Notices of this kind (Netherlands, open procedure, above the EU threshold) give a median of 47 days, half of them between 39 and 61 days, based on 10,621 notices of the last two years.
This buyer usually gives 41 days (median of its last 37 calls for tender).
Netherlands - Waste collection and disposal - Transport and processing of waste from animal disease and non-animal disease related incidents
Buyer: Ministerie van Economische Zaken
Country: Netherlands
Deadline: 11 Nov 2026, 13:00 (UTC+1)
Estimated value: €573,625
Procedure: Open procedure
Sector (CPV): Environment, sewage & cleaning (90510000)
Aperlena: https://aperlena.com/en/t/nederland-afvalverzameling-en-verwerking-transport-en-verwerking-van-afval-van-dierziekten-en-niet-dierziekten-gere-816f5b2895
Official notice: https://ted.europa.eu/en/notice/-/detail/682744-2026
If the deadline moves or the notice is corrected, we email you.
Log in
01
Summary
Machine-generated summary
The buyer seeks a framework for the transport and processing of waste arising from the control of animal disease outbreaks, such as used personal protective equipment, catering waste, packaging material, straw bales, discarded wheelbarrows and feed troughs. Similar services are required for non-animal disease incidents, such as plant health events, including infectious waste requiring collection, transport and processing under special directives to prevent infection. The waste falls under Eural codes 18.02.02, 18.02.03, 18.01.03 or 18.01.04. The contract is divided into two lots. Lot 1 is estimated at EUR 240,625 excluding VAT, comprising EUR 192,500 in fixed costs (availability fee) and deployment for animal disease incidents, plus a 25% margin for indexation and unforeseen circumstances including non-animal disease incidents. Lot 2 is estimated at EUR 333,000 excluding VAT, with EUR 266,400 in fixed costs and the same 25% margin.
02
Description
In het kader van de bestrijding van Dierziekten kan afval vrijkomen, zoals gebruikte persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM’s) en overig afval (cateringafval, verpakkingsmateriaal, balen stro, afgedankte kruiwagens, voerschotels e.d.). Dit afval moet na de bestrijding worden afgevoerd en verwerkt. Daarnaast zijn er Incidenten op Niet-dierziekte vlak, zoals plantgezondheid, waar afval vrij kan komen welke getransporteerd en verwerkt moet worden, het gaat hierbij ook over infectieus afval, waardoor transport en verwerking op nagenoeg dezelfde wijze moet plaatsvinden. Het afval dat getransporteerd en verwerkt moet worden betreft afval met Euralcodes 18.02.02, 18.02.03, 18.01.03. of 18.01.04. Dit betekent dat het o.a. afval is waarvan de inzameling, het transport en de verwerking zijn onderworpen aan speciale richtlijnen teneinde infectie te voorkomen. De raming van de opdrachtwaarde voor de looptijd van de overeenkomst is, met inachtneming van bovenstaande uitgangspunten, als volgt (bedragen zijn exclusief btw). - Perceel 1: De kosten worden geraamd op € 192.500,- excl. btw voor de gehele looptijd. Dit betreffen de vaste kosten (bereikbaarheidsvergoeding) en de inzet bij Dierziekte gerelateerde Incidenten. Daarnaast wordt rekening gehouden met indexatiemogelijkheden en onvoorziene omstandigheden, waaronder Niet-dierziekte gerelateerde Incidenten. Hiervoor wordt een marge van 25% gehanteerd. De geraamde opdrachtwaarde voor perceel 1 bedraagt derhalve € 240.625,- excl. btw - Perceel 2: De kosten worden geraamd op € 266.400,-,- excl. btw voor de gehele looptijd. Dit betreffen de vaste kosten (bereikbaarheidsvergoeding) en de inzet bij Dierziekte gerelateerde Incidenten. Daarnaast wordt rekening gehouden met indexatiemogelijkheden en onvoorziene omstandigheden, waaronder Niet-dierziekte gerelateerde Incidenten. Hiervoor wordt een marge van 25% gehanteerd. De geraamde opdrachtwaarde voor perceel 2 bedraagt derhalve € 333.000,- excl. btw De opdrachtwaarde voor beide percelen wordt geraamd op in totaal € 573.625,- exclusief btw voor de gehele looptijd van de Overeenkomst(en). Inschrijvers dienen er echter rekening mee te houden dat de daadwerkelijke afname aanmerkelijk lager kan liggen dan hierboven aangegeven. Dit komt omdat er sprake is van bovengenoemde onzekere factoren die van invloed zijn op de afname. Daarnaast kan er ook sprake zijn van een grootschalige Crisis en kan de maximale opdrachtwaarde hoger zijn dan de geraamde waarde. De maximale opdrachtwaarde voor beide percelen in totaal wordt geschat op € 1.361.125,- exclusief btw, waarbij de maximale opdrachtwaarde voor perceel 1 € 381.250,- excl. btw bedraagt en de maximale opdrachtwaarde voor perceel 2 bedraagt € 979.875,- excl. btw. Dit is gebaseerd op inzet in tijden van Crisis waarin grootschalige dierziekte-uitbraken plaatsvinden, uitgaande van een totaal van 90 uitbraken (60 HPAI en 30 overige uitbraken) tijdens de contractperiode. De schatting is gebaseerd op de risicobeoordeling van de Wageningen Economic Research (WEcR) met betrekking tot dierziektenuitbraken in Nederland. Aan deze aantallen kunnen geen rechten worden ontleend.
