Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)vérifié il y a 3 semainesAvis de marché
Amélioration de l'efficacité énergétique de l'entreprise GLOBMETAL Kamil Pawlak par la modernisation de l'infrastructure technique et l'installation d'un système PV
Original„Zwiększenie efektywności energetycznej przedsiębiorstwa GLOBMETAL Kamil Pawlak poprzez modernizację infrastruktury technicznej i instalację PV.”
Amélioration de l'efficacité énergétique de l'entreprise GLOBMETAL Kamil Pawlak par la modernisation de l'infrastructure technique et l'installation d'un système PV
Acheteur: GLOBMETAL Kamil Pawlak
Pays: Pologne
Date limite: 21 sept. 2026, 23:59 (UTC+2)
Valeur estimée: 30 978 €
Procédure: Autre procédure
Secteur (CPV): Logiciels & systèmes d'information (48820000)
Aperlena: https://aperlena.com/fr/t/zwiekszenie-efektywnosci-energetycznej-przedsiebiorstwa-globmetal-kamil-pawlak-poprzez-modernizacje-infrastruktury-f7a0b9a07c
Avis officiel: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/290822
Les offres sont closes. Une attribution ou un rectificatif sur cet avis : un e-mail quand le registre le voit.
Se connecter
01
Résumé
Résumé généré automatiquement
L'entreprise GLOBMETAL Kamil Pawlak prévoit l'achat d'un serveur dans le cadre d'un projet financé par le programme FENG 2021-2027, priorité FENG.03 - Greening of Enterprises, action 3.01 Éco-prêt, cofinancé par le Fonds européen de développement régional. L'objectif de l'investissement est de réduire la consommation énergétique du serveur actuellement utilisé en le remplaçant par un nouvel équipement. Le serveur doit être montable en baie 19 pouces avec une hauteur maximale de 2U, accueillir au moins 24 disques hot-swap 2,5 pouces SATA/SAS, avec un processeur serveur x86 d'un TDP maximal de 360W, 64 coeurs, une fréquence minimale de 3,1 GHz et un score multicoeur d'au moins 130000 au test CPU Benchmark. La valeur estimée de cette partie est de 135000 PLN.
02
Points clés
Référence
2026-11586-290822
Projekt: FENG.03.01-IP.03-1937/26 - „Zwiększenie efektywności energetycznej przedsiębiorstwa GLOBMETAL Kamil Pawlak poprzez modernizację infrastruktury technicznej i instalację PV.”
Część 1: Zakup serwera (wartość szacunkowa: 135000,00 PLN)
Cel zamówienia Zamówienie jest planowane w ramach projektu „Zwiększenie efektywności energetycznej przedsiębiorstwa GLOBMETAL Kamil Pawlak poprzez modernizację infrastruktury technicznej i instalację PV.” realizowanego w ramach Działania 3.01 Kredyt ekologiczny, Priorytet FENG.03 - Zazielenianie przedsiębiorstw, Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem planowanej inwestycji jest obniżenie energochłonności serwera, aby to osiągnąć planujemy zastąpić obecnie eksploatowany serwer nowym o parametrach i rozwiązaniach technologicznych nie niższych / gorszych niż niżej wskazane. Serwer o parametrach i rozwiązaniach technicznych nie gorszych / niższych niż lub równorzędnych: Nazwa elementu, parametru lub cechy Opis wymagań dla serwera Ilość Sztuk 1 Obudowa Do instalacji w szafie Rack 19”, wysokość nie więcej niż 2U, z zestawem szyn do mocowania w szafie i wysuwania do celów serwisowych. Serwer w chwili dostawy musi zapewniać możliwość instalacji z frontu min. 24 sztuk dysków 2,5” SATA/SAS Hot Swap. Obudowa musi obsługiwać płyty główne w standardach ATX , CEB , EEB, Procesor dedykowany do zastosowań serwerowych. Architektura x86, maksymalny TDP