Magyarország - Járműállomány-kezelési szolgáltatások - MÁV-csoport - Közúti gépjárműpark
Zamawiający: MÁV Magyar Államvasutak Zártkörűen Működő Részvénytársaság; MÁV Szolgáltató Központ Zártkörűen Működő Részvénytársaság; MÁV-START Vasúti Személyszállító Zrt.; MÁV Központi Felépítményvizsgáló Kft.; ZÁHONY-PORT Záhonyi Logisztikai és Rakománykezelési Szolgáltató Zártkörűen Működő Részvénytársaság; MÁ
Kraj: Węgry
Tryb: Inny tryb
Branża (CPV): Usługi naprawcze i konserwacyjne (50111100)
Aperlena: https://aperlena.com/pl/t/magyarorszag-jarmuallomany-kezelesi-szolgaltatasok-mav-csoport-kozuti-gepjarmupark-66256910b9
Ogłoszenie urzędowe: https://ted.europa.eu/en/notice/-/detail/566459-2025
Ten kontrakt trwa około 36 miesięcy. Powrót na rynek: listopad 2026.
Zaloguj się
Keretszerződés a MÁV-VOLÁN-csoport (MÁV Zrt. és meghatározott leányvállalatai) részére közúti gépjárműpark tartós bérlete és teljes körű flottarendszerű üzemeltetésére az alábbiak szerint: Mennyisége: 2028 db, amelyre ajánlatkérő megrendelési kötelezettséget vállal a műszaki leírásban foglalt ütemezés szerint. A teljes mennyiség kategória szerinti bontása: 1. II/2. Személygépjármű 40 db M1 járműkategória (például Skoda Superb Style TDI 2.0 140 kW / 190 LE DSG SCR) - átadáskor maximum 240 000 km futással 2. III/1. Személygépjármű 71 db M1 járműkategória (például Skoda Octavia Style CR TDI 2.0 110 kW / 150 LE) - átadáskor maximum 240 000 km futással 3. III/2. Személygépjármű 134 db M1 járműkategória (például Skoda Octavia Style CR TDI 1.6 85 kW / 115 LE) - átadáskor maximum 240 000 km futással 4. IV. Személygépjármű 47 db M1 járműkategória (például Skoda Rapid Ambition CR TDI 1.6 85 kW / 115 LE) - átadáskor maximum 240 000 km futással 5. VI. Kombi/egyterű személygépjármű 391 db M1 járműkategória (például Suzuki SX4, Fiat 500 L) - átadáskor maximum 240 000 km futással 6. IX. Zárt, Pick-Up, 4WD 323 db N1 járműkategória (például VW Amarok Trendline V6 TDI 3.0 120 kW / 163 LE 4Motion) - átadáskor maximum 320 000 km futással 7. X/1. Mikrobusz 2WD 79 db M1 járműkategória (például VW T6 Kombi HT TDI 2.0 75 kW/ 102 LE SCR BMT) - átadáskor maximum 320 000 km futással 8. X/2. Mikrobusz 4WD 45 db M1 járműkategória (például VW T6 Kombi HT TDI 2.0 110 kW / 150 LE SCR BMT 4Motion) - átadáskor maximum 320 000 km futással 9. XI/1. Szimpla fülkés, platós haszongépjármű (3,9 m) 19 db N1 járműkategória (például Mercedes-Benz Sprinter 314 CDI Ponyvával) - átadáskor maximum 320 000 km futással 10. XI/2. Szimpla fülkés, platós haszongépjármű (4,4 m) 47 db N1 járműkategória (például Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI Baranyai platós alváz) - átadáskor maximum 320 000 km futással 11. XII/1. Dupla fülkés platós haszongépjármű 248 db N1 járműkategória (például VW T6 Duplakabinos HT TDI 2.0 75 kW/ 102 LE SCR BMT) - átadáskor maximum 320 000 km futással 12. XII/2. Dupla fülkés platós haszongépjármű 4WD 269 db N1 járműkategória (például VW T6 Duplakabinos HT TDI 2.0 110 kW / 150 LE BMT 4Motion) - átadáskor maximum 320 000 km futással 13. XIV/1. Zárt, dobozos haszongépjármű 63 db N1 járműkategória (például Mercedes-Vito 111CDI KA/K) - átadáskor maximum 320 000 km futással 14. XIV/2. Zárt, dobozos mérőkocsi 0 db N1 járműkategória (például Mercedes-Vito 111CDI KA/K ) - átadáskor maximum 320 000 km futással 