94.018 anuncios de los dos últimos años.
Este comprador suele dar 15 días (mediana de sus últimas 18 licitaciones).
Przebudowa drogi gminnej ulicy Mieszka I w Hanusku
Órgano de contratación: Gmina Tworóg
País: Polonia
Plazo: 28 oct. 2026, 08:00 (UTC+1)
Procedimiento: Otro procedimiento
Sector (CPV): Trabajos de construcción (45000000)
Aperlena: https://aperlena.com/es/t/przebudowa-drogi-gminnej-ulicy-mieszka-i-w-hanusku-0dbf8a8def
Anuncio oficial: https://ezamowienia.gov.pl/mo-client-board/bzp/notice-details/2026%2FBZP%2000484649%2F01
Si cambia el plazo o se corrige el anuncio, te escribimos.
Iniciar sesión
El Veredicto Aperlena
Carrera abierta
Ningún proveedor domina: 9 empresas distintas se han llevado los últimos 9 contratos comparables de este comprador en 5 años. Es una carrera realmente abierta.
Basado en 9 adjudicaciones comparables de este comprador en este sector durante 5 años. Cada veredicto se registra antes del resultado y se contrasta con el anuncio de adjudicación.
Cómo nos puntuamos.
01
Descripción
Ogłoszenie nr 2026/BZP 00484649 z dnia 2026-10-13 Ogłoszenie o zamówieniu Roboty budowlane Przebudowa drogi gminnej ulicy Mieszka I w Hanusku SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY 1.1.) Rola zamawiającego Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego 1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tworóg 1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258374 1.5) Adres zamawiającego 1.5.1.) Ulica: Zamkowa 16 1.5.2.) Miejscowość: Tworóg 1.5.3.) Kod pocztowy: 42-690 1.5.4.) Województwo: śląskie 1.5.5.) Kraj: Polska 1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski 1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ug.tworog.pl 1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://tworog.pl/aktualnosci 1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego 1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne SEKCJA II - INFORMACJE PODSTAWOWE 2.1.) Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego 2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie 2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej: Przebudowa drogi gminnej ulicy Mieszka I w Hanusku 2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb61e214-4f2a-49cf-b514-c096ae452569 2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00484649 2.6.) Wersja ogłoszenia: 01 2.7.) Data ogłoszenia: 2026-10-13 2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak 2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00053926/11/P 2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań: 1.1.5 Przebudowa ul. Mieszka I w Hanusku 2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie 2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie 2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA 3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/transakcja/1389802 3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie 3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak 3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy zakupowej (zwanej dalej również „platformą”) dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1389802 12.1. Składanie dokumentów innych niż oferta, w tym oświadczeń, wniosków, zawiadomień, zapytań oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem platformy i formularza Wyślij wiadomość. 12.2. Oświadczenia lub dokumenty składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem platformy jako załączniki. Wymagania dotyczące dokumentów oraz oświadczeń składanych przez Wykonawców określa rozdział 11. SWZ. 3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 12.10. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformie przesłanych przez Zamawiającego. 12.11. Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na platformie: 12.11.1. stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, 12.11.2. komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 12.11.3. zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer, 12.11.4. włączona obsługa JavaScript, 12.11.5. zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, 12.11.6. Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3. 12.11.7. Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. 12.12. Zamawiający dopuszcza komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej, z wyjątkiem złożenia oferty z załącznikami oraz podmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem, że po otwarciu ofert Wykonawca może komunikować się wyłącznie za pośrednictwem adresu poczty elektronicznej wskazanego w formularzu oferty. 12.13. Komunikacja w postępowaniu odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonych w niniejszym rozdziale. 3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowani
02
¿Licitamos o no?
Seis preguntas antes de comprometer a un equipo. Debajo de cada una, lo que el registro sabe de ella. Las respuestas son tuyas.
¿Puedo presentarme?
Documentos en polaco.
Las ofertas se presentan a través de e-Zamowienia (ezamowienia.gov.pl).
El comprador tiene muy pocas adjudicaciones propias en este sector, así que este es el rango de las últimas 2.000 adjudicaciones de Trabajos de construcción en Polonia.
2.551 €10,9 mil M €
Importe mediano
3,7 M €
Mitad central de las adjudicaciones anteriores
700.413 € a 9,7 M €
Biuletyn Zamówień Publicznych (e-Zamówienia, UZP) no publica ningún importe para este anuncio, así que no tiene marca en la escala. Puede que los documentos oficiales lo indiquen.
Importes de adjudicacion segun los publican las fuentes oficiales. Uselos como guia, no como regla: el alcance, los lotes y la duracion varian entre contratos.
de las adjudicaciones fueron a los tres adjudicatarios más frecuentes
30%
de sus licitaciones indican un valor estimado
0%
Según 10 adjudicaciones con adjudicatario identificado en los últimos 3 años. Contadas por adjudicación y no por importe, porque los importes de lotes y acuerdos marco no son comparables.
Concentrado: los tres adjudicatarios más frecuentes obtuvieron el 65% de las adjudicaciones o más; muchos proveedores: menos del 35% con al menos diez adjudicatarios distintos.
Quién suele ganar los contratos de este comprador en este sector
Biuletyn Zamówień Publicznych (e-Zamówienia, UZP) no publica ningún importe para este anuncio, así que no se puede situar entre los anuncios abiertos del sector. Puede que los documentos oficiales lo indiquen.
abiertos ahora en Trabajos de construcción
19.765
anuncio abierto mediano
554.000 €
Quién gana en este mercado
Muchos proveedores
Polonia · Trabajos de construcción
empresas distintas ganaron adjudicaciones aquí
13.540
de las adjudicaciones fueron a los tres adjudicatarios más frecuentes
2%
compradores adjudicaron contratos aquí
6.160
Según 28.280 adjudicaciones con adjudicatario identificado en los últimos 3 años. Contadas por adjudicación y no por importe, porque los importes de lotes y acuerdos marco no son comparables.
Concentrado: los tres adjudicatarios más frecuentes obtuvieron el 65% de las adjudicaciones o más; muchos proveedores: menos del 35% con al menos diez adjudicatarios distintos.
Competencia
ofertas por lote de media (procedimientos abiertos y restringidos)
5,0
de esos lotes recibieron una sola oferta
12%
de las adjudicaciones fueron a empresas con sede en otro país
1%
de las ofertas llegaron de otro país
3%
Tal como los indican los anuncios de adjudicación oficiales, en los últimos 3 años. Las ofertas por lote cuentan solo procedimientos abiertos y restringidos: en un procedimiento negociado o una adjudicación directa, una sola oferta es el propio procedimiento. El país es el que el anuncio da para el adjudicatario.