JET-A1 légijármű üzemanyag beszerzése adásvételi keretszerződés keretében. Részletesen: KD és Műszaki leírás Rövidítések: Alkalmasság igazolásában résztvevő szervezet: AIRSZ
Ajánlattevő: AT
Ajánlatkérő: AK; 2015. évi CXLIII törvény: Kbt.; 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet: R./Kr. 424/2017. (XII.19.) Korm. rendelet: EKRr.
Egységes Európai Közbeszerzési Dokumentum: EEKD
Ajánlati felhívás: AF
Közbeszerzési dokumentumok: KD
FAKSZ: felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadó. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (továbbiakban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgyjellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell.
„JET-A1 légijármű üzemanyag beszerzés” JET-A1 légijármű üzemanyag beszerzése adásvételi keretszerződés keretében. Alapmennyiség: 4770 tonna Opció + 30% azaz 1431 tonna Ajánlatkérő a mennyiség 70%-ára, 3339 tonnára vállal lehívási kötelezettséget. A beszerzendő JET-A1 üzemanyagnak alkalmasnak kell lennie a Debrecen Nemzetközi Repülőtérre nagy számban közlekedő Airbus A320 repülőgép család és más egyéb, a fentiekben rögzített technológiájú hajtóművekkel szerelt légijárművek tüzelőanyag szükségletének kielégítésére. A nyertes Ajánlattevőnek garantálnia szükséges, hogy az általa kiszolgált termék megfelel a vonatkozó MSZ 10870:2012 szabvány és a JIG AFQRJOS (Issue 32 - Nov 2020) termékspecifikációs kiadvány előírásainak A termék megnevezése: JET-A1 Külső: Tiszta, átlátszó, fényes, szennyeződéstől és kiülepedett víztől mentes Vizuális szín: A színtelentől a halvány szalmasárgáig Savszám, legfeljebb: 0,015 mg KOH/g Aromásanyag-tartalom, legfeljebb: 25 % (V/V) Merkaptánkén-tartalom, legfeljebb: 0,003 % (m/m) Összes kéntartalom, legfeljebb: 0,30 % (m/m) Desztillációs jellemzők: • 10% (V/V) átdesztillál, legfeljebb: 205 °C • Végforrpont, legfeljebb: 300 °C • Desztillációs maradék, legfeljebb: 1,5% (V/V) • Desztillációs veszteség, legfeljebb: 1,5% (V/V) Lobbanáspont, zárt téri, legalább: 38 °C Sűrűség 15 °C-on: 0,775-0,840 g/cm3 Kristályosodáspont, legfeljebb: -47 °C Kinematikai viszkozitás -20 °C-on, legfeljebb: 8,0 mm2/s Fűtőérték, legalább: 42,80 MJ/kg Nem kormozó láng magasság, legalább: 25 mm Nem kormozó láng magassága, legalább: 19 mm Naftalintartalom, legfeljebb: 3,0% (V/V) Korróziós hatás rézlemezen (2 óra/100 °C°), legfeljebb: 1 korróziós fokozat Termikus stabilitás: • Nyomáscsökkenés a szűrőn, legfeljebb: 3,3 kPa • Lerakódás a fűtőcsövön, legfeljebb: 3 fokozat Tényleges gyantatartalom, legfeljebb: 7,0 mg/100 cm3 Mikroszeparációs index (MSEP-A): • Vezetőképesség-javító adalékkal, legalább: 70 • Vezetőképesség-javító adalék nélkül, legalább: 85 Villamos vezetés 20 °C-on: 50-600 pS/m Szilárd szennyezőanyag-tartalom, legfeljebb: 1 mg/l A minőségi követelmények ellenőrzését az Ajánlattevőnek az MSZ 10870:2012 szabványban megjelölt, az egyes üzemanyag minőséget meghatározó ismérvekhez rendelt szabványokban rögzített minőségellenőrző eljárások alkalmazásával kell végrehajtani. Az alábbi felsorolásban megadott típusú és mennyiségű adalékok használata engedélyezett. Oxidációgátló: 17-24 mg/l Villamos vezetést javító adalék, a gyártás után legfeljebb: 3,0 mg/l Villamos vezetést javító adalék, a tárolás, szállítás során hozzáadott adalékkal együtt, legfeljebb: 5,0 mg/l Fém-dezaktivátor, a gyártás után, legfeljebb: 2,0 mg/l Fém-dezaktivátor, a tárolás, szállítás során hozzáadott adalékkal együtt, legfeljebb: 5,7 mg/l Ajánlattevőnek az ajánlatban kötelező csatolni a termékadatlapot, amelyből a megajánlott termék műszaki megfelelősége egyértelműen megállapítható. További részletek KD.
