Werdykt Aperlena
Otwarty wyścigŻaden wykonawca nie dominuje: 17 różnych firm wygrało ostatnie 17 porównywalne zamówienia tego zamawiającego w ciągu 5 lat. To naprawdę otwarty wyścig.
Na podstawie 17 porównywalnych rozstrzygnięć tego zamawiającego w tej branży w ciągu 5 lat. Każdy werdykt jest zapisywany przed wynikiem i oceniany względem ogłoszenia o udzieleniu zamówienia. Jak się oceniamy.
Opis
Warunki postępowania
- Jak oceniane są oferty
- Pretul ofertei
- Składanie ofert
- e-licitatie.ro
Tak, jak podaje je oficjalne ogłoszenie.
Startować czy nie?
Sześć pytań, zanim zaangażujesz zespół. Pod każdym to, co wie o nim rejestr. Odpowiedzi należą do Ciebie.
Czy mogę złożyć ofertę?
- Przetarg nieograniczony: ofertę może złożyć każdy zainteresowany wykonawca. Powyżej progu unijnego: otwarte dla firm z każdego kraju UE.
- Ogłoszenie napisano w języku: rumuński.
- Zaświadczenia z innego kraju UE? Sprawdź odpowiedniki w eCertis
Oficjalne źródło
Źródło: TED - Tenders Electronic Daily (Publications Office of the EU)
Zawsze weryfikuj szczegóły w oficjalnym ogłoszeniu.
Ostatnia weryfikacja w TED - Tenders Electronic Daily (Publications Office of the EU) 1 godzina temu
Oczekiwana cena zamówienia
- prawdopodobna wartość udzielenia dla tego ogłoszenia, wyliczona z opublikowanej wartości szacunkowej 802 347 €
- od 754 206 € do 802 347 €
Porównywalne zamówienia w tym kraju i tej branży zostały udzielone w medianie za 99% opublikowanej wartości szacunkowej (połowa z nich za od 94% do 100%), na podstawie 215 rozstrzygnięć z ostatnich 3 lat.
Każde zamówienie porównujemy z wartością szacunkową tych samych części, bez umów ramowych. Opublikowana wartość szacunkowa może obejmować opcje i wznowienia, więc niższa cena nie zawsze oznacza rabat.
Ile ten zamawiający płacił wcześniej
Na podstawie 5 porównywalnych zamówień udzielonych przez tego zamawiającego w tej branży w ciągu ostatnich 4 lat.
- To ogłoszenie
- 802 347 €
- Mediana wartosci
- 520 963 €
- Środkowa połowa wcześniejszych rozstrzygnięć
- od 511 963 € do 599 409 €
Szacunek jest wyższy niż trzy na cztery wcześniejsze rozstrzygnięcia.
Najnowsze udzielenia
- România - Echipamente medicale - Achizitie echipamente medicale de laborator aferente dotarii Spitalului de Boli Infectioase si Pneumoftiziologie Dr.Victor Babes Timisoara in cadrul proiectului "(DOCTOMED) Consolidarea educației doctorale și postdoctorale în domeniile medical, medico-dentar şi farmaceutic prin formare avansată, cercetare și inovare, în cadrul unui parteneriat academic-clinic", Cod SMIS: 350965 110 784 €
- România - Echipamente medicale - Achizitie echipamente medicale aferente dotarii Spitalului de Boli Infectioase si Pneumoftiziologie Dr.Victor Babes Timisoara in cadrul proiectului „Investitii in infrastructura laboratoarelor de microbiologie din cadrul Spitalului Clinic de Boli lnfectioase si Pneumoftiziologice Victor Babes Timisoara” , Cod SMIS: 328145 599 409 €
- România - Echipamente medicale - Achizitie echipamente medicale aferente dotarii Spitalului de Boli Infectioase si Pneumoftiziologie Dr.Victor Babes Timisoara in cadrul proiectului „Investitii in infrastructura laboratoarelor de microbiologie din cadrul Spitalului Clinic de Boli lnfectioase si Pneumoftiziologice Victor Babes Timisoara” , Cod SMIS: 328145 511 963 €
- România - Echipamente medicale - Achizitia de echipamente medicale aferente dotarii a Spitalul de Boli Infectioase si Pneumoftiziologie dr.Victor Babes Timisoara 629 747 €
- România - Echipamente medicale - Achizitia de echipamente medicale aferente dotarii a Spitalul de Boli Infectioase si Pneumoftiziologie dr.Victor Babes Timisoara 520 963 €
Wartości udzielonych zamówień według publikacji źródeł urzędowych. Traktuj je orientacyjnie: zakres, części i czas trwania różnią się między umowami.
Zamawiający
Pełny profil zamawiającegoSPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE SI PNEUMOFTIZIOLOGIE DR VICTOR BABES TIMISOARA
- ogłoszeń w rejestrze
- 37
- rozstrzygnięć
- 20
- łączna wartość udzielonych zamówień
- 2,4 mln €
Kto wygrywa jego zamówienia
Wielu dostawców- liczba różnych firm, które zdobyły jego zamówienia
- 20
- udział zamówień, które trafiły do trzech najczęstszych wykonawców
- 15%
- udział postępowań z podaną wartością szacunkową
- 53%
Na podstawie 20 rozstrzygnięć z ostatnich 3 lat ze wskazanym wykonawcą. Liczone według rozstrzygnięć, a nie wartości, bo kwoty części i umów ramowych nie są porównywalne. Skoncentrowany: trzej najczęstsi wykonawcy zdobyli co najmniej 65% zamówień; wielu dostawców: poniżej 35% przy co najmniej dziesięciu różnych wykonawcach.
