JET-A1 légijármű üzemanyag beszerzése adásvételi keretszerződés keretében. Részletesen: KD és Műszaki leírás Rövidítések: Alkalmasság igazolásában résztvevő szervezet: AIRSZ
Ajánlattevő: AT
Ajánlatkérő: AK; 2015. évi CXLIII törvény: Kbt.; 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet: R./Kr. 424/2017. (XII.19.) Korm. rendelet: EKRr.
Egységes Európai Közbeszerzési Dokumentum: EEKD
Ajánlati felhívás: AF
Közbeszerzési dokumentumok: KD
FAKSZ: felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadó. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (továbbiakban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgyjellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell.
„JET-A1 légijármű üzemanyag beszerzés” JET-A1 légijármű üzemanyag beszerzése adásvételi keretszerződés keretében. Alapmennyiség: 4770 tonna Opció + 30% azaz 1431 tonna Ajánlatkérő a mennyiség 70%-ára, 3339 tonnára vállal lehívási kötelezettséget. A beszerzendő JET-A1 üzemanyagnak alkalmasnak kell lennie a Debrecen Nemzetközi Repülőtérre nagy számban közlekedő Airbus A320 repülőgép család és más egyéb, a fentiekben rögzített technológiájú hajtóművekkel szerelt légijárművek tüzelőanyag szükségletének kielégítésére. A nyertes Ajánlattevőnek garantálnia szükséges, hogy az általa kiszolgált termék megfelel a vonatkozó MSZ 10870:2012 szabvány és a JIG AFQRJOS (Issue 32 - Nov 2020) termékspecifikációs kiadvány előírásainak A termék megnevezése: JET-A1 Külső: Tiszta, átlátszó, fényes, szennyeződéstől és kiülepedett víztől mentes Vizuális szín: A színtelentől a halvány szalmasárgáig Savszám, legfeljebb: 0,015 mg KOH/g Aromásanyag-tartalom, legfeljebb: 25 % (V/V) Merkaptánkén-tartalom, legfeljebb: 0,003 % (m/m) Összes kéntartalom, legfeljebb: 0,30 % (m/m) Desztillációs jellemzők: • 10% (V/V) átdesztillál, legfeljebb: 205 °C • Végforrpont, legfeljebb: 300 °C • Desztillációs maradék, legfeljebb: 1,5% (V/V) • Desztillációs veszteség, legfeljebb: 1,5% (V/V) Lobbanáspont, zárt téri, legalább: 38 °C Sűrűség 15 °C-on: 0,775-0,840 g/cm3 Kristályosodáspont, legfeljebb: -47 °C Kinematikai viszkozitás -20 °C-on, legfeljebb: 8,0 mm2/s Fűtőérték, legalább: 42,80 MJ/kg Nem kormozó láng magasság, legalább: 25 mm Nem kormozó láng magassága, legalább: 19 mm Naftalintartalom, legfeljebb: 3,0% (V/V) Korróziós hatás rézlemezen (2 óra/100 °C°), legfeljebb: 1 korróziós fokozat Termikus stabilitás: • Nyomáscsökkenés a szűrőn, legfeljebb: 3,3 kPa • Lerakódás a fűtőcsövön, legfeljebb: 3 fokozat Tényleges gyantatartalom, legfeljebb: 7,0 mg/100 cm3 Mikroszeparációs index (MSEP-A): • Vezetőképesség-javító adalékkal, legalább: 70 • Vezetőképesség-javító adalék nélkül, legalább: 85 Villamos vezetés 20 °C-on: 50-600 pS/m Szilárd szennyezőanyag-tartalom, legfeljebb: 1 mg/l A minőségi követelmények ellenőrzését az Ajánlattevőnek az MSZ 10870:2012 szabványban megjelölt, az egyes üzemanyag minőséget meghatározó ismérvekhez rendelt szabványokban rögzített minőségellenőrző eljárások alkalmazásával kell végrehajtani. Az alábbi felsorolásban megadott típusú és mennyiségű adalékok használata engedélyezett. Oxidációgátló: 17-24 mg/l Villamos vezetést javító adalék, a gyártás után legfeljebb: 3,0 mg/l Villamos vezetést javító adalék, a tárolás, szállítás során hozzáadott adalékkal együtt, legfeljebb: 5,0 mg/l Fém-dezaktivátor, a gyártás után, legfeljebb: 2,0 mg/l Fém-dezaktivátor, a tárolás, szállítás során hozzáadott adalékkal együtt, legfeljebb: 5,7 mg/l Ajánlattevőnek az ajánlatban kötelező csatolni a termékadatlapot, amelyből a megajánlott termék műszaki megfelelősége egyértelműen megállapítható. További részletek KD.
