Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)verified 3 weeks agoContract notice
Supply, installation and commissioning of a photovoltaic installation of minimum 99.9 kWp, not exceeding 100.05 kWp, with energy storage and energy management system (Part I) and two heat pumps of 9 kW and 12 kW (Part II)
OriginalDostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej o minimalnej mocy 99,9 kWp, jednakże nieprzekraczającej mocy 100,05 kWp z magazynem energii i systemem zarządzania energią (część I) oraz dwóch pomp ciepła o mocy 9 kW i 12 kW (część II)
Supply, installation and commissioning of a photovoltaic installation of minimum 99.9 kWp, not exceeding 100.05 kWp, with energy storage and energy management system (Part I) and two heat pumps of 9 kW and 12 kW (Part II)
Buyer: KONTRASTO sp. z o.o.
Country: Poland
Deadline: 21 Sep 2026, 08:00 (UTC+2)
Procedure: Other procedure
Sector (CPV): Petroleum, fuel & energy (09331200)
Aperlena: https://aperlena.com/en/t/dostawa-montaz-i-uruchomienie-instalacji-fotowoltaicznej-o-minimalnej-mocy-999-kwp-jednakze-nieprzekraczajacej-mocy-1-36dea6cd7e
Official notice: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/290584
Bidding is closed. An award or a correction on this notice: an email when the register sees it.
Log in
01
Summary
Machine-generated summary
The contract covers supply, installation and commissioning of a photovoltaic installation with a minimum power of 99.9 kWp, not exceeding 100.05 kWp, together with an energy storage system and an energy management system (Part I), and two heat pumps with capacities of 9 kW and 12 kW (Part II). The photovoltaic part requires bifacial modules with a minimum power of 610 W, efficiency of 22.6%, double glass structure and 30-year yield warranty, plus one three-phase inverter with a rated power of 100,000 W and maximum efficiency of 98.3%. The project is implemented at the company KONTRAST sp. z o.o. under the renewable energy investment project FEPD.02.04-IZ.00-0025/24.
02
Key points
Reference
2026-128405-290584
Projekt: FEPD.02.04-IZ.00-0025/24 - Inwestycja w Odnawialne Źródła Energii w firmie KONTRAST sp. z o.o.
Część 1: Inst. fotowoltaiczna, magazyn energii, system zarządzania
CZĘŚĆ I: Dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej o minimalnej mocy 99,9 kWp, jednakże nieprzekraczającej mocy 100,05 kWp z magazynem energii i systemem zarządzania energią. 1) Moduły fotowoltaiczne bifacjalne Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Min. moc modułu: 610 W b) Napięcie obwodu otwartego: 48,38 V c) Prąd zwarcia: 15,95 A d) Napięcie przy mocy maksymalnej: 40,51 V e) Natężenie przy mocy maksymalnej: 15,06 A f) Sprawność modułu: 22,6 % g) Temperatura pracy: -40 / +85 stopni Celsjusza h) Tolerancja mocy: 0 / +3% i) Maksymalne napięcie układu: DC1500V (IEC/UL) j) Maksymalny prąd bezpiecznika: 35 A k) Nominalna temperatura pracy ogniwa: 45 +/- 2 stopnie Celsjusza l) Klasa bezpieczeństwa: Klasa II m) Odporność ogniwa: UL typ 29, IEC Klasa C n) Struktura podwójnego szkła o) Odporność na wiatr 2400 Pa p) Odporność na śnieg 5400 Pa q) Ograniczona degradacja mocy spowodowana efektem PID r) Grafenowa powłoka samoczyszcząca s) Właściwości hydrofilne powłoki t) Gwarancja uzysków - 30 lat 2) Inwerter (falownik) - 1 szt. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Moc znamionowa: 100 000 W b) Napięcie wyjściowe prądu przemiennego - linia do linii / linia do przewodu otwartego: 400/230 c) Maksymalna moc DC (moduł STC) falownik/jednostka synergiczna: 200 000 W / 110 000 W d) Częstotliwość prądu przemiennego: 50/60 +/- 5% Hz e) Maksymalny prąd wyjściowy (na fazę): 145 Aac f) Maksymalne napięcie wejściowe DC+ do DC-: 1100 V g) Znamionowe napięcie wejściowe DC+ do DC-: 750 V h) Maksymalny prąd wejściowy przy 380/400 V AC: 243,1 A i) Maksymalna sprawność falownika: 98,3% j) Falownik trójfazowy z technologią synergii k) Posiada funkcję wstępnego przekazania do użytkowania w celu automatycznej walidacji komponentów systemu i okablowania na etapie montażu instalacji i przed podłączeniem do sieci l) Niezależne działanie każdej jednostki synergicznej m) Wbudowane czujniki temperatury n) Zintegrowany wyłącznik awaryjny DC o) Wbudowana funkcja monitorowania na poziomie modułu z komunikacją przez sieć Ethernet lub komórkową p) Ochrona przed skutkami zwarć łukowych i szybkie wyłączanie q) Funkcja