dla procesora -360W. Wymagana ilość rdzeni dla procesora 64. Minimalna częstotliwość pracy procesora 3.1GHz. Wynik wydajności procesora podczas wykonywania zadań wielowątkowych nie powinien być niższy niż 130000 na dzień ogłoszenia postępowania w teście CPU Benchmarks opublikowanym na stronie https://www.cpubenchmark. Liczba zainstalowanych procesorów 1 Płyta główna Płyta główna dedykowana do pracy w serwerach, z możliwością zainstalowania do dwóch procesorów wykonujących 64-bitowe instrukcje, Minimalna ilość slotów pamięci 16sztuki, ilość złącz PCIe - 4 szt. , Pamięć operacyjna Zainstalowane minimum 256 GB pamięci RAM o częstotliwości 5600MHz. Pamięć zainstalowana w kościach o pojemności minimum 64GB Minimum 16 slotów na pamięć. Możliwość rozbudowy do 8TB RAM. Zabezpieczenie pamięci Memory mirroring, ECC, SDDC oraz inne, zaawansowane mechanizmy korekcji błędów pamięci RAM zapewniające ochronę przed jednoczesną awarią dwóch układów DRAM (ochrona typu X4) lub rozwiązania równoważne. Procesor Graficzny Zintegrowana karta graficzna z minimum 16MB pamięci osiągająca rozdzielczość 1920x1200 przy 60 Hz. Rozbudowa dysków W chwili dostawy serwer musi posiadać zainstalowane minimum 4 sztuki dysków 2.5" 4TB SSD SAS 24Gb/s (prędkość odczytu min. 4200Mbyte/s, prędkość zapisu min. 3600 Mbyte/s) Hot Swap dedykowanych do pracy w serwerach oraz 2 sztuki dysków 2.5" 1TB SSD SATA (prędkość odczytu min. 550Mbyte/s, prędkość zapisu min. 520 Mbyte/s) dedykowanych do pracy w serwerach. Serwer w chwili dostawy musi zapewniać możliwość współpracy z 8 dyskami SATA oraz 8 SAS jednocześnie Kontroler dyskowy W serwerze powinien być zainstalowany sprzętowy kontroler dyskowy RAID wyposażony w przynajmniej 4GB cache oraz obsługujący min poziomy RAID 0/1/10/5/50/6/60, obsługujący 24 kanały wewnętrzne. Kontroler powinien umożliwiać rozszerzanie pojemności skonfigurowanych logicznych przestrzeni dyskowych w trybie on-line. Szybkość przesyłania danych: 24 Gbit/s, interfejs kontrolera PCIe x8, wspierane interfejsy dysków PCI Express, SAS, SATA III. Zasilacz Minimum dwa redundantne zasilacze z certyfikatem minimum 80+ platinium. Moc pojedynczego zasilacza musi być wystarczająca do zasilenia serwera w oferowanej konfiguracji. Interfejsy sieciowe Zainstalowana jedna dwuportowa karta 10GbE Base-T. Obsługa ruchu sieciowego z podziałem na poszczególne maszyny wirtualne poprzez bezpośrednie przypisanie maszyn wirtualnych do karty - obsługa do minimum 100przypisań. Zainstalowana jedna dwuportowa karta SFP+ do obsługi komunikacji światłowodowej o szybkości danych 25Gb/s Jeden port RJ-45 o przepustowości 1GbE dedykowany dla karty zarządzającej. Sloty I/O Serwer w momencie dostawy powinien posiadać 2 sloty PCIe Gen5 x16 oraz 3 sloty PCI3 Gen4 x16 Dodatkowe porty · z przodu obudowy: 2x USB 3 · z tyłu obudowy: 2x USB 3, 1x VGA, 1x RJ-45 do zarządzania serwerem. · wewnątrz obudowy: Możliwość instalacji portu USB 3. Chłodzenie Wentylatory wspierające wymianę Hot-Swap, zamontowane nadmiarowo minimum N+1 Zarządzanie Wymagany wbudowany sprzętowy kontroler zdalnego zarządzania, zapewniający poniższe funkcjonalności: · Monitoring stanu systemu (komponenty objęte monitoringiem to przynajmniej: CPU, pamięć RAM, dyski, karty PCI, zasilacze, wentylatory, płyta główna Pozyskanie następujących informacji o serwerze: nazwa,
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-09-17; dane przetworzone.
