Przejdź do treści
Aperlena

TED - Tenders Electronic Daily (Publications Office of the EU) sprawdzono 3 dni temu Ogłoszenie o zamówieniu

Węgry - Usługi naprawy i konserwacji autobusów - Naprawa i konserwacja autobusów Mercedes i Setra

Oryginał Magyarország - Buszjavítási és -karbantartási szolgáltatások - Mercedes és Setra autóbuszok javítás, karbantartás

Otwarty Węgry Közép-Dunántúl Usługi naprawcze i konserwacyjne

Zamawiający MÁV Személyszállítási Zártkörűen Működő Részvénytársaság

13 dni do końca

Najważniejsze informacje

Termin
11:00 (UTC+1)
Wartość szacunkowa
1,4 mln €
1 382 820 € · przeliczono z HUF
Konkurencja
Otwarty wyścig
  1. Opublikowano
  2. Dzisiaj
  3. Termin składania otwarte 35 dni
  4. Udzielony oczekuje

Termin na oferty

34 dni od publikacji do terminu

Zwykła długość

Ogłoszenia tego rodzaju (Węgry, przetarg nieograniczony, powyżej progu UE) dają w medianie 29 dni, połowa z nich od 14 do 32 dni, na podstawie 5 337 ogłoszeń z ostatnich dwóch lat.

Ten zamawiający daje zwykle 31 dni (mediana z 144 ostatnich postępowań).

Zobacz oficjalne ogłoszenie Obserwuj ten przetarg

Jeśli termin się zmieni lub ogłoszenie zostanie sprostowane, napiszemy do Ciebie. Zaloguj się

Werdykt Aperlena

Otwarty wyścig

Żaden wykonawca nie dominuje: 17 różnych firm wygrało ostatnie 21 porównywalne zamówienia tego zamawiającego w ciągu 5 lat. To naprawdę otwarty wyścig.

Na podstawie 21 porównywalnych rozstrzygnięć tego zamawiającego w tej branży w ciągu 5 lat. Każdy werdykt jest zapisywany przed wynikiem i oceniany względem ogłoszenia o udzieleniu zamówienia. Jak się oceniamy.

Streszczenie

Streszczenie wygenerowane automatycznie

Zamawiający, MÁV Szemelyszallitasi Zrt., zamierza zawrzeć trzy ramowe umowy o świadczenie usług po przeprowadzeniu otoczego postępowania ogłoszonego zgodnie z art. 81 węgierskiej ustawy o zamówieniach publicznych. Przedmiotem umów jest naprawa i konserwacja autobusów marek Mercedes i Setra eksploatowanych przez zamawiającego, w okresie gwarancji i po jej upływie. Łączna kwota ramowa wynosi 500.000.000 HUF netto, podzielona na trzy części: część 1 Region Zachodni 100.000.000 HUF netto (około 390 pojazdów), część 2 Region Centralny 130.000.000 HUF netto, część 3 Region Wschodni 270.000.000 HUF netto. Łączna ilość szacunkowa to 908 pojazdów. Zamówienia indywidualne mogą być składane przez 24 miesiące od wejścia w życie umowy ramowej, lub do wyczerpania kwoty ramowej, jeśli nastąpi to wcześniej. Zamawiający zobowiązuje się wykorzystać 70% kwoty ramowej.