ograniczania PID r) Falownik wyposażony w funkcje sztucznej inteligencji (AI) 3) Konstrukcja mocująca panele fotowoltaiczne - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Przeznaczona na grunt oraz do paneli bifacjalnych b) Konstrukcja wsporcza stalowa, ocynkowana ogniowo w metalicznej powłoce trójskładnikowej, powłoka cynkowo-aluminiowa-magnezowa, posiadająca zdolność autokompensacji uszkodzeń c) Wszystkie elementy konstrukcji dodatkowo ze stali nierdzewnej PN-EN 10088-1 A2 d) Dostosowana do gruntu e) Powłoka antykorozyjna f) Umożliwia montaż paneli pod kątem nachylenia 15 stopni g) Przeznaczone do montowania w orientacji na południe h) Przystosowane do paneli bifacjalnych - umożliwiająca na dostęp światła słonecznego do tylnej powierzchni paneli fotowoltaicznych 4) Instalacja DC - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Kable solarne 1x6 mm2 łączone złączkami typu MC4 b) Rura osłonowa odporna na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne (w przypadku prowadzenia kabla w miejscach narażonych na bezpośrednie promieniowanie słoneczne) 5) Instalacja AC - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Kable typu YKY lub dostosowane do rozporządzenia CPR 6) Ochrona przepięciowa - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Ograniczniki przepięć T1 i T2 po stronie DC b) Ogranicznik przepięć T1 i T2 po stronie AC c) Rezystencja uziemienia przewodu ochronnego <10 Ohm 7) Ochrona przeciwpożarowa - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: 1) Ochrona podstawowa - przed dotykiem bezpośrednim: a. izolacja robocza części czynnych b. obudowy urządzeń elektrycznych 2) Ochrona dodatkowa - ochrona przed dotykiem pośrednim: a. urządzenia ochronne przetężeniowe b. sieć uziemień i połączeń wyrównawczych 8) Magazyn energii - 1 szt. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Pojemność baterii ESS: 96,8 kWh b) Konfiguracja baterii: 7S1P c) Częstotliwość prądu przemiennego: 50/60 Hz d) Znamionowa moc czynna AC: 100 kW e) Maksymalny prąd AC: 167,1 A f) Maksymalny prąd DC: 256 A g) Maksymalne napięcie DC: 1100 V h) Znamionowe napięcie DC: 600 V i) Pojemność znamionowa pakietu bateryjnego: 12 kWh j) Ilość pakietów bateryjnych: 7 szt. k) Materiał ogniwa: LFP l) Maksymalna sprawność magazynu: 98,4% m) Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi n) Inteligentny łańcuchowy system magazynowania energii, posiadający falowniki solarne o) Ochronniki przeciwprzepięciowe DC i AC p) Zabudowany moduł
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-09-17; dane przetworzone.
Original text
Numer ogłoszenia: 2026-128405-290584
Projekt: FEPD.02.04-IZ.00-0025/24 - Inwestycja w Odnawialne Źródła Energii w firmie KONTRAST sp. z o.o.
Część 1: Inst. fotowoltaiczna, magazyn energii, system zarządzania
CZĘŚĆ I: Dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej o minimalnej mocy 99,9 kWp, jednakże nieprzekraczającej mocy 100,05 kWp z magazynem energii i systemem zarządzania energią. 1) Moduły fotowoltaiczne bifacjalne Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Min. moc modułu: 610 W b) Napięcie obwodu otwartego: 48,38 V c) Prąd zwarcia: 15,95 A d) Napięcie przy mocy maksymalnej: 40,51 V e) Natężenie przy mocy maksymalnej: 15,06 A f) Sprawność modułu: 22,6 % g) Temperatura pracy: -40 / +85 stopni Celsjusza h) Tolerancja mocy: 0 / +3% i) Maksymalne napięcie układu: DC1500V (IEC/UL) j) Maksymalny prąd bezpiecznika: 35 A k) Nominalna temperatura pracy ogniwa: 45 +/- 2 stopnie Celsjusza l) Klasa bezpieczeństwa: Klasa II m) Odporność ogniwa: UL typ 29, IEC Klasa C n) Struktura podwójnego szkła o) Odporność na wiatr 2400 Pa p) Odporność na śnieg 5400 Pa q) Ograniczona degradacja mocy spowodowana efektem PID r) Grafenowa powłoka samoczyszcząca s) Właściwości hydrofilne powłoki t) Gwarancja uzysków - 30 lat 2) Inwerter (falownik) - 1 szt. