Pologne - Serveurs - Modernisation informatique de la Ville de Stalowa Wola - Achat de matériel serveur type 2
Acheteur: Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych
Pays: Pologne
Date limite: 27 juil. 2026, 12:00 (UTC+2)
Valeur estimée: 100 173 €
Procédure: Procédure ouverte
Secteur (CPV): Logiciels & systèmes d'information (48820000)
Aperlena: https://aperlena.com/fr/t/polska-serwery-modernizacja-informatyczna-miasta-stalowej-woli-zakup-sprzetu-serwerowego-na-potrzeby-miasta-stalow-f12b109fc4
Avis officiel: https://ted.europa.eu/en/notice/-/detail/452462-2026
Les offres sont closes. Une attribution ou un rectificatif sur cet avis : un e-mail quand le registre le voit.
Se connecter
01
Résumé
Résumé généré automatiquement
La Ville de Stalowa Wola en Pologne achète du matériel serveur dans le cadre de son projet de modernisation informatique, soutenu par les fonds BGK du Plan national de relance pour la transformation numérique. Le marché couvre la fourniture d'un serveur et d'une baie de stockage. Les exigences techniques incluent un processeur avec au moins 32 cœurs physiques, un score PassMark de 73387, le support des instructions d'accélération IA, PCIe Gen 5.0 et la mémoire DDR5. Le serveur doit avoir au minimum 512 Go de RAM, extensible à 1 To.
02
Description
1. Projekt objęty jest wsparciem BGK ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności z inwestycji C4.1.1. - Wsparcie dla zaawansowanej transformacji cyfrowej 2. Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu serwerowego na potrzeby Miasta Stalowej Woli - typ 2 3. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę 1 sztuki serwera oraz 1 sztuki macierzy dyskowej, o parametrach nie gorszych niż wskazane w tabeli poniżej: 1) Serwer typ 2 - 1 szt. Serwer typ 2 Lp. Parametry techniczne nie gorsze niż wskazane poniżej 1. Serwer musi być wyposażony w minimum jeden procesor, przy czym każdy zainstalowany procesor musi spełniać następujące parametry minimalne: • Posiadać nie mniej niż 32 fizyczne rdzenie (64 wątki logiczne). • Osiągać w teście PassMark Performance Test wynik co najmniej 73 387 punktów w kategorii Average CPU Mark (wynik dostępny na stronie: https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php na dzień 12.06.2026 r.). Zamawiający dopuszcza konfigurację wieloprocesorową (dwuprocesorową), pod warunkiem, że każdy z zaoferowanych procesorów z osobna spełnia powyższe wymagania dotyczące minimalnej liczby rdzeni (min. 32 rdzenie na procesor) oraz wydajności PassMark (min. 64 000 pkt na procesor). 2. Wymagana obsługa instrukcji przyspieszających obliczenia sztucznej inteligencji (np. Intel AMX - Advanced Matrix Extensions lub równoważne). 3. Płyta główna: Musi obsługiwać magistralę PCIe Gen 5.0 oraz pamięci DDR5. Konfiguracja wewnętrzna (risery) musi zapewniać na dzień dostawy odpowiednią liczbę gniazd PCIe do poprawnego działania wszystkich wymaganych kart rozszerzeń (GPU oraz HBA) oraz pozostawiać co najmniej 2 wolne sloty PCIe pod dalszą rozbudowę. 4. Pamięć operacyjna (RAM): Pojemność minimum 512 GB DDR5 ECC REG. Konfiguracja realizowana w architekturze wielokanałowej za pomocą modułów o pojemności minimum 64 GB każdy (np. 8 × 64 GB), o częstotliwości taktowania minimum 4800 MHz. Architektura płyty głównej musi zapewniać zapas pod rozbudowę pamięci RAM do poziomu minimum 1 TB. 5. Dedykowana karta graficzna klasy profesjonalnej / serwerowej (Data Center / Edge AI): • Architektura: NVIDIA Ada Lovelace lub nowsza/równoważna, zoptymalizowana pod kątem głębokiego uczenia, analizy wideo w czasie rzeczywistym oraz akceleracji neuralnej. Karta musi posiadać dedykowane, niezależne sprzętowe jednostki kodowania i dekodowania wideo (minimum 2 koderów NVENC + 4 dekoderów NVDEC lub równoważne na pojedynczą kartę). • Pamięć własna: Minimum 24 GB pamięci GDDR6 z korekcją błędów ECC na każdą zaoferowaną kartę. • Przeznaczenie: Karta musi być fabrycznie dedykowana