Werdykt Aperlena
Otwarty wyścigŻaden wykonawca nie dominuje: 8 różnych firm wygrało ostatnie 9 porównywalne zamówienia tego zamawiającego w ciągu 5 lat. To naprawdę otwarty wyścig.
Na podstawie 9 porównywalnych rozstrzygnięć tego zamawiającego w tej branży w ciągu 5 lat. Każdy werdykt jest zapisywany przed wynikiem i oceniany względem ogłoszenia o udzieleniu zamówienia. Jak się oceniamy.
Streszczenie
Streszczenie wygenerowane automatyczniePrzedmiotem jest pięcioletnia usługa konserwacji bieżącej i nadzwyczajnej, podzielona na 7 części, dotycząca pojazdów wykorzystywanych do odbioru odpadów komunalnych w mieście Palermo. Flota obejmuje 20 samochodów skrzyniowo-hakowych z obsługą jednoosobową oraz 20 zabudowanych kompaktorów. Części obejmują konserwację 9 ciężkich samochodów hakowych (Mercedes), 3 ciężkich samochodów hakowych (Ford), 8 małych samochodów hakowych (Mercedes), 12 urządzeń z hakiem i systemem wyładunku (Farid), 8 urządzeń (Nord Engineering), 12 kompaktorów jednołopatowych z wyładunkiem przez przechylenie (Palvi) oraz 8 kompaktorów tego samego typu (Nord Engineering).
Opis
7 części
- Część 1
- Manutenzione su n. 9 autocarri scarrabili pesanti monoperatore con gancio a fungo (marca Mercedes) szacunkowo 1 127 615 €
- Część 2
- Manutenzione su n. 3 autocarri scarrabili pesanti monoperatore con gancio a fungo (marca Ford) szacunkowo 376 935 €
- Część 3
- Manutenzione su n. 8 autocarri scarrabili piccoli monoperatore con gancio a fungo (marca Mercedes) szacunkowo 831 655 €
- Część 4
- Manutenzione su n. 12 attrezzature monoperatore con gancio a fungo e sistema di scarramento (marca Farid) szacunkowo 1 965 046 €
- Część 5
- Manutenzione su n. 8 attrezzature monoperatore con gancio a fungo e sistema di scarramento (marca Nord Engineering) szacunkowo 1 300 375 €
- Część 6
- Manutenzione su n. 12 compattatori scarrabili monopala con scarico a ribaltamento (marca Palvi) szacunkowo 650 775 €
- Część 7
- Manutenzione su n. 8 compattatore scarrabili monopala con scarico a ribaltamento (marca Nord Engineering) szacunkowo 439 375 €
- Jak oceniane są oferty
- Cena: 100 procent
- Składanie ofert
- portaleappalti-rap.maggiolicloud.it/PortaleAppalti/it/proced...
Tak, jak podaje je oficjalne ogłoszenie.
Startować czy nie?
Sześć pytań, zanim zaangażujesz zespół. Pod każdym to, co wie o nim rejestr. Odpowiedzi należą do Ciebie.
Czy mogę złożyć ofertę?
- Przetarg nieograniczony: ofertę może złożyć każdy zainteresowany wykonawca. Powyżej progu unijnego: otwarte dla firm z każdego kraju UE.
- Ogłoszenie napisano w języku: włoski.
- Zaświadczenia z innego kraju UE? Sprawdź odpowiedniki w eCertis
Oficjalne źródło
Źródło: TED - Tenders Electronic Daily (Publications Office of the EU)
Zawsze weryfikuj szczegóły w oficjalnym ogłoszeniu.
Ostatnia weryfikacja w TED - Tenders Electronic Daily (Publications Office of the EU) 3 dni temu
Oczekiwana cena zamówienia
- prawdopodobna wartość udzielenia dla tego ogłoszenia, wyliczona z opublikowanej wartości szacunkowej 6 691 775 €
- od 3,2 mln € do 6,2 mln €
Porównywalne zamówienia w tym kraju i tej branży zostały udzielone w medianie za 69% opublikowanej wartości szacunkowej (połowa z nich za od 48% do 92%), na podstawie 473 rozstrzygnięć z ostatnich 3 lat.
