Aller au contenu
Aperlena

România - Alimente, băuturi, tutun şi produse conexe - Produse de origine animală, carne, produse din carne si pateu

Attribué Avis d'attribution

Informations clés

Montant attribué
369 994 €
Montant estimé
542 530 € converti depuis RON
Acheteur public
PENITENCIARUL DEVA
Lieu
Roumanie Vest
Procédure
Procédure ouverte Toute entreprise peut remettre une offre, en une seule étape, sans présélection. Entrée complète Au-dessus du seuil européen Un marché assez important pour que les règles européennes s'appliquent et qu'il paraisse sur TED. Entrée complète
Code CPV Le vocabulaire commun de l'UE pour ce qui est acheté : un code à huit chiffres présent dans chaque avis. Entrée complète
15000000 Produits alimentaires, boissons, tabac et produits connexes
Langue d'origine
Roumain
Source
via TED - Tenders Electronic Daily (Publications Office of the EU), vérifié il y a 1 mois
Numéro de l'avis
431345-2026
Suivre ce marché

Les offres sont closes. Une attribution ou un rectificatif sur cet avis : un e-mail quand le registre le voit. Se connecter

  1. Publié
  2. Attribué en attente

Description

Penitenciarul DEVA achiziționează carcasă de porc, cârnați afumați, salam de vară, oase garf afumate, slănină afumată, pateu de pasăre, pateu vegetal și pulpe de pui prin ’’LICITAȚIE DESCHISA/ONLINE ”în vederea încheierii unui acord cadru cu cel mult 3 operatori economici, pe o perioada de 24 luni ,fără reluarea competiției ,începând cu data finalizării procedurii de achiziție, pentru asigurarea hranei persoanelor de libertate aflate in custodia unității, conform O.M.J.3147/C/2018. Produsele care fac obiectul prezentei proceduri: Lotul1=Carcasă de porc congelata Lotul 2=Cârnați afumați Lotul 3=Salam de vară Lotul 4=Oase garf afumate Lotul 5=Slănină afumată Lotul 6=Pateu de pasăre Lotul 7=Pateu vegetal = Lotul 8=Pulpe de pui întregi congelate La momentul de față există un acord cadru în derulare cu mai mulți operatori economici privind furnizarea acestor produse care urmează sa înceteze prin ajungere la termen in cursul lunii iulie 2024. Astfel furnizarea produselor care fac obiectul prezentei proceduri se va realiza după atribuirea acordurilor cadru conform Legii 98/2016 și a HG 395/2016 cu modificările și completările ulterioare. Valoarea fondurilor alocate, de 2.848.825,00 LEI, fără TVA, este maximală, și nu există posibilitatea disponibilizării de sume suplimentare. Număr zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 zile . Autoritatea va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare in a 11 a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor . Carcasă de porc congelată Valoarea estimata fără tva, a acordului cadru: - cantitate minima = 40880 kg x 18,00 lei / kg =735840,00 lei - cantitate maxima= 62050 kg x 18,00 lei / kg = 1116900,00 lei Valoare estimata fără tva a contractului subsecvent : Cantitate minima contract subsecvent : 1703,33 kg x 18,00 lei/kg =30659,99 lei Cantitate maxima contract subsecvent :7756,24 kg x 18,00 lei/kg = 139612,32Lei Cel mai mare contract subsecvent 7756,24 kg x 18,00 lei/kg = 139612,49 lei; CARNAT AFUMAT Cantitate minima acord cadru 4380 kg x25 lei/kg =109500,00 lei Cantitate maxima acord cadru 7665 kg x25 lei/kg = 191625,00 lei cantitate minima CS 182,50 kg cantitate maxima CS 958,13 kg cel mai mare contract subsecvent 958,13 kg x25 lei/kg= 23953,25 lei; SALAM DE VARA Valoarea estimata fără tva, a acordului cadru: - cantitate minima = 25550 kg x 23,00 lei / kg =587650 lei - cantitate maxima= 31025 kg x 23,00 lei / kg = 713575,00 lei Valoare estimata fără tva a contractului subsecvent : Cantitate minima contract subsecvent : 1064,58 kg x 23,00 lei/kg =24485,41 lei Cantitate maxima contract subsecvent :3878,12 kg x23,00 lei/kg = 89196,76 Lei Cel mai mare contract subsecvent 3878,12 kg x 23,00 lei/kg = 89196,76 lei; Valoarea estimata fără tva, a acordului cadru: - cantitate minima = 8760 kg x 11,00 lei / kg =96360,00 lei - cantitate maxima= 10220 kg x 11,00 lei / kg = 112420,00lei Valoare estimata fără tva a contractului subsecvent : Cantitate minima contract subsecvent : 365 kg x 11,00 lei/kg =4015 lei Cantitate maxima contract subsecvent : 1277,49 kg x 11,00 lei/kg = 14052,39 Lei Cel mai mare contract subsecvent 1277,49 kg x 11,00 lei/kg = 14052,39 lei; Valoarea estimata fără tva, a acordului cadru: - cantitate minima = 14600 kg x 21,00 lei / kg =306600,00 lei - cantitate maxima= 21900 kg x 21,00 lei / kg = 459900,00 lei Valoare estimata fără tva a contractului subsecvent : Cantitate minima contract subsecvent : 608,33 kg x 21,00 lei/kg =12774,90 lei Cantitate maxima contract subsecvent :2737,50 kg x 21,00 lei/kg = 57487,50Lei Cel mai mare contract subsecvent 2737,50 kg x 21,00 lei/kg = 57487,50 lei; Valoarea estimata fără tva, a acordului cadru: - cantitate minima = 876 kg x 18,00 lei / kg = 15768,00lei - cantitate maxima= 1460 kg x 18,00 lei / kg = 26280,00 lei Valoare estimata fără tva a contractului subsecvent : Cantitate minima contract subsecvent : 36,50 kg x 18,00 lei/kg =657,00 lei Cantitate maxima contract subsecvent :182,49 kg x 18,00 lei/kg = 3284,82 Lei Cel mai mare contract subsecvent 182,49 kg x 18,00 lei/kg = 3284,82 Lei; Valoarea estimata fără tva, a acordului cadru: - cantitate minima = 876 kg x 16,00 lei / kg = 14016 lei - cantitate maxima= 1460 kg x 16,00 lei / kg = 23360,00 lei Valoare estimata fără tva a contractului subsecvent : Cantitate minima contract subsecvent : 36,50kg x 16,00 lei/kg = 584,00 Lei Cantitate maxima contract subsecvent :182,49 kg x 16,00 lei/kg = 2919,84 Lei Cel mai mare contract subsecvent 182,49 kg x 16,00 lei/kg = 2919,84 Lei; Valoarea estimata fără tva, a acordului cadru: - cantitate minima = 5110 kg x 11,00 lei / kg = 56210,00 lei - cantitate maxima= 18615 kg x 11,00 lei / kg = 204765,00 lei Valoare estimata fără tva a contractului subsecvent : Cantitate minima contract subsecvent : 212,91 kg x 11,00 lei/kg =2342,08 lei Cantitate maxima contract subsecvent :2326,87 kg x 11,00 lei/kg = 25595,57Lei Cel mai mare contract subsecvent 2326,87 kg x 11,00 lei/kg = 25595,57Lei