Texte d'origine
Numer ogłoszenia: 2026-11586-290822
Projekt: FENG.03.01-IP.03-1937/26 - „Zwiększenie efektywności energetycznej przedsiębiorstwa GLOBMETAL Kamil Pawlak poprzez modernizację infrastruktury technicznej i instalację PV.”
Część 1: Zakup serwera (wartość szacunkowa: 135000,00 PLN)
Cel zamówienia Zamówienie jest planowane w ramach projektu „Zwiększenie efektywności energetycznej przedsiębiorstwa GLOBMETAL Kamil Pawlak poprzez modernizację infrastruktury technicznej i instalację PV.” realizowanego w ramach Działania 3.01 Kredyt ekologiczny, Priorytet FENG.03 - Zazielenianie przedsiębiorstw, Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem planowanej inwestycji jest obniżenie energochłonności serwera, aby to osiągnąć planujemy zastąpić obecnie eksploatowany serwer nowym o parametrach i rozwiązaniach technologicznych nie niższych / gorszych niż niżej wskazane. Serwer o parametrach i rozwiązaniach technicznych nie gorszych / niższych niż lub równorzędnych: Nazwa elementu, parametru lub cechy Opis wymagań dla serwera Ilość Sztuk 1 Obudowa Do instalacji w szafie Rack 19”, wysokość nie więcej niż 2U, z zestawem szyn do mocowania w szafie i wysuwania do celów serwisowych. Serwer w chwili dostawy musi zapewniać możliwość instalacji z frontu min. 24 sztuk dysków 2,5” SATA/SAS Hot Swap. Obudowa musi obsługiwać płyty główne w standardach ATX , CEB , EEB, Procesor dedykowany do zastosowań serwerowych. Architektura x86, maksymalny TDP dla procesora -360W. Wymagana ilość rdzeni dla procesora 64. Minimalna częstotliwość pracy procesora 3.1GHz. Wynik wydajności procesora podczas wykonywania zadań wielowątkowych nie powinien być niższy niż 130000 na dzień ogłoszenia postępowania w teście CPU Benchmarks opublikowanym na stronie https://www.cpubenchmark. Liczba zainstalowanych procesorów 1 Płyta główna Płyta główna dedykowana do pracy w serwerach, z możliwością zainstalowania do dwóch procesorów wykonujących 64-bitowe instrukcje, Minimalna ilość slotów pamięci 16sztuki, ilość złącz PCIe - 4 szt. , Pamięć operacyjna Zainstalowane minimum 256 GB pamięci RAM o częstotliwości 5600MHz. Pamięć zainstalowana w kościach o pojemności minimum 64GB Minimum 16 slotów na pamięć. Możliwość rozbudowy do 8TB RAM. Zabezpieczenie pamięci Memory mirroring, ECC, SDDC oraz inne, zaawansowane mechanizmy korekcji błędów pamięci RAM zapewniające ochronę przed jednoczesną awarią dwóch układów DRAM (ochrona typu X4) lub rozwiązania równoważne. Procesor Graficzny Zintegrowana karta graficzna z minimum 16MB pamięci osiągająca rozdzielczość 1920x1200 przy 60 Hz. Rozbudowa dysków W chwili dostawy serwer musi posiadać zainstalowane minimum 4 sztuki dysków 2.5" 4TB SSD SAS 24Gb/s (prędkość odczytu min. 4200Mbyte/s, prędkość zapisu min. 3600 Mbyte/s) Hot Swap dedykowanych do pracy w serwerach oraz 2 sztuki dysków 2.5" 1TB SSD SATA (prędkość odczytu min. 550Mbyte/s, prędkość zapisu min. 520 Mbyte/s) dedykowanych do pracy w serwerach. Serwer w chwili dostawy musi zapewniać możliwość współpracy z 8 dyskami SATA oraz 8 SAS jednocześnie Kontroler dyskowy W serwerze powinien być zainstalowany sprzętowy kontroler dyskowy RAID wyposażony w przynajmniej 4GB cache oraz obsługujący min poziomy RAID 