15. XV/1. Kisáruszállító 2WD 216 db N1 járműkategória (például VW Caddy Dobozos TDI 2.0 75kW / 102 LE SCR BMT) - átadáskor maximum 320 000 km futással 16. XV/2. Kisáruszállító 4WD 13 db N1 járműkategória (például VW Caddy Dobozos TDI 2.0 90 kW / 122 LE SCR BMT 4Motion) - átadáskor maximum 320 000 km futással 17. XVI/1. Zárt dobozos áruszállító 0 db N1 járműkategória (például Mercedes-Benz Vito 116 CDI KA/E) - átadáskor maximum 320 000 km futással 18. XVI/2. Zárt dobozos áruszállító 4x4 17 db N1 járműkategória (például VW CRAFFTER dobozos) - átadáskor maximum 320 000 km futással 19. E. Elektromos gépjármű 3 db M1 járműkategória (például Volkswagen e-Golf 100 kW / 136 LE) - átadáskor maximum 240 000 km futással 20. XXIV. Autóbusz (15-20 fő) 3 db M2 járműkategória (például VW Crafter 50 dobozos HT aut. 2.0TDI 120 kW/ 163LE ) - átadáskor maximum 320 000 km futással Minden fenti járműkategórián belül megengedett az ott szereplő mennyiség legfeljebb 5 %-ánál (ezen érték egész számra felfelé kerekített értékénél) a fentiekben feltüntetett átadáskori maximális futásteljesítmény legfeljebb 30 %-kal való túllépése. Az ajánlatkérő a gépjárműveket csak bérelni kívánja, azok sem a futamidő alatt, sem azt követően nem kerülnek a tulajdonába. Nyertes ajánlattevő feladata a bérbe adott gépjárműparkhoz az alábbiakban meghatározott szolgáltatások biztosítása: - Gépjármű megrendelés, forgalomba helyezés és átadás bonyolítása - Gépjármű tartós bérletbe adása - ennek részeként: (i) az Egyedi Bérleti Szerződések (továbbiakban: EBSZ) szolgáltatási tartalmának szervezése, bonyolítása és adminisztrációja; (ii) az EBSZ-ek lezárása és elszámolása; (iii) a keretszerződés szolgáltatási tartalmának szervezése, bonyolítása és adminisztrációja. - Biztosítás ügyintézése - ennek részeként: (i) KGFB biztosítás szervezése, bonyolítása és adminisztrációja; (ii) KGFB fedezetigazolások biztosítása gépkocsi használók részére - Káresemények ügyintézése - ennek részeként: (i) teljeskörű kárfedezeti szolgáltatás biztosítása (ii) Káresemények (törés) esetén kárrendezés bonyolítása; (iii) Káresemények (törés) esetén javítás szervezése, bonyolítása szervizek felé. - Téli-nyári gumicserék szervezése, gumiabroncsok karbantartása, javítása - ennek részeként: (i) Téli és nyári gumigarnitúra beszerzése; (ii) Gumiabroncsok szezonális cseréjének szervezése; (iii) Gumiabroncs javítás és szervezése; (iv) Gumiabroncs tárolásának szervezése; (v) Abroncs állapot nyilvántartás. - Karbantartás, javításszolgáltatás - ennek részeként: (i) Kötelező szervizek, karbantartások - mely tartalmaz évi 1 klímatisztítást is - és műszaki meghibásodások javításának megszervezése, bonyolítása; (ii) Fődarabok műszaki meghibásodások javításának megszervezése, bonyolítása; (iii) Futásteljesítmény alapján az alkatrészek javítása, cseréje, tisztítása és nyilvántartása; (iv) Javítások ellenőrzése. - Csereautó biztosítása - Assistance-szolgáltatás - Riportolás - Adó és illetékfizetés A nyertes Ajánlattevővel megkötésre kerülő szerződésben a szerződés teljes időbeli hatálya vonatkozásában összesen nettó 900 000 000 Ft keretösszeg szerepel a bérleti díjon felül a fődarabok karbantartási, javítási szolgáltatásainak ellenértékére. Ez a keretösszeg teljes egészében opciónak tekintendő, megrendelésére az Ajánlatkérő (Bérlő) nem vállal kötelezettséget.