Opis

Ajánlatkérő a Kbt. Második rész 81. §-a szerinti hirdetménnyel induló nyílt közbeszerzési eljárás keretében lefolytatandó eljárás eredményeképp 3 részben vállalkozási keretszerződéseket kíván kötni a MÁV Személyszállítási Zrt. (ajánlatkérő) által üzemeltetett Mercedes és Setra gyártmányú autóbuszok jótállási időn belüli és jótállási időn túli javítására és karbantartására . Ajánlatkérő nem tudja pontosan előre megbecsülni a meghibásodások és javítások jellegét és darabszámát, azok előzetesen pontosan nem prognosztizálhatóak. Ajánlatkérő a keretszerződés hatályba lépésétől számított 24 hónapig, vagy - ha az hamarabb következik be, úgy - a tárgyi ajánlati részre vonatkozó teljes keretösszeg kimerüléséig jogosult eseti megrendelés leadására. Ajánlatkérő a megadott teljes keretösszeg 70 %-os lehívására vállal kötelezettséget. Keretösszeg mértéke összesen nettó 500.000.000 Ft 1. rész: Nyugati Régió: nettó 100.000.000 Ft 2. rész: Központi Régió: nettó 130.000.000 Ft 3. rész: Keleti Régió: nettó 270.000.000 Ft Tájékoztató mennyiség összesen 908 darab A részletes feladatleírást a közbeszerzési műszaki leírás tartalmazza. További részletes információkat a Közbeszerzési Dokumentumok és annak részét képező szerződéstervezet tartalmaz. A közbeszerzés tárgya: Vállalkozási keretszerződés a MÁV Személyszállítási Zrt. (ajánlatkérő) által üzemeltetett Mercedes és Setra gyártmányú autóbuszok garancia időn belüli és garancia időn túli javítására és karbantartására. Tájékoztató mennyiség 390 darab. Ajánlatkérő mennyiségre vonatkozóan pontos adatot nem tud megadni figyelemmel arra, hogy a meghibásodások száma előzetesen nem prognosztizálható. A tájékoztató mennyiség a becsült érték megállapítása érdekében került meghatározásra. Ajánlatkérő a keretszerződés hatályba lépésétől számított 24 hónapig, vagy - ha az hamarabb következik be, úgy - a tárgyi ajánlati részre vonatkozó teljes keretösszeg (nettó 100.000.000 Ft) kimerüléséig jogosult eseti megrendelés leadására. Ajánlatkérő a megadott teljes keretösszeg 70 %-os lehívására vállal kötelezettséget. A szolgáltatás leírása: Az Ajánlatkérő az autóbuszok mechanikus, elektromos javításoknak az elvégzését várja el az Ajánlattevőtől jótállási időn belüli és jótállási időn túli autóbuszok esetében. A szolgáltatással érintett autóbuszok száma és típusa a szerződés hatálya alatt folyamatosan változhat a selejtezésre és új beszerzésre figyelemmel. Az Ajánlattevőnek rendelkeznie kell a javításokhoz és karbantartásokhoz szükséges technológiai dokumentációval. Az Ajánlatkérő üzemeltetésében lévő autóbuszok esetében a karbantartások és meghibásodások jellegétől függően a következő műveleteket kell elvégezni: • autóbuszok időszakos szervizelése, • eseti meghibásodások javítása, • nagy fődarabok javítása: Motor, váltó, kormány- és futómű, • kis fődarabok: hűtés és fűtésrendszer, légrendszer javítása, elektronikai rendszerek javítása, • karosszéria és fényezés javítás. • Nyertes Ajánlattevőnek a hibabejelentés után és az autóbusz leszállítását követő 2 munkanapon belül meg kell kezdenie a hibafeltárást, • a hibafeltárás eredményét a hibafeltárás megkezdésének napjától számított 2 munkanapon belül elektronikus úton meg kell küldenie az Ajánlatkérő kapcsolattartójának, aki dönt a javítás/karbantartás megrendeléséről. A javítás/karbantartás ténylegesen csak visszaigazolás után kezdhető meg. Nyertes ajánlattevő vállalja az alkatrészek beszerzését és beépítését. Nyertes ajánlattevő folyadékcserék esetén csak a gyártói előírásoknak megfelelő kenőanyagot és folyadékokat