0/1/10/5/50/6/60, obsługujący 24 kanały wewnętrzne. Kontroler powinien umożliwiać rozszerzanie pojemności skonfigurowanych logicznych przestrzeni dyskowych w trybie on-line. Szybkość przesyłania danych: 24 Gbit/s, interfejs kontrolera PCIe x8, wspierane interfejsy dysków PCI Express, SAS, SATA III. Zasilacz Minimum dwa redundantne zasilacze z certyfikatem minimum 80+ platinium. Moc pojedynczego zasilacza musi być wystarczająca do zasilenia serwera w oferowanej konfiguracji. Interfejsy sieciowe Zainstalowana jedna dwuportowa karta 10GbE Base-T. Obsługa ruchu sieciowego z podziałem na poszczególne maszyny wirtualne poprzez bezpośrednie przypisanie maszyn wirtualnych do karty - obsługa do minimum 100przypisań. Zainstalowana jedna dwuportowa karta SFP+ do obsługi komunikacji światłowodowej o szybkości danych 25Gb/s Jeden port RJ-45 o przepustowości 1GbE dedykowany dla karty zarządzającej. Sloty I/O Serwer w momencie dostawy powinien posiadać 2 sloty PCIe Gen5 x16 oraz 3 sloty PCI3 Gen4 x16 Dodatkowe porty · z przodu obudowy: 2x USB 3 · z tyłu obudowy: 2x USB 3, 1x VGA, 1x RJ-45 do zarządzania serwerem. · wewnątrz obudowy: Możliwość instalacji portu USB 3. Chłodzenie Wentylatory wspierające wymianę Hot-Swap, zamontowane nadmiarowo minimum N+1 Zarządzanie Wymagany wbudowany sprzętowy kontroler zdalnego zarządzania, zapewniający poniższe funkcjonalności: · Monitoring stanu systemu (komponenty objęte monitoringiem to przynajmniej: CPU, pamięć RAM, dyski, karty PCI, zasilacze, wentylatory, płyta główna Pozyskanie następujących informacji o serwerze: nazwa,
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-09-17; dane przetworzone.
Source officielle
Source : Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)
Vérifiez toujours les détails dans l'avis officiel.
ouverts en ce moment, Logiciels & systèmes d'information
1 878
avis ouvert médian
312 812 €
Qui remporte les marchés ici
Nombreux fournisseurs
Pologne · Logiciels & systèmes d'information
entreprises différentes ont remporté des attributions ici
1 530
des attributions sont allées aux trois titulaires les plus fréquents
4%
acheteurs ont attribué des marchés ici
1 553
D'après 3 575 attributions avec un titulaire nommé sur les 3 dernières années. Compté par attribution et non par montant, car les montants des lots et des accords-cadres ne sont pas comparables.
Concentré : les trois titulaires les plus fréquents ont obtenu 65% des attributions ou plus ; nombreux fournisseurs : moins de 35% avec au moins dix titulaires différents.
Concurrence
offres par lot en moyenne (procédures ouvertes et restreintes)
1,5
de ces lots ont reçu une seule offre
66%
des attributions sont allées à des entreprises établies dans un autre pays
1%
des offres venaient d'un autre pays
2%
Tels que les avis d'attribution officiels les indiquent, sur les 3 dernières années. Les offres par lot ne comptent que les procédures ouvertes et restreintes : dans une procédure négociée ou une attribution directe, une seule offre est la procédure elle-même. Le pays est celui que l'avis donne pour le titulaire.
183 nouveaux avis pour Logiciels & systèmes d'information en Pologne au cours des 7 derniers jours.
Recevez un e-mail quand de nouveaux avis paraissent. Gratuit.