Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)verificado hace 3 semanasAnuncio de licitación
Suministro, instalacion y puesta en marcha de una instalacion fotovoltaica de potencia minima de 99,9 kWp, sin exceder 100,05 kWp, con almacenamiento de energia y sistema de gestion (parte I) y dos bombas de calor de 9 kW y 12 kW (parte II)
OriginalDostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej o minimalnej mocy 99,9 kWp, jednakże nieprzekraczającej mocy 100,05 kWp z magazynem energii i systemem zarządzania energią (część I) oraz dwóch pomp ciepła o mocy 9 kW i 12 kW (część II)
Cerrada
Polonia
PodlaskiePetróleo, combustibles y energía
Suministro, instalacion y puesta en marcha de una instalacion fotovoltaica de potencia minima de 99,9 kWp, sin exceder 100,05 kWp, con almacenamiento de energia y sistema de gestion (parte I) y dos bombas de calor de 9 kW y 12 kW (parte II)
Órgano de contratación: KONTRASTO sp. z o.o.
País: Polonia
Plazo: 21 sep. 2026, 08:00 (UTC+2)
Procedimiento: Otro procedimiento
Sector (CPV): Petróleo, combustibles y energía (09331200)
Aperlena: https://aperlena.com/es/t/dostawa-montaz-i-uruchomienie-instalacji-fotowoltaicznej-o-minimalnej-mocy-999-kwp-jednakze-nieprzekraczajacej-mocy-1-36dea6cd7e
Anuncio oficial: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/290584
El plazo de ofertas ha cerrado. Una adjudicación o una corrección de este anuncio: un email cuando el registro lo ve.
Iniciar sesión
01
Resumen
Resumen generado automáticamente
El contrato abarca el suministro, la instalacion y la puesta en marcha de una instalacion fotovoltaica con una potencia minima de 99,9 kWp, que no exceda los 100,05 kWp, junto con un sistema de almacenamiento de energia y un sistema de gestion de energia (parte I), y dos bombas de calor con potencias de 9 kW y 12 kW (parte II). La parte fotovoltaica exige modulos bifaciales con una potencia minima de 610 W, un rendimiento del 22,6%, estructura de doble vidrio y garantia de rendimiento de 30 anos, ademas de un inversor trifasico con una potencia nominal de 100.000 W y un rendimiento maximo del 98,3%. El proyecto se ejecuta en la empresa KONTRAST sp. z o.o. en el marco del proyecto FEPD.02.04-IZ.00-0025/24 de inversion en energias renovables.
02
Puntos clave
Expediente
2026-128405-290584
Projekt: FEPD.02.04-IZ.00-0025/24 - Inwestycja w Odnawialne Źródła Energii w firmie KONTRAST sp. z o.o.
Część 1: Inst. fotowoltaiczna, magazyn energii, system zarządzania
CZĘŚĆ I: Dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej o minimalnej mocy 99,9 kWp, jednakże nieprzekraczającej mocy 100,05 kWp z magazynem energii i systemem zarządzania energią. 1) Moduły fotowoltaiczne bifacjalne Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Min. moc modułu: 610 W b) Napięcie obwodu otwartego: 48,38 V c) Prąd zwarcia: 15,95 A d) Napięcie przy mocy maksymalnej: 40,51 V e) Natężenie przy mocy maksymalnej: 15,06 A f) Sprawność modułu: 22,6 % g) Temperatura pracy: -40 / +85 stopni Celsjusza h) Tolerancja mocy: 0 / +3% i) Maksymalne napięcie układu: DC1500V (IEC/UL) j) Maksymalny prąd bezpiecznika: 35 A k) Nominalna temperatura pracy ogniwa: 45 +/- 2 stopnie Celsjusza l) Klasa bezpieczeństwa: Klasa II m) Odporność ogniwa: UL typ 29, IEC Klasa C n) Struktura podwójnego szkła o) Odporność na wiatr 2400 Pa p) Odporność na śnieg 5400 Pa q) Ograniczona degradacja mocy spowodowana efektem PID r) Grafenowa powłoka samoczyszcząca s) Właściwości hydrofilne powłoki t) Gwarancja uzysków - 30 lat 2) Inwerter (falownik) - 1 szt. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Moc znamionowa: 100 000 W b) Napięcie wyjściowe prądu przemiennego - linia do linii / linia do przewodu otwartego: 400/230 c) Maksymalna moc DC (moduł STC) falownik/jednostka synergiczna: 200 000 W / 110 000 W d) Częstotliwość prądu przemiennego: 50/60 +/- 5% Hz e) Maksymalny prąd wyjściowy (na fazę): 145 Aac f) Maksymalne napięcie wejściowe DC+ do DC-: 1100 V g) Znamionowe napięcie wejściowe DC+ do DC-: 750 V h) Maksymalny prąd wejściowy przy 380/400 V AC: 243,1 A i) Maksymalna sprawność falownika: 98,3% j) Falownik trójfazowy z technologią synergii k) Posiada funkcję wstępnego przekazania do użytkowania w celu automatycznej walidacji komponentów systemu i okablowania na etapie montażu instalacji i przed podłączeniem do sieci l) Niezależne działanie każdej jednostki synergicznej m) Wbudowane czujniki temperatury n) Zintegrowany wyłącznik awaryjny DC o) Wbudowana funkcja monitorowania na poziomie modułu z komunikacją przez sieć Ethernet lub komórkową p) Ochrona przed skutkami zwarć łukowych i szybkie wyłączanie q) Funkcja ograniczania PID r) Falownik wyposażony w funkcje sztucznej inteligencji (AI) 3) Konstrukcja mocująca panele fotowoltaiczne - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Przeznaczona na grunt oraz do paneli bifacjalnych b) Konstrukcja wsporcza stalowa, ocynkowana ogniowo w metalicznej powłoce trójskładnikowej, powłoka cynkowo-aluminiowa-magnezowa, posiadająca zdolność autokompensacji uszkodzeń c) Wszystkie elementy konstrukcji dodatkowo ze stali nierdzewnej PN-EN 10088-1 A2 d) Dostosowana do gruntu e) Powłoka antykorozyjna f) Umożliwia montaż paneli pod kątem nachylenia 15 stopni g) Przeznaczone do montowania w orientacji na południe h) Przystosowane do paneli bifacjalnych - umożliwiająca na dostęp światła słonecznego do tylnej powierzchni paneli fotowoltaicznych 4) Instalacja DC - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Kable solarne 1x6 mm2 łączone złączkami typu MC4 b) Rura osłonowa odporna na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne (w przypadku prowadzenia kabla w miejscach narażonych na bezpośrednie promieniowanie słoneczne) 5) Instalacja AC - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Kable typu YKY lub dostosowane do rozporządzenia CPR 6) Ochrona przepięciowa - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Ograniczniki przepięć T1 i T2 po stronie DC b) Ogranicznik przepięć T1 i T2 po stronie AC c) Rezystencja uziemienia przewodu ochronnego <10 Ohm 7) Ochrona przeciwpożarowa - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: 1) Ochrona podstawowa - przed dotykiem bezpośrednim: a. izolacja robocza części czynnych b. obudowy urządzeń elektrycznych 2) Ochrona dodatkowa - ochrona przed dotykiem pośrednim: a. urządzenia ochronne przetężeniowe b. sieć uziemień i połączeń wyrównawczych 8) Magazyn energii - 1 szt. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Pojemność baterii ESS: 96,8 kWh b) Konfiguracja baterii: 7S1P c) Częstotliwość prądu przemiennego: 50/60 Hz d) Znamionowa moc czynna AC: 100 kW e) Maksymalny prąd AC: 167,1 A f) Maksymalny prąd DC: 256 A g) Maksymalne napięcie DC: 1100 V h) Znamionowe napięcie DC: 600 V i) Pojemność znamionowa pakietu bateryjnego: 12 kWh j) Ilość pakietów bateryjnych: 7 szt. k) Materiał ogniwa: LFP l) Maksymalna sprawność magazynu: 98,4% m) Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi n) Inteligentny łańcuchowy system magazynowania energii, posiadający falowniki solarne o) Ochronniki przeciwprzepięciowe DC i AC p) Zabudowany moduł
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-09-17; dane przetworzone.