Texte d'origine
JET-A1 légijármű üzemanyag beszerzése adásvételi keretszerződés keretében. Részletesen: KD és Műszaki leírás Rövidítések: Alkalmasság igazolásában résztvevő szervezet: AIRSZ; Ajánlattevő: AT; Ajánlatkérő: AK; 2015. évi CXLIII törvény: Kbt.; 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet: R./Kr. 424/2017. (XII.19.) Korm. rendelet: EKRr., Egységes Európai Közbeszerzési Dokumentum: EEKD; Ajánlati felhívás: AF; Közbeszerzési dokumentumok: KD; FAKSZ: felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadó. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (továbbiakban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgyjellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell.
„JET-A1 légijármű üzemanyag beszerzés” JET-A1 légijármű üzemanyag beszerzése adásvételi keretszerződés keretében. Alapmennyiség: 4770 tonna Opció + 30% azaz 1431 tonna Ajánlatkérő a mennyiség 70%-ára, 3339 tonnára vállal lehívási kötelezettséget. A beszerzendő JET-A1 üzemanyagnak alkalmasnak kell lennie a Debrecen Nemzetközi Repülőtérre nagy számban közlekedő Airbus A320 repülőgép család és más egyéb, a fentiekben rögzített technológiájú hajtóművekkel szerelt légijárművek tüzelőanyag szükségletének kielégítésére. A nyertes Ajánlattevőnek garantálnia szükséges, hogy az általa kiszolgált termék megfelel a vonatkozó MSZ 10870:2012 szabvány és a JIG AFQRJOS (Issue 32 - Nov 2020) termékspecifikációs kiadvány előírásainak A termék megnevezése: JET-A1 Külső: Tiszta, átlátszó, fényes, szennyeződéstől és kiülepedett víztől mentes Vizuális szín: A színtelentől a halvány szalmasárgáig Savszám, legfeljebb: 0,015 mg KOH/g Aromásanyag-tartalom, legfeljebb: 25 % (V/V) Merkaptánkén-tartalom, legfeljebb: 0,003 % (m/m) Összes kéntartalom, legfeljebb: 0,30 % (m/m) Desztillációs jellemzők: • 10% (V/V) átdesztillál, legfeljebb: 205 °C • Végforrpont, legfeljebb: 300 °C • Desztillációs maradék, legfeljebb: 1,5% (V/V) • Desztillációs veszteség, legfeljebb: 1,5% (V/V) Lobbanáspont, zárt téri, legalább: 38 °C Sűrűség 15 °C-on: 0,775-0,840 g/cm3 Kristályosodáspont, legfeljebb: -47 °C Kinematikai viszkozitás -20 °C-on, legfeljebb: 8,0 mm2/s Fűtőérték, legalább: 42,80 MJ/kg Nem kormozó láng magasság, legalább: 25 mm Nem kormozó láng magassága, legalább: 19 mm Naftalintartalom, legfeljebb: 3,0% (V/V) Korróziós hatás rézlemezen (2 óra/100 °C°), legfeljebb: 1 korróziós fokozat Termikus stabilitás: • Nyomáscsökkenés a szűrőn, legfeljebb: 3,3 kPa • Lerakódás a fűtőcsövön, legfeljebb: 3 fokozat Tényleges gyantatartalom, legfeljebb: 7,0 mg/100 cm3 Mikroszeparációs index (MSEP-A): • Vezetőképesség-javító adalékkal, legalább: 70 • Vezetőképesség-javító adalék nélkül, legalább: 85 Villamos vezetés 20 °C-on: 50-600 pS/m Szilárd szennyezőanyag-tartalom, legfeljebb: 1 mg/l A minőségi követelmények ellenőrzését az Ajánlattevőnek az MSZ 10870:2012 szabványban megjelölt, az egyes üzemanyag minőséget meghatározó ismérvekhez rendelt szabványokban rögzített minőségellenőrző eljárások alkalmazásával kell végrehajtani. Az alábbi felsorolásban megadott típusú és mennyiségű adalékok használata engedélyezett. Oxidációgátló: 17-24 mg/l Villamos vezetést javító adalék, a gyártás után legfeljebb: 3,0 mg/l Villamos vezetést javító adalék, a tárolás, szállítás során hozzáadott adalékkal együtt, legfeljebb: 5,0 mg/l Fém-dezaktivátor, a gyártás után, legfeljebb: 2,0 mg/l Fém-dezaktivátor, a tárolás, szállítás során hozzáadott adalékkal együtt, legfeljebb: 5,7 mg/l Ajánlattevőnek az ajánlatban kötelező csatolni a termékadatlapot, amelyből a megajánlott termék műszaki megfelelősége egyértelműen megállapítható. További részletek KD.