Source officielle

Source : TED - Tenders Electronic Daily (Publications Office of the EU)

Vérifiez toujours les détails dans l'avis officiel.

Signaler une erreur dans cet avis

Dernière vérification auprès de TED - Tenders Electronic Daily (Publications Office of the EU) il y a 1 mois

Plus de cet acheteur

Profil complet de l'acheteur

1 marché ouvert actuellement

Attributions récentes

Historique des modifications

Chaque republication de cet avis par une source officielle avec un contenu différent. Nous surveillons toutes les sources que nous indexons, y compris les copies régionales du même avis.

  1. A lire avant de repondre
    • Valeur estimée: Fixé à 542 530 €
    • Objet et critères: La description a été étoffée. À relire avant de repondre.
    • Montant attribué: Relevé a 369 994 € (+0%)
    • Valeur estimée: Fixé à 2 848 825 €

Suivez ce marche et nous vous ecrivons dès qu'il change. Créer un compte

Marchés similaires

Contexte de marché

Appel ouvert moyen · Aliments & boissons
2 405 468 €
3 053 ouverts en Europe actuellement 77% en dessous de la moyenne du secteur
Historique de l'acheteur sur Aperlena
35 avis suivis · 33 attribués
7 478 888 € de contrats attribués

Ne manquez plus aucun marché comme celui-ci

59 nouveaux avis pour Aliments & boissons en Roumanie au cours des 7 derniers jours. Recevez un e-mail quand de nouveaux avis paraissent. Gratuit.

Créer mon alerte

Raccourcis clavier

Parcourir une liste sans toucher la souris. Les raccourcis restent inactifs pendant la saisie dans un champ.

j
Résultat suivant
k
Résultat précédent
Entrée
Ouvrir le résultat
n
Page suivante
p
Page précédente
c
Comparer ce résultat
s
Ajouter ce résultat à la présélection
/
Rechercher depuis n’importe quelle page
Ctrl K
Rechercher depuis n’importe quelle page
?
Afficher ces raccourcis
Échap
Fermer

Sommaire

Fermer
Se connecter

Langue