Skip to content
Aperlena

Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej) verified 3 weeks ago Contract notice

Supply of a photovoltaic installation of 199.8 to 200 kWp on the roof of a production hall in Wiazownica

Original dostawa instalacji fotowoltaicznej o minimalnej mocy nie mniejszej niż 199,8 kWp i nie większej niż 200 kWp zlokalizowanej na dachu budynku hali produkcyjnej mieszczącej się na działkach o nr ewid. 87/5 i 88/9 w miejscowości Wiązownica

Closed Poland Podkarpackie Petroleum, fuel & energy

Buyer Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe GOLBALUX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Key facts

Closed
09:00 (UTC+2)
  1. Published
  2. Deadline open for 10 days
  3. Awarded pending
View the official notice Watch this tender

Bidding is closed. An award or a correction on this notice: an email when the register sees it. Log in

Summary

Machine-generated summary

Supply of a photovoltaic installation with a capacity of at least 199.8 kWp and no more than 200 kWp, to be mounted on the roof of a production hall in Wiazownica. The installation comprises up to 396 monocrystalline half-cut PV modules with minimum 21% efficiency, certified to IEC 61215 and IEC 61730, with a 30-year performance warranty down to 84%. Three hybrid three-phase inverters with total rated power of at least 190 kW (two 70 kW units and one 50 kW unit) are required, prepared for cooperation with an energy storage system and grid operator telemonitoring. The supply is Part 1 of a thermal modernisation project for the company GOLBALUX Sp. z o.o. co-financed under the FENG programme.