Keretszerződés a MÁV-VOLÁN-csoport (MÁV Zrt. és meghatározott leányvállalatai) részére közúti gépjárműpark tartós bérlete és teljes körű flottarendszerű üzemeltetésére az alábbiak, illetve az ajánlati dokumentációban meghatározottak szerint. Mennyisége: 2028 db, amelyre ajánlatkérő megrendelési kötelezettséget vállal a műszaki leírásban foglalt ütemezés szerint. A teljes mennyiség kategória szerinti bontása: 1. II/2. Személygépjármű 40 db M1 járműkategória (például Skoda Superb Style TDI 2.0 140 kW / 190 LE DSG SCR) - átadáskor maximum 240.000 km futással 2. III/1. Személygépjármű 71 db M1 járműkategória (például Skoda Octavia Style CR TDI 2.0 110 kW / 150 LE) - átadáskor maximum 240.000 km futással 3. III/2. Személygépjármű 134 db M1 járműkategória (például Skoda Octavia Style CR TDI 1.6 85 kW / 115 LE) - átadáskor maximum 240.000 km futással 4. IV. Személygépjármű 47 db M1 járműkategória (például Skoda Rapid Ambition CR TDI 1.6 85 kW / 115 LE) - átadáskor maximum 240.000 km futással 5. VI. Kombi/egyterű személygépjármű 391 db M1 járműkategória (például Suzuki SX4, Fiat 500 L) - átadáskor maximum 240.000 km futással 6. IX. Zárt, Pick-Up, 4WD 323 db N1 járműkategória (például VW Amarok Trendline V6 TDI 3.0 120 kW / 163 LE 4Motion) - átadáskor maximum 320.000 km futással 7. X/1. Mikrobusz 2WD 79 db M1 járműkategória (például VW T6 Kombi HT TDI 2.0 75 kW/ 102 LE SCR BMT) - átadáskor maximum 320.000 km futással 8. X/2. Mikrobusz 4WD 45 db M1 járműkategória (például VW T6 Kombi HT TDI 2.0 110 kW / 150 LE SCR BMT 4Motion) - átadáskor maximum 320.000 km futással 9. XI/1. Szimpla fülkés, platós haszongépjármű (3,9 m) 19 db N1 járműkategória (például Mercedes-Benz Sprinter 314 CDI Ponyvával) - átadáskor maximum 320.000 km futással 10. XI/2. Szimpla fülkés, platós haszongépjármű (4,4 m) 47 db N1 járműkategória (például Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI Baranyai platós alváz) - átadáskor maximum 320.000 km futással 11. XII/1. Dupla fülkés platós haszongépjármű 248 db N1 járműkategória (például VW T6 Duplakabinos HT TDI 2.0 75 kW/ 102 LE SCR BMT) - átadáskor maximum 320.000 km futással 12. XII/2. Dupla fülkés platós haszongépjármű 4WD 269 db N1 járműkategória (például VW T6 Duplakabinos HT TDI 2.0 110 kW / 150 LE BMT 4Motion) - átadáskor maximum 320.000 km futással 13. XIV/1. Zárt, dobozos haszongépjármű 63 db N1 járműkategória (például Mercedes-Vito 111CDI KA/K) - átadáskor maximum 320.000 km futással 14. XIV/2. Zárt, dobozos mérőkocsi 0 db N1 járműkategória (például Mercedes-Vito 111CDI KA/K ) - átadáskor maximum 320.000 km futással 15. XV/1. Kisáruszállító 2WD 216 db N1 járműkategória (például VW Caddy Dobozos TDI 2.0 75kW / 102 LE SCR BMT) - átadáskor maximum 320.000 km futással 16. XV/2. Kisáruszállító 4WD 13 db N1 járműkategória (például VW Caddy Dobozos TDI 2.0 90 kW / 122 LE SCR BMT 4Motion) - átadáskor maximum 320.000 km futással 17. XVI/1. Zárt