használ. Nyertes ajánlattevő a jótállással érintett (garanciális) járművek esetében az általa végzett műveletek vonatkozásában, valamint a beépített alkatrészek tekintetében az adott járművek jótállási idejének lejártáig köteles teljes körű jótállást vállalni. A jótállással már nem érintett (nem garanciális) járművek esetében nyertes ajánlattevő az általa elvégzett munkák vonatkozásában 12 hónap, kilométer korlátozás nélküli jótállást vállal a Ptk. 6:171-6:173. §-ai szerint. A munkálatok során beépítésre került alkatrészek esetében Vállalkozó 12 hónapos kilométer korlátozás nélküli jótállást vállal. A további részletes feladatleírást, műszaki követelményeket és a teljesítési feltételeket a Közbeszerzési Dokumentumok I. Fejezetében található Műszaki leírás, illetőleg a II. mellékletben szereplő szerződéstervezet tartalmazza.; A közbeszerzés tárgya: Vállalkozási keretszerződés a MÁV Személyszállítási Zrt. (ajánlatkérő) által üzemeltetett Mercedes és Setra gyártmányú autóbuszok garancia időn belüli és garancia időn túli javítására és karbantartására. Tájékoztató mennyiség 236 darab. Ajánlatkérő mennyiségre vonatkozóan pontos adatot nem tud megadni figyelemmel arra, hogy a meghibásodások száma előzetesen nem prognosztizálható. A tájékoztató mennyiség a becsült érték megállapítása érdekében került meghatározásra. Ajánlatkérő a keretszerződés hatályba lépésétől számított 24 hónapig, vagy - ha az hamarabb következik be, úgy - a tárgyi ajánlati részre vonatkozó teljes keretösszeg (nettó 130.000.000 Ft) kimerüléséig jogosult eseti megrendelés leadására. Ajánlatkérő a megadott teljes keretösszeg 70 %-os lehívására vállal kötelezettséget. A szolgáltatás leírása: Az Ajánlatkérő az autóbuszok mechanikus, elektromos javításoknak az elvégzését várja el az Ajánlattevőtől jótállási időn belüli és jótállási időn túli autóbuszok esetében. A szolgáltatással érintett autóbuszok száma és típusa a szerződés hatálya alatt folyamatosan változhat a selejtezésre és új beszerzésre figyelemmel. Az Ajánlattevőnek rendelkeznie kell a javításokhoz és karbantartásokhoz szükséges technológiai dokumentációval. Az Ajánlatkérő üzemeltetésében lévő autóbuszok esetében a karbantartások és meghibásodások jellegétől függően a következő műveleteket kell elvégezni: • autóbuszok időszakos szervizelése, • eseti meghibásodások javítása, • nagy fődarabok javítása: Motor, váltó, kormány- és futómű, • kis fődarabok: hűtés és fűtésrendszer, légrendszer javítása, elektronikai rendszerek javítása, • karosszéria és fényezés javítás. • Nyertes Ajánlattevőnek a hibabejelentés után és az autóbusz leszállítását követő 2 munkanapon belül meg kell kezdenie a hibafeltárást, • a hibafeltárás eredményét a hibafeltárás megkezdésének napjától számított 2 munkanapon belül elektronikus úton meg kell küldenie az Ajánlatkérő kapcsolattartójának, aki dönt a javítás/karbantartás megrendeléséről. A javítás/karbantartás ténylegesen csak visszaigazolás után kezdhető meg. Nyertes ajánlattevő vállalja az alkatrészek beszerzését és beépítését. Nyertes ajánlattevő folyadékcserék esetén csak a gyártói előírásoknak megfelelő kenőanyagot és folyadékokat használ. Nyertes ajánlattevő a jótállással érintett (garanciális) járművek esetében az általa végzett műveletek vonatkozásában, valamint a beépített alkatrészek tekintetében az adott járművek jótállási idejének lejártáig köteles teljes körű jótállást vállalni. A jótállással már nem érintett (nem garanciális) járművek esetében nyertes ajánlattevő az általa elvégzett munkák vonatkozásában 12 hónap, kilométer korlátozás