Każde zamówienie porównujemy z wartością szacunkową tych samych części, bez umów ramowych. Opublikowana wartość szacunkowa może obejmować opcje i wznowienia, więc niższa cena nie zawsze oznacza rabat.
Ile ten zamawiający płacił wcześniej
Na podstawie 9 porównywalnych zamówień udzielonych przez tego zamawiającego w tej branży w ciągu ostatnich 4 lat.
- To ogłoszenie
- 6,7 mln €
- Mediana wartosci
- 620 339 €
- Środkowa połowa wcześniejszych rozstrzygnięć
- od 270 240 € do 1,9 mln €
Szacunek jest wyższy niż trzy na cztery wcześniejsze rozstrzygnięcia.
Najnowsze udzielenia
- Servizi di riparazione e manutenzione di veicoli a motore e attrezzature affini - Servizio, suddiviso in 11 lotti, di riparazione quadriennale su n. 101 veicoli di varie marche 881 215 €
- Servizi di riparazione e manutenzione di veicoli a motore e attrezzature affini - Servizio, suddiviso in 3 lotti, di manutenzione ordinaria e straordinaria quadriennale di n. 5 autocompattatori a caricamento laterale (telaio e attrezzature), adibiti alla raccolta differenziata di nella Città di Palermo 128 403 €
- Servizi di riparazione e manutenzione di veicoli a motore e attrezzature affini - Servizio, suddiviso in 3 lotti, di manutenzione ordinaria e straordinaria quadriennale dei telai di n. 33 autocompattatori a caricamento posteriore medi, grandi ed extra-grandi, adibiti alla raccolta di rifiuti urbani nella Città di Palermo 2 726 738 €
- Servizi di riparazione e manutenzione di impianti elettrici e meccanici di edifici - Servizio triennale di manutenzione ordinaria e straordinaria degli immobili in uso a RAP S.p.A. 270 240 €
- Servizi di riparazione e manutenzione di veicoli a motore e attrezzature affini - Servizio, suddiviso in 4 lotti, di riparazione quadriennale di n. 46 compattatori scarrabili, di varie marche, adibiti alla raccolta di rifiuti urbani effettuata da RAP S.p.A. nel Comune di Palermo 363 603 €
Wartości udzielonych zamówień według publikacji źródeł urzędowych. Traktuj je orientacyjnie: zakres, części i czas trwania różnią się między umowami.
Zamawiający
Pełny profil zamawiającegoRAP - Risorse Ambiente Palermo SpA
- ogłoszeń w rejestrze
- 62
- rozstrzygnięć
- 30
- łączna wartość udzielonych zamówień
- 35,1 mln €
Kto wygrywa jego zamówienia
Wielu dostawców- liczba różnych firm, które zdobyły jego zamówienia
- 24
- udział zamówień, które trafiły do trzech najczęstszych wykonawców
- 16%
- udział postępowań z podaną wartością szacunkową
- 100%
Na podstawie 25 rozstrzygnięć z ostatnich 3 lat ze wskazanym wykonawcą. Liczone według rozstrzygnięć, a nie wartości, bo kwoty części i umów ramowych nie są porównywalne. Skoncentrowany: trzej najczęstsi wykonawcy zdobyli co najmniej 65% zamówień; wielu dostawców: poniżej 35% przy co najmniej dziesięciu różnych wykonawcach.
Konkurencja
- średnia liczba ofert na część (tryby otwarte i ograniczone)
- 2,1
- udział tych części, w których złożono jedną ofertę
- 29%
- udział zamówień zdobytych przez firmy z siedzibą w innym kraju
- 0%
Tak, jak podają je oficjalne ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, z ostatnich 3 lat. Liczba ofert na część obejmuje tylko tryby otwarte i ograniczone: w trybie negocjacyjnym lub z wolnej ręki jedna oferta to istota samego trybu. Kraj to ten, który ogłoszenie podaje dla wykonawcy.