dobozos áruszállító 0 db N1 járműkategória (például Mercedes-Benz Vito 116 CDI KA/E) - átadáskor maximum 320.000 km futással 18. XVI/2. Zárt dobozos áruszállító 17 db N1 járműkategória (például VW CRAFFTER dobozos) - átadáskor maximum 320.000 km futással 19. E. Elektromos gépjármű 3 db M1 járműkategória (például Volkswagen e-Golf 100 kW / 136 LE) - átadáskor maximum 240.000 km futással 20. XXIV. Autóbusz (15-20 fő) 3 db M2 járműkategória (például VW Crafter 50 dobozos HT aut. 2.0TDI 120 kW/ 163LE ) - átadáskor maximum 320.000 km futással Minden fenti járműkategórián belül megengedett az ott szereplő mennyiség legfeljebb 5 %-ánál (ezen érték egész számra felfelé kerekített értékénél) a fentiekben feltüntetett átadáskori maximális futásteljesítmény legfeljebb 30 %-kal való túllépése. Az ajánlatkérő a gépjárműveket csak bérelni kívánja, azok sem a futamidő alatt, sem azt követően nem kerülnek a tulajdonába. Az ajánlatkérő a teljesítés során elfogad jármű-kategóriánként különböző műszaki tartalmú (legfeljebb 5 féle), az előírt minimális műszaki tartalomnak megfelelő, vagy annál az ajánlatkérő számára kedvezőbb műszaki feltételekkel rendelkező járműtípus(oka)t. Nyertes ajánlattevő feladata a bérbe adott gépjárműparkhoz az alábbiakban meghatározott szolgáltatások biztosítása: - Gépjármű megrendelés, forgalomba helyezés és átadás bonyolítása - Gépjármű tartós bérletbe adása - ennek részeként: (i) az Egyedi Bérleti Szerződések (továbbiakban: EBSZ) szolgáltatási tartalmának szervezése, bonyolítása és adminisztrációja; (ii) az EBSZ-ek lezárása és elszámolása; (iii) a keretszerződés szolgáltatási tartalmának szervezése, bonyolítása és adminisztrációja. - Biztosítás ügyintézése - ennek részeként: (i) KGFB biztosítás szervezése, bonyolítása és adminisztrációja; (ii) KGFB fedezetigazolások biztosítása gépkocsi használók részére - Káresemények ügyintézése - ennek részeként: (i) teljeskörű kárfedezeti szolgáltatás biztosítása (ii) Káresemények (törés) esetén kárrendezés bonyolítása; (iii) Káresemények (törés) esetén javítás szervezése, bonyolítása szervizek felé. - Téli-nyári gumicserék szervezése, gumiabroncsok karbantartása, javítása - ennek részeként: (i) Téli és nyári gumigarnitúra beszerzése; (ii) Gumiabroncsok szezonális cseréjének szervezése; (iii) Gumiabroncs javítás és szervezése; (iv) Gumiabroncs tárolásának szervezése; (v) Abroncs állapot nyilvántartás. - Karbantartás, javításszolgáltatás - ennek részeként: (i) Kötelező szervizek, karbantartások - mely tartalmaz évi 1 klímatisztítást is - és műszaki meghibásodások javításának megszervezése, bonyolítása; (ii) Fődarabok műszaki meghibásodások javításának megszervezése, bonyolítása; (iii) Futásteljesítmény alapján az alkatrészek javítása, cseréje, tisztítása és nyilvántartása; (iv) Javítások ellenőrzése. - Csereautó biztosítása - Assistance-szolgáltatás - Riportolás - Adó és illetékfizetés Folytatás a BT-300 mezőben.