nélküli jótállást vállal a Ptk. 6:171-6:173. §-ai szerint. A munkálatok során beépítésre került alkatrészek esetében Vállalkozó 12 hónapos kilométer korlátozás nélküli jótállást vállal. A további részletes feladatleírást, műszaki követelményeket és a teljesítési feltételeket a Közbeszerzési Dokumentumok I. Fejezetében található Műszaki leírás, illetőleg a II. mellékletben szereplő szerződéstervezet tartalmazza.; A közbeszerzés tárgya: Vállalkozási keretszerződés a MÁV Személyszállítási Zrt. (ajánlatkérő) által üzemeltetett Mercedes és Setra gyártmányú autóbuszok garancia időn belüli és garancia időn túli javítására és karbantartására. Tájékoztató mennyiség 282 darab. Ajánlatkérő mennyiségre vonatkozóan pontos adatot nem tud megadni figyelemmel arra, hogy a meghibásodások száma előzetesen nem prognosztizálható. A tájékoztató mennyiség a becsült érték megállapítása érdekében került meghatározásra. Ajánlatkérő a keretszerződés hatályba lépésétől számított 24 hónapig, vagy - ha az hamarabb következik be, úgy - a tárgyi ajánlati részre vonatkozó teljes keretösszeg (nettó 270.000.000 Ft) kimerüléséig jogosult eseti megrendelés leadására. Ajánlatkérő a megadott teljes keretösszeg 70 %-os lehívására vállal kötelezettséget. A szolgáltatás leírása: Az Ajánlatkérő az autóbuszok mechanikus, elektromos javításoknak az elvégzését várja el az Ajánlattevőtől jótállási időn belüli és jótállási időn túli autóbuszok esetében. A szolgáltatással érintett autóbuszok száma és típusa a szerződés hatálya alatt folyamatosan változhat a selejtezésre és új beszerzésre figyelemmel. Az Ajánlattevőnek rendelkeznie kell a javításokhoz és karbantartásokhoz szükséges technológiai dokumentációval. Az Ajánlatkérő üzemeltetésében lévő autóbuszok esetében a karbantartások és meghibásodások jellegétől függően a következő műveleteket kell elvégezni: • autóbuszok időszakos szervizelése, • eseti meghibásodások javítása, • nagy fődarabok javítása: Motor, váltó, kormány- és futómű, • kis fődarabok: hűtés és fűtésrendszer, légrendszer javítása, elektronikai rendszerek javítása, • karosszéria és fényezés javítás. • Nyertes Ajánlattevőnek a hibabejelentés után és az autóbusz leszállítását követő 2 munkanapon belül meg kell kezdenie a hibafeltárást, • a hibafeltárás eredményét a hibafeltárás megkezdésének napjától számított 2 munkanapon belül elektronikus úton meg kell küldenie az Ajánlatkérő kapcsolattartójának, aki dönt a javítás/karbantartás megrendeléséről. A javítás/karbantartás ténylegesen csak visszaigazolás után kezdhető meg. Nyertes ajánlattevő vállalja az alkatrészek beszerzését és beépítését. Nyertes ajánlattevő folyadékcserék esetén csak a gyártói előírásoknak megfelelő kenőanyagot és folyadékokat használ. Nyertes ajánlattevő a jótállással érintett (garanciális) járművek esetében az általa végzett műveletek vonatkozásában, valamint a beépített alkatrészek tekintetében az adott járművek jótállási idejének lejártáig köteles teljes körű jótállást vállalni. A jótállással már nem érintett (nem garanciális) járművek esetében nyertes ajánlattevő az általa elvégzett munkák vonatkozásában 12 hónap, kilométer korlátozás nélküli jótállást vállal a Ptk. 6:171-6:173. §-ai szerint. A munkálatok során beépítésre került alkatrészek esetében Vállalkozó 12 hónapos kilométer korlátozás nélküli jótállást vállal. A további részletes feladatleírást, műszaki követelményeket és a teljesítési feltételeket a Közbeszerzési Dokumentumok I. Fejezetében található Műszaki leírás, illetőleg a II. mellékletben szereplő szerződéstervezet tartalmazza.