Texto original
JET-A1 légijármű üzemanyag beszerzése adásvételi keretszerződés keretében. Részletesen: KD és Műszaki leírás Rövidítések: Alkalmasság igazolásában résztvevő szervezet: AIRSZ; Ajánlattevő: AT; Ajánlatkérő: AK; 2015. évi CXLIII törvény: Kbt.; 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet: R./Kr. 424/2017. (XII.19.) Korm. rendelet: EKRr., Egységes Európai Közbeszerzési Dokumentum: EEKD; Ajánlati felhívás: AF; Közbeszerzési dokumentumok: KD; FAKSZ: felelős akkreditált közbeszerzési szaktanácsadó. A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (továbbiakban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy, amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgyjellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolnia kell.
„JET-A1 légijármű üzemanyag beszerzés” JET-A1 légijármű üzemanyag beszerzése adásvételi keretszerződés keretében. Alapmennyiség: 4770 tonna Opció + 30% azaz 1431 tonna Ajánlatkérő a mennyiség 70%-ára, 3339 tonnára vállal lehívási kötelezettséget. A beszerzendő JET-A1 üzemanyagnak alkalmasnak kell lennie a Debrecen Nemzetközi Repülőtérre nagy számban közlekedő Airbus A320 repülőgép család és más egyéb, a fentiekben rögzített technológiájú hajtóművekkel szerelt légijárművek tüzelőanyag szükségletének kielégítésére. A nyertes Ajánlattevőnek garantálnia szükséges, hogy az általa kiszolgált termék megfelel a vonatkozó MSZ 10870:2012 szabvány és a JIG AFQRJOS (Issue 32 - Nov 2020) termékspecifikációs kiadvány előírásainak A termék megnevezése: JET-A1 Külső: Tiszta, átlátszó, fényes, szennyeződéstől és kiülepedett víztől mentes Vizuális szín: A színtelentől a halvány szalmasárgáig Savszám, legfeljebb: 0,015 mg KOH/g Aromásanyag-tartalom, legfeljebb: 25 % (V/V) Merkaptánkén-tartalom, legfeljebb: 0,003 % (m/m) Összes kéntartalom, legfeljebb: 0,30 % (m/m) Desztillációs jellemzők: • 10% (V/V) átdesztillál, legfeljebb: 205 °C • Végforrpont, legfeljebb: 300 °C • Desztillációs maradék, legfeljebb: 1,5% (V/V) • Desztillációs veszteség, legfeljebb: 1,5% (V/V) Lobbanáspont, zárt téri, legalább: 38 °C Sűrűség 15 °C-on: 0,775-0,840 g/cm3 Kristályosodáspont, legfeljebb: -47 °C Kinematikai viszkozitás -20 °C-on, legfeljebb: 8,0 mm2/s Fűtőérték, legalább: 42,80 MJ/kg Nem kormozó láng magasság, legalább: 25 mm Nem kormozó láng magassága, legalább: 19 mm Naftalintartalom, legfeljebb: 3,0% (V/V) Korróziós hatás rézlemezen (2 óra/100 °C°), legfeljebb: 1 korróziós fokozat Termikus stabilitás: • Nyomáscsökkenés a szűrőn, legfeljebb: 3,3 kPa • Lerakódás a fűtőcsövön, legfeljebb: 3 fokozat Tényleges gyantatartalom, legfeljebb: 7,0 mg/100 cm3 Mikroszeparációs index (MSEP-A): • Vezetőképesség-javító adalékkal, legalább: 70 • Vezetőképesség-javító adalék nélkül, legalább: 85 Villamos vezetés 20 °C-on: 50-600 pS/m Szilárd szennyezőanyag-tartalom, legfeljebb: 1 mg/l A minőségi követelmények ellenőrzését az Ajánlattevőnek az MSZ 10870:2012 szabványban megjelölt, az egyes üzemanyag minőséget meghatározó ismérvekhez rendelt szabványokban rögzített minőségellenőrző eljárások alkalmazásával kell