Key points

Reference
2026-27099-291557
Projekt: FENG.03.01-IP.03-0120/23 - Termomodernizacja budynków w firmie „GOLBALUX” Sp.z o. o. wraz z budową instalacji fotowoltaicznej Część 1: dostawa instalacji fotowoltaicznej 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa instalacji fotowoltaicznej o minimalnej mocy nie mniejszej niż 199,8 kWp i nie większej niż 200 kWp zlokalizowanej na dachu budynku hali produkcyjnej mieszczącej się na działkach o nr ewid. 87/5 i 88/9 w miejscowości Wiązownica Instalacja usytuowana ma zostać na dachu budynku na konstrukcji przykręconej do dachu. 2. Minimalne wymagane parametry techniczne środka trwałego 2.1 Minimalne wymagania w zakresie modułów PV: - moc instalacji co najmniej 199,8 kW i nie więcej niż 200,00 kWp - ilość modułów: nie więcej niż 396, - technologia: moduły monokrystaliczne wykonane w technologii ogniw krzemowych (np. n-type, p-type lub równoważne), typu half-cut lub równoważne rozwiązanie konstrukcyjne - moc znamionowa: min. 0,5 kW - sprawność modułu: min. 21% - masa 1 modułu: nie więcej niż 26,5 kg - powierzchnia 1 modułu: nie więcej niż 2,4 m² - współczynnik temperaturowy mocy: nie gorszy niż -0,35%/°C - maksymalne napięcie systemowe: min. 1000 V DC - wytrzymałość mechaniczna: przód ≥ 5400 Pa, tył ≥ 2400 Pa - moduły muszą posiadać certyfikaty: IEC 61215, IEC 61730 - gwarancja na spadek sprawności 30 lat do min. 84% 2.2 Minimalne wymagania w zakresie inwerterów (falowników) fotowoltaicznych: - liczba inwerterów: 3 szt. - łączna moc znamionowa co najmniej 190 kW. Układ mocy: 2 inwertery 70 kW, 1 inwerter 50 kW - rodzaj inwerterów: trójfazowe, beztransformatorowe - inwertery hybrydowe przygotowane do współpracy z magazynem energii - każdy inwerter musi umożliwiać pracę: generatora PV, sieci elektroenergetycznej, współpracę z systemem sterowania/telemechaniki OSD - napięcie maksymalne DC: od 1000 do 1100 V - liczba MPPT: minimum 2 na falownik, minimum 6 dla całej instalacji - sprawność maksymalna nie mniejsza niż 98,0% - sprawność europejska nie mniejsza niż 97,5% - stopień ochrony co najmniej IP65 - funkcjonalności obowiązkowe: zabezpieczenie anti-islanding, detekcja prądów upływu (RCMU), możliwość regulacji mocy czynnej i biernej, możliwość ograniczenia eksportu energii do sieci, współpraca z systemem telemechaniki OSD - zabezpieczenia: ochrona przeciwprzepięciowa SPD Typ II DC i AC (wbudowana lub zewnętrzna), zabezpieczenia nadprądowe i zwarciowe - detekcja łuku elektrycznego - komunikacja pozwalająca na obsługę protokołów Modbus RTU/TCP lub równoważnych - możliwość integracji z systemem monitoringu i SCADA 2.3 Minimalne wymagania w zakresie konstrukcji montażowej: - konstrukcja wsporcza dedykowana do montażu dachowego, dostosowana do rodzaju pokrycia dachowego i nośności dachu - sposób montażu poprzez system przykręcany do pokrycia dachu - materiał konstrukcji wykonany z aluminium, stali ocynkowanej, stali nierdzewnej lub rozwiązanie równoważne - konstrukcja musi zapewniać bezpieczne przeniesienie obciążeń eksploatacyjnych, wiatrowych i śniegowych zgodnie z obowiązującymi normami - w skład konstrukcji należy wliczyć wszystkie elementy montażowe i akcesoria niezbędne do prawidłowego wykonania instalacji Wybrany sposób montażu (system przykręcany) determinowany jest rodzajem pokrycia dachowego budynku, na którym realizowany będzie montaż oraz jego wytrzymałością. Konstrukcja wsporcza pod panele fotowoltaiczne powinna być konstrukcją dedykowaną pod instalacje na dachach. 2.4 Dodatkowe informacje: A. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji instalacji w sposób zapewniający jej prawidłowe uruchomienie i eksploatację zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz właściwymi wymaganiami technicznymi. B. Zamawiający udostępni Wykonawcom posiadaną dokumentację techniczną i formalną dotyczącą realizacji inwestycji C. Oferowany zakres powinien zapewniać kompletność funkcjonalną instalacji oraz możliwość jej użytkowania zgodnie z przeznaczeniem i zgodnie z obowiązującym prawem D. Wykonawca jest zobowiązany do zrealizowana zapewnienia, że wykonana instalacja PV będzie mogła pracować zgodnie z obowiązującym prawem, co oznacza spełnianie wszelkich wymagań wynikających z obecnego prawodawstwa. E. Zamawiający zobowiązuje się udostępnić cała dokumentację techniczną konieczną do złożenia oferty oraz wykonania zamówienia. F. Wykonawca zobowiązany jest do: • realizacji inwestycji zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju oraz przepisami ochrony środowiska, • minimalizacji negatywnego wpływu prac na środowisko, • prowadzenia gospodarki odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym: • selektywnej zbiórki odpadów, • przekazywania odpadów do odzysku lub recyklingu, • ograniczania zużycia materiałów i energii w trakcie realizacji inwestycji, • stosowania rozwiązań technicznych umożliwiających redukcję emisji CO₂ oraz poprawę efektywności energetycznej, • stosowania Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-09-17; dane przetworzone.
Original text
Numer ogłoszenia: 2026-27099-291557 Projekt: FENG.03.01-IP.03-0120/23 - Termomodernizacja budynków w firmie „GOLBALUX” Sp.z o. o. wraz z budową instalacji fotowoltaicznej Część 1: dostawa instalacji fotowoltaicznej 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa instalacji fotowoltaicznej o minimalnej mocy nie mniejszej niż 199,8 kWp i nie większej niż 200 kWp zlokalizowanej na dachu budynku hali produkcyjnej mieszczącej się na działkach o nr ewid. 87/5 i 88/9 w miejscowości Wiązownica Instalacja usytuowana ma zostać na dachu budynku na konstrukcji przykręconej do dachu. 2. Minimalne wymagane parametry techniczne środka trwałego 2.1 Minimalne wymagania w zakresie modułów PV: - moc instalacji co najmniej 199,8 kW i nie więcej niż 200,00 kWp - ilość modułów: nie więcej niż 396, - technologia: moduły monokrystaliczne wykonane w technologii ogniw krzemowych (np. n-type, p-type lub równoważne), typu half-cut lub równoważne rozwiązanie konstrukcyjne - moc znamionowa: min. 0,5 kW - sprawność modułu: min. 21% - masa 1 modułu: nie więcej niż 26,5 kg - powierzchnia 1 modułu: nie więcej niż 2,4 m² - współczynnik temperaturowy mocy: nie gorszy niż -0,35%/°C - maksymalne napięcie systemowe: min. 1000 V DC - wytrzymałość mechaniczna: przód ≥ 5400 Pa, tył ≥ 2400 Pa - moduły muszą posiadać certyfikaty: IEC 61215, IEC 61730 - gwarancja na spadek sprawności 30 lat do min. 84% 2.2 Minimalne wymagania w zakresie inwerterów (falowników) fotowoltaicznych: - liczba inwerterów: 3 szt. - łączna moc znamionowa co najmniej 190 kW. Układ mocy: 2 inwertery 70 kW, 1 inwerter 50 kW - rodzaj inwerterów: trójfazowe, beztransformatorowe - inwertery hybrydowe przygotowane do współpracy z magazynem energii - każdy inwerter musi umożliwiać pracę: generatora PV, sieci elektroenergetycznej, współpracę z systemem sterowania/telemechaniki OSD - napięcie maksymalne DC: od 1000 do 1100 V - liczba MPPT: minimum 2 na falownik, minimum 6 dla całej instalacji - sprawność maksymalna nie mniejsza niż 98,0% - sprawność europejska nie mniejsza niż 97,5% - stopień ochrony co najmniej IP65 - funkcjonalności obowiązkowe: zabezpieczenie anti-islanding, detekcja prądów upływu (RCMU), możliwość regulacji mocy czynnej i biernej, możliwość ograniczenia eksportu energii do sieci, współpraca z systemem telemechaniki OSD - zabezpieczenia: ochrona przeciwprzepięciowa SPD Typ II DC i AC (wbudowana lub zewnętrzna), zabezpieczenia nadprądowe i zwarciowe - detekcja łuku elektrycznego - komunikacja pozwalająca na obsługę protokołów Modbus RTU/TCP lub równoważnych - możliwość integracji z systemem monitoringu i SCADA 2.3 Minimalne wymagania w zakresie konstrukcji montażowej: - konstrukcja wsporcza dedykowana do montażu dachowego, dostosowana do rodzaju pokrycia dachowego i nośności dachu - sposób montażu poprzez system przykręcany do pokrycia dachu - materiał konstrukcji wykonany z aluminium, stali ocynkowanej, stali nierdzewnej lub rozwiązanie równoważne - konstrukcja musi zapewniać bezpieczne przeniesienie obciążeń eksploatacyjnych, wiatrowych i śniegowych zgodnie z obowiązującymi normami - w skład konstrukcji należy wliczyć wszystkie elementy montażowe i akcesoria niezbędne do prawidłowego wykonania instalacji Wybrany sposób montażu (system przykręcany) determinowany jest rodzajem pokrycia dachowego budynku, na którym realizowany będzie montaż oraz jego wytrzymałością. Konstrukcja wsporcza pod panele fotowoltaiczne powinna być konstrukcją dedykowaną pod instalacje na dachach. 2.4 Dodatkowe informacje: A. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji instalacji w sposób zapewniający jej prawidłowe uruchomienie i eksploatację zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz właściwymi wymaganiami technicznymi. B. Zamawiający udostępni Wykonawcom posiadaną dokumentację techniczną i formalną dotyczącą realizacji inwestycji C. Oferowany zakres powinien zapewniać kompletność funkcjonalną instalacji oraz możliwość jej użytkowania zgodnie z przeznaczeniem i zgodnie z obowiązującym prawem D. Wykonawca jest zobowiązany do zrealizowana zapewnienia, że wykonana instalacja PV będzie mogła pracować zgodnie z obowiązującym prawem, co oznacza spełnianie wszelkich wymagań wynikających z obecnego prawodawstwa. E. Zamawiający zobowiązuje się udostępnić cała dokumentację techniczną konieczną do złożenia oferty oraz wykonania zamówienia. F. Wykonawca zobowiązany jest do: • realizacji inwestycji zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju oraz przepisami ochrony środowiska, • minimalizacji negatywnego wpływu prac na środowisko, • prowadzenia gospodarki odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym: • selektywnej zbiórki odpadów, • przekazywania odpadów do odzysku lub recyklingu, • ograniczania zużycia materiałów i energii w trakcie realizacji inwestycji, • stosowania rozwiązań technicznych umożliwiających redukcję emisji CO₂ oraz poprawę efektywności energetycznej, • stosowania Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-09-17; dane przetworzone.