3 części

Część 1
Nyugati Régió szacunkowo 273 913 € · 24 miesięcy
Część 2
Központi Régió szacunkowo 356 086 € · 24 miesięcy
Część 3
Keleti Régió szacunkowo 739 564 € · 24 miesięcy
Jak oceniane są oferty
Jakość: 15 pkt; Cena: 35 pkt; Cena: 40 pkt; Cena: 30 pkt
Małe firmy
Zamawiający wskazuje, że to postępowanie jest odpowiednie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Tak, jak podaje je oficjalne ogłoszenie.

Startować czy nie?

Sześć pytań, zanim zaangażujesz zespół. Pod każdym to, co wie o nim rejestr. Odpowiedzi należą do Ciebie.

  1. Na Twoją korzyść:

    Czy spełniamy wszystkie warunki udziału?

    Przetarg nieograniczony: ofertę może złożyć każdy zainteresowany wykonawca.

    Powyżej progu unijnego: otwarte dla firm z każdego kraju UE.

  2. Twoja ocena:

    Czy zrealizujemy to obecnym zespołem?

    Szacowana wartość: 1,4 mln €.

  3. Twoja ocena:

    Czy mamy dwie porównywalne referencje?

    Porównywalne zamówienia należą do branży: Usługi naprawcze i konserwacyjne.

  4. Na Twoją korzyść:

    Czy termin pozwala przygotować rzetelną ofertę?

    Zostało 13 dni, w tym dni roboczych: 9.

  5. Twoja ocena:

    Czy przy prawdopodobnej cenie zwycięskiej zostaje marża?

    Ten zamawiający udziela zwykle takich zamówień za kwotę od 322 937 € do 1,2 mln €.

    Tutaj umowy są zawierane z medianą 0% powyżej szacunku.

  6. Na Twoją korzyść:

    Czy znamy tego zamawiającego?

    Ostatnie porównywalne zamówienia (21) wygrały różne firmy (17).

Czy mogę złożyć ofertę?

  • Przetarg nieograniczony: ofertę może złożyć każdy zainteresowany wykonawca. Powyżej progu unijnego: otwarte dla firm z każdego kraju UE.
  • Ogłoszenie napisano w języku: węgierski.
  • Zaświadczenia z innego kraju UE? Sprawdź odpowiedniki w eCertis

Oficjalne źródło

Źródło: TED - Tenders Electronic Daily (Publications Office of the EU)

Zawsze weryfikuj szczegóły w oficjalnym ogłoszeniu.

Zgłoś błąd w tym ogłoszeniu

Ostatnia weryfikacja w TED - Tenders Electronic Daily (Publications Office of the EU) 3 dni temu

Oczekiwana cena zamówienia

prawdopodobna wartość udzielenia dla tego ogłoszenia, wyliczona z opublikowanej wartości szacunkowej 1 382 820 €
od 1,4 mln € do 1,4 mln €

Porównywalne zamówienia tego zamawiającego w tej branży zostały udzielone w medianie za 100% opublikowanej wartości szacunkowej (połowa z nich za od 98% do 100%), na podstawie 8 rozstrzygnięć z ostatnich 3 lat.

Każde zamówienie porównujemy z wartością szacunkową tych samych części, bez umów ramowych. Opublikowana wartość szacunkowa może obejmować opcje i wznowienia, więc niższa cena nie zawsze oznacza rabat.

Ile ten zamawiający płacił wcześniej

Na podstawie 21 porównywalnych zamówień udzielonych przez tego zamawiającego w tej branży w ciągu ostatnich 4 lat.

To ogłoszenie
1,4 mln €
Mediana wartosci
566 496 €
Środkowa połowa wcześniejszych rozstrzygnięć
od 322 937 € do 1,2 mln €

Szacunek jest wyższy niż trzy na cztery wcześniejsze rozstrzygnięcia.

Najnowsze udzielenia

Wartości udzielonych zamówień według publikacji źródeł urzędowych. Traktuj je orientacyjnie: zakres, części i czas trwania różnią się między umowami.

MÁV Személyszállítási Zártkörűen Működő Részvénytársaság

Węgry

ogłoszeń w rejestrze
350
rozstrzygnięć
191
łączna wartość udzielonych zamówień
505,9 mln €

Kto wygrywa jego zamówienia

Wielu dostawców
liczba różnych firm, które zdobyły jego zamówienia
102
udział zamówień, które trafiły do trzech najczęstszych wykonawców
11%
udział postępowań z podaną wartością szacunkową
41%

Na podstawie 154 rozstrzygnięć z ostatnich 3 lat ze wskazanym wykonawcą. Liczone według rozstrzygnięć, a nie wartości, bo kwoty części i umów ramowych nie są porównywalne. Skoncentrowany: trzej najczęstsi wykonawcy zdobyli co najmniej 65% zamówień; wielu dostawców: poniżej 35% przy co najmniej dziesięciu różnych wykonawcach.