przez producenta (NVIDIA lub równoważny) do zastosowań serwerowych / Data Center i głębokiej analizy wideo (video analytics). • Maksymalny pobór mocy (TDP): Maksymalnie 72 W na pojedynczą kartę (wymagane zasilanie wyłącznie bezpośrednio ze slotu PCIe, bez żadnych dodatkowych kabli zasilających 8-pin/6-pin). • Forma fizyczna: Niski profil (Low Profile), konstrukcja jednoslotowa (single-slot / 1-slot), całkowicie pasywna (chłodzona wyłącznie wymuszonym obiegiem powietrza wewnątrz obudowy serwera rack 2U) oraz posiadająca pełną certyfikację producenta oferowanego serwera (montaż nie może naruszać warunków gwarancji serwera). • Wydajność analityczna: Karta musi posiadać dedykowane rdzenie Tensor czwartej generacji (lub równoważne) realizujące obliczenia na danych typu FP8/INT8 pod kątem akceleracji sieci neuronowych. • Wydajność testowa (PassMark): Karta musi osiągać w teście PassMark Performance Test wynik co najmniej 10 153 punktów w kategorii Average G3D Rating (dostępny na stronie https://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php na dzień 23.06.2026 r.). W przypadku kart serwerowych/obliczeniowych (Data Center) zablokowanych w bazie z racji sterowników TCC, Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie oficjalnej deklaracji producenta lub wyniku bliźniaczego układu GPU o identycznej architekturze. • Kompatybilność programowa: Wymagana pełna zgodność z profesjonalnymi systemami klasy VMS (w tym oprogramowaniem używanym przez Zamawiającego: Axxon One) w zakresie wielostrumieniowego sprzętowego dekodowania oraz zaawansowanej analityki neuronowej (detekcja obiektów, rozpoznawanie twarzy, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych). • Konfiguracja: Zamawiający dopuszcza, a w przypadku konieczności spełnienia wymagań wydajnościowych dla ok. 600 kamer - wymaga zastosowania konfiguracji wielokartowej (minimum 2 karty, optymalnie 2-4 karty) w obrębie jednego serwera, pod warunkiem zachowania wymaganej liczby wolnych slotów PCIe na karty HBA Fibre Channel oraz bez przekraczania limitów termicznych i zasilania serwera. 6. Dyski systemowe: Minimum 2 sztuki dysków SSD w technologii NVMe Gen4 (lub nowszej) klasy Enterprise o pojemności minimum 960 GB każdy o współczynniku wytrzymałości minimum 1 DWPD, skonfigurowane w lustrzanej strukturze RAID 1 7. Interfejsy Sieciowe i Łączność SAN: • Sieć LAN: Minimum 2 porty 10 GbE SFP+ wraz z dwiema wkładkami SFP+ SR. • Łączność z macierzą (FC): Serwer musi być wyposażony w dwie niezależne, dwuportowe karty HBA Fibre Channel (FC) o prędkości minimum 16 Gb/s każda (łącznie 4 porty FC), wraz z kompletem 4 sztuk wkładek optycznych kompatybilnych z oferowanymi kartami HBA oraz posiadaną infrastrukturą SAN. • Konfiguracja: Wykonawca zobowiązany jest do pełnej konfiguracji mechanizmu MPIO (Multipath I/O) na wszystkich 4 ścieżkach danych do macierzy. 8. Konstrukcja, Zasilanie i Zarządzanie • Obudowa: Typu Rack 19" o wysokości 2U. • Zasilacze: Minimum 2 zasilacze Hot-Swap pracujące w układzie redundantnym (1+1) o sprawności potwierdzonej certyfikatem minimum 80 Plus Platinum. Moc zasilaczy musi wynosić minimum 1100W każdy, przy czym Wykonawca jest zobowiązany do dobrania i dostarczenia zasilaczy o mocy gwarantującej stabilną i bezawaryjną pracę serwera przy pełnym (100%) obciążeniu wszystkich zainstalowanych komponentów (w tym procesora, pamięci RAM oraz maksymalnej przewidzianej przez Wykonawcę liczby kart GPU niezbędnych