Jedna kropka to jedno rozstrzygnięcie, w dniu podpisania, w wielkości odpowiadającej wartości. Pierścień oznacza rozstrzygnięcie bez opublikowanej wartości.
Kto zwykle wygrywa zamówienia tego zamawiającego w tej branży
| Firma | Wygrane | Łączna wartość udzielonych zamówień | Ostatnia wygrana |
|---|---|---|---|
| M.A. MEDITERRANEA AUTOBUS di CIRRINCIONE SALVATORE | 2 | 3,0 mln € | sty 2026 |
| Natur@mbiente Srl | 1 | 2,8 mln € | lip 2025 |
| SEVEN SRL; TECH. SERVIZI S.R.L. | 1 | 1,9 mln € | lip 2025 |
| M.A. Mediterranea Automotive srl già "M.A. MEDITERRANEA AUTOBUS di CIRRINCIONE SALVATORE"; TECH. SERVIZI S.R.L. | 1 | 881 215 € | cze 2026 |
| G.O.V.I. GRAZIANO OFFICINA VEICOLI INDUSTRIALI S.R.L.; M.A. MEDITERRANEA AUTOBUS di CIRRINCIONE SALVATORE; MA.VI.B. S.R.L. | 1 | 620 339 € | lut 2025 |
Na podstawie 9 zamówień z powiązanym profilem firmy z ostatnich 5 lat.
3 otwarte przetargi w tej chwili
Kontekst rynkowy
Większe niż 92% otwartych ogłoszeń w branży Usługi naprawcze i konserwacyjne w całej Europie.
- otwarte teraz, Usługi naprawcze i konserwacyjne
- 4 792
- mediana otwartych ogłoszeń
- 268 640 €
Kto wygrywa na tym rynku
Wielu dostawcówWłochy · Usługi naprawcze i konserwacyjne
- liczba różnych firm, które zdobyły tu zamówienia
- 686
- udział zamówień, które trafiły do trzech najczęstszych wykonawców
- 2%
- liczba zamawiających, którzy udzielili tu zamówień
- 482
Na podstawie 850 rozstrzygnięć z ostatnich 3 lat ze wskazanym wykonawcą. Liczone według rozstrzygnięć, a nie wartości, bo kwoty części i umów ramowych nie są porównywalne. Skoncentrowany: trzej najczęstsi wykonawcy zdobyli co najmniej 65% zamówień; wielu dostawców: poniżej 35% przy co najmniej dziesięciu różnych wykonawcach.
Konkurencja
- średnia liczba ofert na część (tryby otwarte i ograniczone)
- 2,6
- udział tych części, w których złożono jedną ofertę
- 33%
- udział zamówień zdobytych przez firmy z siedzibą w innym kraju
- 1%
- udział ofert z innego kraju
- 9%
Tak, jak podają je oficjalne ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, z ostatnich 3 lat. Liczba ofert na część obejmuje tylko tryby otwarte i ograniczone: w trybie negocjacyjnym lub z wolnej ręki jedna oferta to istota samego trybu. Kraj to ten, który ogłoszenie podaje dla wykonawcy.
Podobne przetargi
Otwarte teraz
27
dni do końca
16 000 000 €
wartość szac.
20
dni do końca
729 600 €
wartość szac.
26
dni do końca
962 556 €
wartość szac.
27
dni do końca
729 600 €
wartość szac.
37
dni do końca
729 600 €
wartość szac.
Rozstrzygnięte wcześniej
Nie przegap przetargów takich jak ten
62 nowych ogłoszeń w ostatnich 7 dniach: Usługi naprawcze i konserwacyjne, Włochy. Otrzymuj e-mail, gdy pojawią się nowe ogłoszenia. Za darmo.
Ustaw mój alertAlbo obserwuj tylko jego kod CPV, „Usługi w zakresie napraw i konserwacji pojazdów silnikowych i podobnego sprzętu oraz podobne usługi”: e-mail, gdy pojawią się nowe przetargi z tym kodem, bez konta.