Oficjalne źródło
Źródło: TED - Tenders Electronic Daily (Publications Office of the EU)
Zawsze weryfikuj szczegóły w oficjalnym ogłoszeniu.
Zamawiający ma w tej branży za mało własnych rozstrzygnięć, dlatego pokazujemy przedział ostatnich rozstrzygnięć (451) w branży Usługi naprawcze i konserwacyjne w kraju: Węgry.
21 €85,7 mln €
To rozstrzygnięcie
55,5 mln €
Mediana wartosci
372 619 €
Środkowa połowa wcześniejszych rozstrzygnięć
od 155 134 € do 828 043 €
Wartość udzielonego zamówienia jest wyższa niż trzy na cztery wcześniejsze rozstrzygnięcia.
Wartości udzielonych zamówień według publikacji źródeł urzędowych. Traktuj je orientacyjnie: zakres, części i czas trwania różnią się między umowami.
MÁV Magyar Államvasutak Zártkörűen Működő Részvénytársaság; MÁV Szolgáltató Központ Zártkörűen Működő Részvénytársaság; MÁV-START Vasúti Személyszállító Zrt.; MÁV Központi Felépítményvizsgáló Kft.; ZÁHONY-PORT Záhonyi Logisztikai és Rakománykezelési Szolgáltató Zártkörűen Működő Részvénytársaság; MÁ
Węgry
ogłoszenie w rejestrze
1
rozstrzygnięcie
1
łączna wartość udzielonych zamówień
55,5 mln €
20231
2024
2025
2026
Jedna kropka to jedno rozstrzygnięcie, w dniu podpisania, w wielkości odpowiadającej wartości. Pierścień oznacza rozstrzygnięcie bez opublikowanej wartości.
05
Kontekst rynkowy
otwarte teraz, Usługi naprawcze i konserwacyjne
4 668
mediana otwartych ogłoszeń
254 604 €
Kto wygrywa na tym rynku
Wielu dostawców
Węgry · Usługi naprawcze i konserwacyjne
liczba różnych firm, które zdobyły tu zamówienia
262
udział zamówień, które trafiły do trzech najczęstszych wykonawców
5%
liczba zamawiających, którzy udzielili tu zamówień
107
Na podstawie 367 rozstrzygnięć z ostatnich 3 lat ze wskazanym wykonawcą. Liczone według rozstrzygnięć, a nie wartości, bo kwoty części i umów ramowych nie są porównywalne.
Skoncentrowany: trzej najczęstsi wykonawcy zdobyli co najmniej 65% zamówień; wielu dostawców: poniżej 35% przy co najmniej dziesięciu różnych wykonawcach.
Konkurencja
średnia liczba ofert na część (tryby otwarte i ograniczone)
1,8
udział tych części, w których złożono jedną ofertę
40%
udział zamówień zdobytych przez firmy z siedzibą w innym kraju
1%
udział ofert z innego kraju
1%
Tak, jak podają je oficjalne ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, z ostatnich 3 lat. Liczba ofert na część obejmuje tylko tryby otwarte i ograniczone: w trybie negocjacyjnym lub z wolnej ręki jedna oferta to istota samego trybu. Kraj to ten, który ogłoszenie podaje dla wykonawcy.
udzielono: REBUKER Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság; Varga Vasúti és Közúti Járműjavító és -gyártó Korlátolt Felelősségű Társaságcze 2025