Official source

Source: Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)

Always verify details on the official notice.

Report an error in this notice

Last verified against Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej) 3 weeks ago

Documents on Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej) (Polish)

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe GOLBALUX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Poland

notices in the register
2

Market context

open now in Petroleum, fuel & energy
3,947
median open notice
€378,920

Who wins in this market

Many suppliers

Poland · Petroleum, fuel & energy

different companies won awards here
1,210
of the awards went to the three most frequent winners
13%
buyers awarded contracts here
2,745

Based on 3,911 awards with a named winner over the last 3 years. Counted by award, not by value, because lot and framework amounts are not comparable. Concentrated means the three most frequent winners took 65% or more of the awards; many suppliers, under 35% with at least ten different winners.

Competition

tenders per lot on average (open and restricted procedures)
4.0
of those lots received a single tender
21%
of the awards went to companies based in another country
1%
of the tenders came from another country
2%

As the official award notices state them, over the last 3 years. Tenders per lot count open and restricted procedures only: in a negotiated procedure or a direct award a single tender is the procedure itself. The country is the one the notice gives for the winner.

Similar tenders

Open now

Awarded before

Never miss a tender like this

321 new notices in Petroleum, fuel & energy in Poland in the last 7 days. Get an email when new ones appear. Free.

Set up my alert

Or follow just its CPV code, Solar energy: an email when new tenders arrive under it, no account needed.

Keyboard shortcuts

Read a list without reaching for the mouse. The shortcuts stay quiet while you type in a field.

j
Next result
k
Previous result
Enter
Open the result
n
Next page
p
Previous page
c
Compare this result
s
Shortlist this result
o
Open the result in a new tab
x
Set this result aside
/
Search from any page
Ctrl K
Search from any page
?
Show these shortcuts
Esc
Close

Index

Close
Log in

Language