Texto original
Numer ogłoszenia: 2026-128405-290584
Projekt: FEPD.02.04-IZ.00-0025/24 - Inwestycja w Odnawialne Źródła Energii w firmie KONTRAST sp. z o.o.
Część 1: Inst. fotowoltaiczna, magazyn energii, system zarządzania
CZĘŚĆ I: Dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej o minimalnej mocy 99,9 kWp, jednakże nieprzekraczającej mocy 100,05 kWp z magazynem energii i systemem zarządzania energią. 1) Moduły fotowoltaiczne bifacjalne Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Min. moc modułu: 610 W b) Napięcie obwodu otwartego: 48,38 V c) Prąd zwarcia: 15,95 A d) Napięcie przy mocy maksymalnej: 40,51 V e) Natężenie przy mocy maksymalnej: 15,06 A f) Sprawność modułu: 22,6 % g) Temperatura pracy: -40 / +85 stopni Celsjusza h) Tolerancja mocy: 0 / +3% i) Maksymalne napięcie układu: DC1500V (IEC/UL) j) Maksymalny prąd bezpiecznika: 35 A k) Nominalna temperatura pracy ogniwa: 45 +/- 2 stopnie Celsjusza l) Klasa bezpieczeństwa: Klasa II m) Odporność ogniwa: UL typ 29, IEC Klasa C n) Struktura podwójnego szkła o) Odporność na wiatr 2400 Pa p) Odporność na śnieg 5400 Pa q) Ograniczona degradacja mocy spowodowana efektem PID r) Grafenowa powłoka samoczyszcząca s) Właściwości hydrofilne powłoki t) Gwarancja uzysków - 30 lat 2) Inwerter (falownik) - 1 szt. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Moc znamionowa: 100 000 W b) Napięcie wyjściowe prądu przemiennego - linia do linii / linia do przewodu otwartego: 400/230 c) Maksymalna moc DC (moduł STC) falownik/jednostka synergiczna: 200 000 W / 110 000 W d) Częstotliwość prądu przemiennego: 50/60 +/- 5% Hz e) Maksymalny prąd wyjściowy (na fazę): 145 Aac f) Maksymalne napięcie wejściowe DC+ do DC-: 1100 V g) Znamionowe napięcie wejściowe DC+ do DC-: 750 V h) Maksymalny prąd wejściowy przy 380/400 V AC: 243,1 A i) Maksymalna sprawność falownika: 98,3% j) Falownik trójfazowy z technologią synergii k) Posiada funkcję wstępnego przekazania do użytkowania w celu automatycznej walidacji komponentów systemu i okablowania na etapie montażu instalacji i przed podłączeniem do sieci l) Niezależne działanie każdej jednostki synergicznej m) Wbudowane czujniki temperatury n) Zintegrowany wyłącznik awaryjny DC o) Wbudowana funkcja monitorowania na poziomie modułu z komunikacją przez sieć Ethernet lub komórkową p) Ochrona przed skutkami zwarć łukowych i szybkie wyłączanie q) Funkcja ograniczania PID r) Falownik wyposażony w funkcje sztucznej inteligencji (AI) 3) Konstrukcja mocująca panele fotowoltaiczne - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Przeznaczona na grunt oraz do paneli bifacjalnych b) Konstrukcja wsporcza stalowa, ocynkowana ogniowo w metalicznej powłoce trójskładnikowej, powłoka cynkowo-aluminiowa-magnezowa, posiadająca zdolność autokompensacji uszkodzeń c) Wszystkie elementy konstrukcji dodatkowo ze stali nierdzewnej PN-EN 10088-1 A2 d) Dostosowana do gruntu e) Powłoka antykorozyjna f) Umożliwia montaż paneli pod kątem nachylenia 15 stopni g) Przeznaczone do montowania w orientacji na południe h) Przystosowane do paneli bifacjalnych - umożliwiająca na dostęp światła słonecznego do tylnej powierzchni paneli fotowoltaicznych 4) Instalacja DC - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Kable