In het kader van de bestrijding van Dierziekten kan afval vrijkomen, zoals gebruikte persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM’s) en overig afval (cateringafval, verpakkingsmateriaal, balen stro, afgedankte kruiwagens, voerschotels e.d.). Dit afval moet na de bestrijding worden afgevoerd en verwerkt. Daarnaast zijn er Incidenten op Niet-dierziekte vlak, zoals plantgezondheid, waar afval vrij kan komen welke getransporteerd en verwerkt moet worden, het gaat hierbij ook over infectieus afval, waardoor transport en verwerking op nagenoeg dezelfde wijze moet plaatsvinden. Het afval dat getransporteerd en verwerkt moet worden betreft afval met Euralcodes 18.02.02, 18.02.03, 18.01.03. of 18.01.04. Dit betekent dat het o.a. afval is waarvan de inzameling, het transport en de verwerking zijn onderworpen aan speciale richtlijnen teneinde infectie te voorkomen. De raming van de opdrachtwaarde voor de looptijd van de overeenkomst is als volgt (bedragen zijn exclusief btw). - Perceel 1: De kosten worden geraamd op € 192.500,- excl. btw voor de gehele looptijd. Dit betreffen de vaste kosten (bereikbaarheidsvergoeding) en de inzet bij Dierziekte gerelateerde Incidenten. Daarnaast wordt rekening gehouden met indexatiemogelijkheden en onvoorziene omstandigheden, waaronder Niet-dierziekte gerelateerde Incidenten. Hiervoor wordt een marge van 25% gehanteerd. De geraamde opdrachtwaarde voor perceel 1 bedraagt derhalve € 240.625,- excl. btw Inschrijvers dienen er echter rekening mee te houden dat de daadwerkelijke afname aanmerkelijk lager kan liggen dan hierboven aangegeven. Dit komt omdat er sprake is van bovengenoemde onzekere factoren die van invloed zijn op de afname. Daarnaast kan er ook sprake zijn van een grootschalige Crisis en kan de maximale opdrachtwaarde hoger zijn dan de geraamde waarde. De maximale opdrachtwaarde voor perceel 1 bedraagt € 381.250,- excl. btw. Dit is gebaseerd op inzet in tijden van Crisis waarin grootschalige dierziekte-uitbraken plaatsvinden, uitgaande van een totaal van 90 uitbraken (60 HPAI en 30 overige uitbraken) tijdens de contractperiode. De schatting is gebaseerd op de risicobeoordeling van de Wageningen Economic Research (WEcR) met betrekking tot dierziektenuitbraken in Nederland. Aan deze aantallen kunnen geen rechten worden ontleend.; In het kader van de bestrijding van Dierziekten kan afval vrijkomen, zoals gebruikte persoonlijke beschermingsmiddelen (PBM’s) en overig afval (cateringafval, verpakkingsmateriaal, balen stro, afgedankte kruiwagens, voerschotels e.d.). Dit afval moet na de bestrijding worden afgevoerd en verwerkt. Daarnaast zijn er Incidenten op Niet-dierziekte vlak, zoals plantgezondheid, waar afval vrij kan komen welke getransporteerd en verwerkt moet worden, het gaat hierbij ook over infectieus afval, waardoor transport en verwerking op nagenoeg dezelfde wijze moet plaatsvinden. Het afval dat getransporteerd en verwerkt moet worden betreft afval met Euralcodes 18.02.02, 18.02.03, 18.01.03. of 18.01.04. Dit betekent dat het o.a. afval is waarvan de inzameling, het transport en de verwerking zijn onderworpen aan speciale richtlijnen teneinde infectie te voorkomen. Dit is gebaseerd op inzet in tijden van Crisis waarin grootschalige dierziekte-uitbraken plaatsvinden, uitgaande van een totaal van 90 uitbraken (60 HPAI en 30 overige uitbraken) tijdens de contractperiode. De schatting is gebaseerd op de risicobeoordeling van de Wageningen Economic Research (WEcR) met betrekking tot dierziektenuitbraken in Nederland. Aan deze aantallen kunnen geen rechten worden ontleend. De raming van de opdrachtwaarde voor de looptijd van de overeenkomst is, als volgt (bedragen zijn exclusief btw). - Perceel 2: De kosten worden geraamd op € 266.400,-,- excl. btw voor de gehele looptijd. Dit betreffen de vaste kosten (bereikbaarheidsvergoeding) en de inzet bij Dierziekte gerelateerde Incidenten. Daarnaast wordt rekening gehouden met indexatiemogelijkheden en onvoorziene omstandigheden, waaronder Niet-dierziekte gerelateerde Incidenten. Hiervoor wordt een marge van 25% gehanteerd. De geraamde opdrachtwaarde voor perceel 2 bedraagt derhalve € 333.000,- excl. btw Inschrijvers dienen er echter rekening mee te houden dat de daadwerkelijke afname aanmerkelijk lager kan liggen dan hierboven aangegeven. Dit komt omdat er sprake is van bovengenoemde onzekere factoren die van invloed zijn op de afname. Daarnaast kan er ook sprake zijn van een grootschalige Crisis en kan de maximale opdrachtwaarde hoger zijn dan de geraamde waarde. De maximale opdrachtwaarde voor perceel 2 bedraagt bedraagt € 979.875,- excl. btw.