végrehajtani. Az alábbi felsorolásban megadott típusú és mennyiségű adalékok használata engedélyezett. Oxidációgátló: 17-24 mg/l Villamos vezetést javító adalék, a gyártás után legfeljebb: 3,0 mg/l Villamos vezetést javító adalék, a tárolás, szállítás során hozzáadott adalékkal együtt, legfeljebb: 5,0 mg/l Fém-dezaktivátor, a gyártás után, legfeljebb: 2,0 mg/l Fém-dezaktivátor, a tárolás, szállítás során hozzáadott adalékkal együtt, legfeljebb: 5,7 mg/l Ajánlattevőnek az ajánlatban kötelező csatolni a termékadatlapot, amelyből a megajánlott termék műszaki megfelelősége egyértelműen megállapítható. További részletek KD.
Fuente oficial
Fuente: TED - Tenders Electronic Daily (Publications Office of the EU)
Verifica siempre los detalles en el anuncio oficial.
El comprador tiene muy pocas adjudicaciones propias en este sector, así que este es el rango de las últimas 189 adjudicaciones de Petróleo, combustibles y energía en Hungría.
3.880 €2,4 mil M €
Esta adjudicación
3,8 M €
Importe mediano
581.210 €
Mitad central de las adjudicaciones anteriores
209.508 € a 3,0 M €
La adjudicación es mayor que tres de cada cuatro adjudicaciones anteriores.
Importes de adjudicacion segun los publican las fuentes oficiales. Uselos como guia, no como regla: el alcance, los lotes y la duracion varian entre contratos.
DEBRECEN INTERNATIONAL AIRPORT Korlátolt Felelősségű Társaság
Hungría
anuncios en el registro
12
adjudicaciones
3
adjudicados en total
3,8 M €
05
Contexto de mercado
abiertos ahora en Petróleo, combustibles y energía
3.529
anuncio abierto mediano
350.000 €
Quién gana en este mercado
Moderadamente concentrado
Hungría · Petróleo, combustibles y energía
empresas distintas ganaron adjudicaciones aquí
31
de las adjudicaciones fueron a los tres adjudicatarios más frecuentes
63%
compradores adjudicaron contratos aquí
118
Según 175 adjudicaciones con adjudicatario identificado en los últimos 3 años. Contadas por adjudicación y no por importe, porque los importes de lotes y acuerdos marco no son comparables.
Concentrado: los tres adjudicatarios más frecuentes obtuvieron el 65% de las adjudicaciones o más; muchos proveedores: menos del 35% con al menos diez adjudicatarios distintos.
Competencia
ofertas por lote de media (procedimientos abiertos y restringidos)
3,1
de esos lotes recibieron una sola oferta
23%
de las adjudicaciones fueron a empresas con sede en otro país
0%
de las ofertas llegaron de otro país
0%
Tal como los indican los anuncios de adjudicación oficiales, en los últimos 3 años. Las ofertas por lote cuentan solo procedimientos abiertos y restringidos: en un procedimiento negociado o una adjudicación directa, una sola oferta es el propio procedimiento. El país es el que el anuncio da para el adjudicatario.
06
Datos del procedimiento
Se recibió una sola oferta (procedimiento abierto).
Datos que investigadores y periodistas siguen en los registros públicos. Ninguno es prueba de una irregularidad: cada uno tiene explicaciones corrientes, como un mercado especializado, una necesidad urgente o pocos proveedores cualificados.