solarne 1x6 mm2 łączone złączkami typu MC4 b) Rura osłonowa odporna na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne (w przypadku prowadzenia kabla w miejscach narażonych na bezpośrednie promieniowanie słoneczne) 5) Instalacja AC - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Kable typu YKY lub dostosowane do rozporządzenia CPR 6) Ochrona przepięciowa - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Ograniczniki przepięć T1 i T2 po stronie DC b) Ogranicznik przepięć T1 i T2 po stronie AC c) Rezystencja uziemienia przewodu ochronnego <10 Ohm 7) Ochrona przeciwpożarowa - 1 kpl. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: 1) Ochrona podstawowa - przed dotykiem bezpośrednim: a. izolacja robocza części czynnych b. obudowy urządzeń elektrycznych 2) Ochrona dodatkowa - ochrona przed dotykiem pośrednim: a. urządzenia ochronne przetężeniowe b. sieć uziemień i połączeń wyrównawczych 8) Magazyn energii - 1 szt. Minimalne parametry techniczne i funkcjonalności: a) Pojemność baterii ESS: 96,8 kWh b) Konfiguracja baterii: 7S1P c) Częstotliwość prądu przemiennego: 50/60 Hz d) Znamionowa moc czynna AC: 100 kW e) Maksymalny prąd AC: 167,1 A f) Maksymalny prąd DC: 256 A g) Maksymalne napięcie DC: 1100 V h) Znamionowe napięcie DC: 600 V i) Pojemność znamionowa pakietu bateryjnego: 12 kWh j) Ilość pakietów bateryjnych: 7 szt. k) Materiał ogniwa: LFP l) Maksymalna sprawność magazynu: 98,4% m) Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi n) Inteligentny łańcuchowy system magazynowania energii, posiadający falowniki solarne o) Ochronniki przeciwprzepięciowe DC i AC p) Zabudowany moduł
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-09-17; dane przetworzone.
Fuente oficial
Fuente: Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)
Verifica siempre los detalles en el anuncio oficial.
Por ahora es el único anuncio de este comprador en el registro, así que todavía no hay historial que mostrar.
04
Contexto de mercado
abiertos ahora en Petróleo, combustibles y energía
3.890
anuncio abierto mediano
376.240 €
Quién gana en este mercado
Muchos proveedores
Polonia · Petróleo, combustibles y energía
empresas distintas ganaron adjudicaciones aquí
1.205
de las adjudicaciones fueron a los tres adjudicatarios más frecuentes
13%
compradores adjudicaron contratos aquí
2.740
Según 3.898 adjudicaciones con adjudicatario identificado en los últimos 3 años. Contadas por adjudicación y no por importe, porque los importes de lotes y acuerdos marco no son comparables.
Concentrado: los tres adjudicatarios más frecuentes obtuvieron el 65% de las adjudicaciones o más; muchos proveedores: menos del 35% con al menos diez adjudicatarios distintos.
Competencia
ofertas por lote de media (procedimientos abiertos y restringidos)
4,0
de esos lotes recibieron una sola oferta
20%
de las adjudicaciones fueron a empresas con sede en otro país
1%
de las ofertas llegaron de otro país
2%
Tal como los indican los anuncios de adjudicación oficiales, en los últimos 3 años. Las ofertas por lote cuentan solo procedimientos abiertos y restringidos: en un procedimiento negociado o una adjudicación directa, una sola oferta es el propio procedimiento. El país es el que el anuncio da para el adjudicatario.