Konkurencja
- średnia liczba ofert na część (tryby otwarte i ograniczone)
- 3,0
- udział tych części, w których złożono jedną ofertę
- 27%
- udział zamówień zdobytych przez firmy z siedzibą w innym kraju
- 0%
Tak, jak podają je oficjalne ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, z ostatnich 3 lat. Liczba ofert na część obejmuje tylko tryby otwarte i ograniczone: w trybie negocjacyjnym lub z wolnej ręki jedna oferta to istota samego trybu. Kraj to ten, który ogłoszenie podaje dla wykonawcy.
Kto zwykle wygrywa zamówienia tego zamawiającego w tej branży
| Firma | Wygrane | Łączna wartość udzielonych zamówień | Ostatnia wygrana |
|---|---|---|---|
| VICI EVOLUTION S.R.L.; HELLIMED | 1 | 629 747 € | gru 2025 |
| Elta 90 Medical Research SRL; Top Diagnostics S.R.L.; BIOMEDICA MEDIZINPRODUKTE ROMANIA SRL; S.C. SAPACO 2000 S.A. S.C.S.; NITECH; X-Lab Solutions S.R.L.; Novaintermed; LABORATORIUM S.R.L. | 1 | 599 409 € | lip 2026 |
| ALPHA MEDICAL; KARL STORZ ENDOSCOPIA ROMANIA; GENERAL ELECTRIC MEDICAL SYSTEMS ROMANIA; TEHNOPLUS MEDICAL; MEDTRONIC ROMANIA; DRAEGER ROMANIA; DUTCHMED S.R.L.; HELLIMED; CARDIOTECH; SMART MEDICAL SOLUTIONS; VIVAS INTERNATIONAL; INFOMED FLUIDS S.R.L. | 1 | 520 963 € | gru 2025 |
| Top Diagnostics S.R.L.; BIOMEDICA MEDIZINPRODUKTE ROMANIA SRL; Elta 90 Medical Research SRL; Novaintermed | 1 | 511 963 € | lut 2026 |
| X-Lab Solutions S.R.L.; ANTISEL RO; Elta 90 Medical Research SRL | 1 | 110 784 € | sie 2026 |
Na podstawie 17 zamówień z powiązanym profilem firmy z ostatnich 5 lat.
Kontekst rynkowy
Większe niż 68% otwartych ogłoszeń w branży Sprzęt medyczny i farmaceutyki w całej Europie.
- otwarte teraz, Sprzęt medyczny i farmaceutyki
- 8 301
- mediana otwartych ogłoszeń
- 280 511 €
Kto wygrywa na tym rynku
Wielu dostawcówRumunia · Sprzęt medyczny i farmaceutyki
- liczba różnych firm, które zdobyły tu zamówienia
- 6 817
- udział zamówień, które trafiły do trzech najczęstszych wykonawców
- 2%
- liczba zamawiających, którzy udzielili tu zamówień
- 483
Na podstawie 9 938 rozstrzygnięć z ostatnich 3 lat ze wskazanym wykonawcą. Liczone według rozstrzygnięć, a nie wartości, bo kwoty części i umów ramowych nie są porównywalne. Skoncentrowany: trzej najczęstsi wykonawcy zdobyli co najmniej 65% zamówień; wielu dostawców: poniżej 35% przy co najmniej dziesięciu różnych wykonawcach.
Konkurencja
- średnia liczba ofert na część (tryby otwarte i ograniczone)
- 2,2
- udział tych części, w których złożono jedną ofertę
- 28%
- udział zamówień zdobytych przez firmy z siedzibą w innym kraju
- 1%
- udział ofert z innego kraju
- 4%
Tak, jak podają je oficjalne ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, z ostatnich 3 lat. Liczba ofert na część obejmuje tylko tryby otwarte i ograniczone: w trybie negocjacyjnym lub z wolnej ręki jedna oferta to istota samego trybu. Kraj to ten, który ogłoszenie podaje dla wykonawcy.
Podobne przetargi
Otwarte teraz
3
dni do końca
1 807 331 €
wartość szac.
22
dni do końca
208 241 €
wartość szac.
17
dni do końca
9 240 797 €
wartość szac.
26
dni do końca
1 515 754 €
wartość szac.
Rozstrzygnięte wcześniej
Nie przegap przetargów takich jak ten
233 nowych ogłoszeń w ostatnich 7 dniach: Sprzęt medyczny i farmaceutyki, Rumunia. Otrzymuj e-mail, gdy pojawią się nowe ogłoszenia. Za darmo.
Ustaw mój alertAlbo obserwuj tylko jego kod CPV, „Odczynniki do badania krwi”: e-mail, gdy pojawią się nowe przetargi z tym kodem, bez konta.