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Moc znamionowa: 100 000 W b) Napięcie wyjściowe prądu przemiennego - linia do linii / linia do przewodu otwartego: 400/230 c) Maksymalna moc DC (moduł STC) falownik/jednostka synergiczna: 200 000 W / 110 000 W d) Częstotliwość prądu przemiennego: 50/60 +/- 5% Hz e) Maksymalny prąd wyjściowy (na fazę): 145 Aac f) Maksymalne napięcie wejściowe DC+ do DC-: 1100 V g) Znamionowe napięcie wejściowe DC+ do DC-: 750 V h) Maksymalny prąd wejściowy przy 380/400 V AC: 243,1 A i) Maksymalna sprawność falownika: 98,3% j) Falownik trójfazowy z technologią synergii k) Posiada funkcję wstępnego przekazania do użytkowania w celu automatycznej walidacji komponentów systemu i okablowania na etapie montażu instalacji i przed podłączeniem do sieci l) Niezależne działanie każdej jednostki synergicznej m) Wbudowane czujniki temperatury n) Zintegrowany wyłącznik awaryjny DC o) Wbudowana funkcja monitorowania na poziomie modułu z komunikacją przez sieć Ethernet lub komórkową p) Ochrona przed skutkami zwarć łukowych i szybkie wyłączanie q) Funkcja ograniczania PID r) Falownik wyposażony w funkcje sztucznej inteligencji (AI) 3) Konstrukcja mocująca panele fotowoltaiczne - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Przeznaczona na grunt oraz do paneli bifacjalnych b) Konstrukcja wsporcza stalowa, ocynkowana ogniowo w metalicznej powłoce trójskładnikowej, powłoka cynkowo-aluminiowa-magnezowa, posiadająca zdolność autokompensacji uszkodzeń c) Wszystkie elementy konstrukcji dodatkowo ze stali nierdzewnej PN-EN 10088-1 A2 d) Dostosowana do gruntu e) Powłoka antykorozyjna f) Umożliwia montaż paneli pod kątem nachylenia 15 stopni g) Przeznaczone do montowania w orientacji na południe h) Przystosowane do paneli bifacjalnych - umożliwiająca na dostęp światła słonecznego do tylnej powierzchni paneli fotowoltaicznych 4) Instalacja DC - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Kable solarne 1x6 mm2 łączone złączkami typu MC4 b) Rura osłonowa odporna na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne (w przypadku prowadzenia kabla w miejscach narażonych na bezpośrednie promieniowanie słoneczne) 5) Instalacja AC - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Kable typu YKY lub dostosowane do rozporządzenia CPR 6) Ochrona przepięciowa - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Ograniczniki przepięć T1 i T2 po stronie DC b) Ogranicznik przepięć T1 i T2 po stronie AC c) Rezystencja uziemienia przewodu ochronnego <10 Ohm 7) Ochrona przeciwpożarowa - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: 1) Ochrona podstawowa - przed dotykiem bezpośrednim: a. izolacja robocza części czynnych b. obudowy urządzeń elektrycznych 2) Ochrona dodatkowa - ochrona przed dotykiem pośrednim: a. urządzenia ochronne przetężeniowe b. sieć uziemień i połączeń wyrównawczych 8) Magazyn energii - 1 szt. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Pojemność baterii ESS: 96,8 kWh b) Konfiguracja baterii: 7S1P c) Częstotliwość prądu przemiennego: 50/60 Hz d) Znamionowa moc czynna AC: 100 kW e) Maksymalny prąd AC: 167,1 A f) Maksymalny prąd DC: 256 A g) Maksymalne napięcie DC: 1100 V h) Znamionowe napięcie DC: 600 V i) Pojemność znamionowa pakietu bateryjnego: 12 kWh j) Ilość pakietów bateryjnych: 7 szt. k) Materiał ogniwa: LFP l) Maksymalna sprawność magazynu: 98,4% m) Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi n) Inteligentny łańcuchowy system magazynowania energii, posiadający falowniki solarne o) Ochronniki przeciwprzepięciowe DC i AC p) Zabudowany moduł
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-09-17; dane przetworzone.
Official source
Source: Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)
This is the only notice from this buyer in the register so far, so there is no record to show yet.
04
Market context
open now in Petroleum, fuel & energy
3,890
median open notice
€376,240
Who wins in this market
Many suppliers
Poland · Petroleum, fuel & energy
different companies won awards here
1,205
of the awards went to the three most frequent winners
13%
buyers awarded contracts here
2,740
Based on 3,898 awards with a named winner over the last 3 years. Counted by award, not by value, because lot and framework amounts are not comparable.
Concentrated means the three most frequent winners took 65% or more of the awards; many suppliers, under 35% with at least ten different winners.
Competition
tenders per lot on average (open and restricted procedures)
4.0
of those lots received a single tender
20%
of the awards went to companies based in another country
1%
of the tenders came from another country
2%
As the official award notices state them, over the last 3 years. Tenders per lot count open and restricted procedures only: in a negotiated procedure or a direct award a single tender is the procedure itself. The country is the one the notice gives for the winner.