Source officielle
Source : TED - Tenders Electronic Daily (Publications Office of the EU)
Vérifiez toujours les détails dans l'avis officiel.
L'acheteur a trop peu d'attributions dans ce secteur : voici la fourchette des 189 dernières attributions pour Pétrole, carburants & énergie (Hongrie).
3 880 €2,4 Md €
Cette attribution
3,8 M €
Montant median
581 210 €
Moitié centrale des attributions passées
209 508 € à 3,0 M €
L'attribution est supérieure à trois attributions passées sur quatre.
Montants attribues tels que publies par les sources officielles. A titre indicatif : le perimetre, les lots et la duree varient d'un marche a l'autre.
DEBRECEN INTERNATIONAL AIRPORT Korlátolt Felelősségű Társaság
Hongrie
avis dans le registre
12
attributions
3
attribués au total
3,8 M €
20251
2026
Un point par attribution, au jour de sa signature, à la taille de son montant. Un anneau est une attribution sans montant publié.
05
Contexte de marché
ouverts en ce moment, Pétrole, carburants & énergie
3 529
avis ouvert médian
350 000 €
Qui remporte les marchés ici
Moyennement concentré
Hongrie · Pétrole, carburants & énergie
entreprises différentes ont remporté des attributions ici
31
des attributions sont allées aux trois titulaires les plus fréquents
63%
acheteurs ont attribué des marchés ici
118
D'après 175 attributions avec un titulaire nommé sur les 3 dernières années. Compté par attribution et non par montant, car les montants des lots et des accords-cadres ne sont pas comparables.
Concentré : les trois titulaires les plus fréquents ont obtenu 65% des attributions ou plus ; nombreux fournisseurs : moins de 35% avec au moins dix titulaires différents.
Concurrence
offres par lot en moyenne (procédures ouvertes et restreintes)
3,1
de ces lots ont reçu une seule offre
23%
des attributions sont allées à des entreprises établies dans un autre pays
0%
des offres venaient d'un autre pays
0%
Tels que les avis d'attribution officiels les indiquent, sur les 3 dernières années. Les offres par lot ne comptent que les procédures ouvertes et restreintes : dans une procédure négociée ou une attribution directe, une seule offre est la procédure elle-même. Le pays est celui que l'avis donne pour le titulaire.
06
Faits de procédure
Une seule offre a été reçue (procédure ouverte).
Des faits que chercheurs et journalistes suivent dans les registres publics. Aucun n'est la preuve d'une irrégularité : chacun a des explications ordinaires, comme un marché spécialisé, un besoin urgent ou peu de fournisseurs qualifiés.
attribué à MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyilvánosan Működő Részvénytársaságjuil. 2025
Ne manquez plus aucun marché comme celui-ci
11 nouveaux avis pour Pétrole, carburants & énergie en Hongrie au cours des 7 derniers jours.
Recevez un e-mail quand de nouveaux avis paraissent. Gratuit.