Konkurencja

średnia liczba ofert na część (tryby otwarte i ograniczone)
1,5
udział tych części, w których złożono jedną ofertę
68%
udział zamówień zdobytych przez firmy z siedzibą w innym kraju
8%

Tak, jak podają je oficjalne ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, z ostatnich 3 lat. Liczba ofert na część obejmuje tylko tryby otwarte i ograniczone: w trybie negocjacyjnym lub z wolnej ręki jedna oferta to istota samego trybu. Kraj to ten, który ogłoszenie podaje dla wykonawcy.

Jedna kropka to jedno rozstrzygnięcie, w dniu podpisania, w wielkości odpowiadającej wartości. Pierścień oznacza rozstrzygnięcie bez opublikowanej wartości.

Kto zwykle wygrywa zamówienia tego zamawiającego w tej branży

Firma Wygrane Łączna wartość udzielonych zamówień Ostatnia wygrana
Magyar Vagon Vasúti Járműgyártó, Javító és Karbantartó Korlátolt Felelősségű Társaság 2 109,9 mln € sie 2026
Voith Turbo Kereskedelmi Kft 2 1,9 mln € lip 2026
PERFEKT MOTORFELÚJÍTÁS Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság 2 1,2 mln € maj 2026
Szolamen Proxima Korlátolt Felelősségű Társaság 2 289 815 € cze 2026
Prolan Irányítástechnikai Zrt. 1 6,3 mln € lis 2025

Na podstawie 21 zamówień z powiązanym profilem firmy z ostatnich 5 lat.

9 otwartych przetargów w tej chwili

Kontekst rynkowy

Większe niż 79% otwartych ogłoszeń w branży Usługi naprawcze i konserwacyjne w całej Europie.

otwarte teraz, Usługi naprawcze i konserwacyjne
4 836
mediana otwartych ogłoszeń
259 465 €

Kto wygrywa na tym rynku

Wielu dostawców

Węgry · Usługi naprawcze i konserwacyjne

liczba różnych firm, które zdobyły tu zamówienia
262
udział zamówień, które trafiły do trzech najczęstszych wykonawców
5%
liczba zamawiających, którzy udzielili tu zamówień
107

Na podstawie 369 rozstrzygnięć z ostatnich 3 lat ze wskazanym wykonawcą. Liczone według rozstrzygnięć, a nie wartości, bo kwoty części i umów ramowych nie są porównywalne. Skoncentrowany: trzej najczęstsi wykonawcy zdobyli co najmniej 65% zamówień; wielu dostawców: poniżej 35% przy co najmniej dziesięciu różnych wykonawcach.

Konkurencja

średnia liczba ofert na część (tryby otwarte i ograniczone)
1,8
udział tych części, w których złożono jedną ofertę
40%
udział zamówień zdobytych przez firmy z siedzibą w innym kraju
1%
udział ofert z innego kraju
1%

Tak, jak podają je oficjalne ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, z ostatnich 3 lat. Liczba ofert na część obejmuje tylko tryby otwarte i ograniczone: w trybie negocjacyjnym lub z wolnej ręki jedna oferta to istota samego trybu. Kraj to ten, który ogłoszenie podaje dla wykonawcy.

Podobne przetargi

Otwarte teraz

Rozstrzygnięte wcześniej

Nie przegap przetargów takich jak ten

13 nowych ogłoszeń w ostatnich 7 dniach: Usługi naprawcze i konserwacyjne, Węgry. Otrzymuj e-mail, gdy pojawią się nowe ogłoszenia. Za darmo.

Ustaw mój alert

Albo obserwuj tylko jego kod CPV, „Usługi w zakresie napraw i konserwacji autobusów”: e-mail, gdy pojawią się nowe przetargi z tym kodem, bez konta.

13 dni do końca

Otwórz ogłoszenie

Skróty klawiszowe

Przeglądaj listę bez sięgania po mysz. Skróty nie działają podczas pisania w polu.

j
Następny wynik
k
Poprzedni wynik
Enter
Otwórz wynik
n
Następna strona
p
Poprzednia strona
c
Porównaj ten wynik
s
Dodaj ten wynik do krótkiej listy
o
Otwórz wynik w nowej karcie
x
Odłóż ten wynik
/
Szukaj z każdej strony
Ctrl K
Szukaj z każdej strony
?
Pokaż te skróty
Esc
Zamknij

Spis treści

Zamknij
Zaloguj się

Język