03
2 lots
Lot 1
Transport van afval van dierziekten en niet-dierziekten gerelateerde Incidentenestimated €240,625 · 24 months
Lot 2
Verwerking van afval van dierziekten en niet-dierziekten gerelateerde Incidentenestimated €333,000 · 24 months · Sewage, refuse, cleaning and environmental services
How tenders are scored
G1 Plan van aanpak (perceel 1); G2: Prijzen/tarieven; G1 Plan van aanpak (perceel 2)
The lots are scored differently: the official notice gives each lot its own criteria.
likely award for this notice, from its published estimate of €573,625
€573,625 to €573,625
Comparable awards in this country and sector came in at a median of 100% of their published estimate, half of them between 100% and 100%, based on 250 awards of the last 3 years.
Each award is compared with the estimate of the same lots, framework agreements excluded. A published estimate may include options and renewals, so an award under it is not always a discount.
06
What this market pays
The buyer has too few awards of its own in this sector, so this is the range of the last 529 awards for Environment, sewage & cleaning in Netherlands.
€2€1.3B
This notice
€573,625
Median award
€519,000
Middle half of past awards
€244,689 to €1.8M
The estimate sits inside the usual range.
Award values as published by the official sources. Use them as a guide, not a rule: scope, lots and duration differ between contracts.
of the awards went to the three most frequent winners
30%
of its calls state an estimated value
62%
Based on 10 awards with a named winner over the last 3 years. Counted by award, not by value, because lot and framework amounts are not comparable.
Concentrated means the three most frequent winners took 65% or more of the awards; many suppliers, under 35% with at least ten different winners.
Competition
tenders per lot on average (open and restricted procedures)
8.6
of those lots received a single tender
9%
of the awards went to companies based in another country
20%
As the official award notices state them, over the last 3 years. Tenders per lot count open and restricted procedures only: in a negotiated procedure or a direct award a single tender is the procedure itself. The country is the one the notice gives for the winner.
20253
20262
One dot per award, on the day it was signed, sized by its value. A ring is an award with no published value.
This buyer has no award history in this sector yet. Usual winners, Environment, sewage & cleaning - Netherlands
Larger than 53% of the open notices in Environment, sewage & cleaning across Europe.
smallestlargest
open now in Environment, sewage & cleaning
4,627
median open notice
€498,122
Who wins in this market
Many suppliers
Netherlands · Environment, sewage & cleaning
different companies won awards here
411
of the awards went to the three most frequent winners
9%
buyers awarded contracts here
444
Based on 779 awards with a named winner over the last 3 years. Counted by award, not by value, because lot and framework amounts are not comparable.
Concentrated means the three most frequent winners took 65% or more of the awards; many suppliers, under 35% with at least ten different winners.
Competition
tenders per lot on average (open and restricted procedures)
3.1
of those lots received a single tender
16%
of the awards went to companies based in another country
1%
As the official award notices state them, over the last 3 years. Tenders per lot count open and restricted procedures only: in a negotiated procedure or a direct award a single tender is the procedure itself. The country is the one the notice gives for the winner.