1.Projekt objęty jest wsparciem BGK ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności z inwestycji C4.1.1. - Wsparcie dla zaawansowanej transformacji cyfrowej 2. Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu serwerowego na potrzeby Miasta Stalowej Woli - typ 2 3. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę 1 sztuki serwera oraz 1 sztuki macierzy dyskowej, o parametrach nie gorszych niż wskazane w tabeli poniżej: 1) Serwer typ 2 - 1 szt. Serwer typ 2 Lp. Parametry techniczne nie gorsze niż wskazane poniżej 1. Serwer musi być wyposażony w minimum jeden procesor, przy czym każdy zainstalowany procesor musi spełniać następujące parametry minimalne: • Posiadać nie mniej niż 32 fizyczne rdzenie (64 wątki logiczne). • Osiągać w teście PassMark Performance Test wynik co najmniej 73 387 punktów w kategorii Average CPU Mark (wynik dostępny na stronie: https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php na dzień 12.06.2026 r.). Zamawiający dopuszcza konfigurację wieloprocesorową (dwuprocesorową), pod warunkiem, że każdy z zaoferowanych procesorów z osobna spełnia powyższe wymagania dotyczące minimalnej liczby rdzeni (min. 32 rdzenie na procesor) oraz wydajności PassMark (min. 64 000 pkt na procesor). 2. Wymagana obsługa instrukcji przyspieszających obliczenia sztucznej inteligencji (np. Intel AMX - Advanced Matrix Extensions lub równoważne). 3. Płyta główna: Musi obsługiwać magistralę PCIe Gen 5.0 oraz pamięci DDR5. Konfiguracja wewnętrzna (risery) musi zapewniać na dzień dostawy odpowiednią liczbę gniazd PCIe do poprawnego działania wszystkich wymaganych kart rozszerzeń (GPU oraz HBA) oraz pozostawiać co najmniej 2 wolne sloty PCIe pod dalszą rozbudowę. 4. Pamięć operacyjna (RAM): Pojemność minimum 512 GB DDR5 ECC REG. Konfiguracja realizowana w architekturze wielokanałowej za pomocą modułów o pojemności minimum 64 GB każdy (np. 8 × 64 GB), o częstotliwości taktowania minimum 4800 MHz. Architektura płyty głównej musi zapewniać zapas pod rozbudowę pamięci RAM do poziomu minimum 1 TB. 5. Dedykowana karta graficzna klasy profesjonalnej / serwerowej (Data Center / Edge AI): • Architektura: NVIDIA Ada Lovelace lub nowsza/równoważna, zoptymalizowana pod kątem głębokiego uczenia, analizy wideo w czasie rzeczywistym oraz akceleracji neuralnej. Karta musi posiadać dedykowane, niezależne sprzętowe jednostki kodowania i dekodowania wideo (minimum 2 koderów NVENC + 4 dekoderów NVDEC lub równoważne na pojedynczą kartę). • Pamięć własna: Minimum 24 GB pamięci GDDR6 z korekcją błędów ECC na każdą zaoferowaną kartę. • Przeznaczenie: Karta musi być fabrycznie dedykowana przez producenta (NVIDIA lub równoważny) do zastosowań serwerowych / Data Center i głębokiej analizy wideo (video analytics). • Maksymalny pobór mocy (TDP): Maksymalnie 72 W na pojedynczą kartę (wymagane zasilanie wyłącznie bezpośrednio ze slotu PCIe, bez żadnych dodatkowych kabli zasilających 8-pin/6-pin). • Forma fizyczna: Niski profil (Low Profile), konstrukcja jednoslotowa (single-slot / 1-slot), całkowicie pasywna (chłodzona wyłącznie wymuszonym obiegiem powietrza wewnątrz obudowy serwera rack 2U) oraz posiadająca pełną certyfikację producenta oferowanego serwera (montaż nie może naruszać warunków gwarancji serwera). • Wydajność analityczna: Karta musi posiadać dedykowane rdzenie Tensor czwartej generacji (lub równoważne) realizujące obliczenia na danych typu FP8/INT8 pod kątem akceleracji sieci neuronowych. • Wydajność testowa (PassMark): Karta musi osiągać w teście PassMark Performance Test wynik co najmniej 10 153 punktów w kategorii Average G3D Rating (dostępny na stronie https://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php na dzień 23.06.2026 r.). W przypadku kart serwerowych/obliczeniowych (Data Center) zablokowanych w bazie z racji sterowników TCC, Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie oficjalnej deklaracji producenta lub wyniku bliźniaczego układu GPU o identycznej architekturze. • Kompatybilność programowa: Wymagana pełna zgodność z profesjonalnymi systemami klasy VMS (w tym oprogramowaniem używanym przez Zamawiającego: Axxon One) w zakresie wielostrumieniowego sprzętowego dekodowania oraz zaawansowanej analityki neuronowej (detekcja obiektów, rozpoznawanie twarzy, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych). • Konfiguracja: Zamawiający dopuszcza, a w przypadku konieczności spełnienia wymagań wydajnościowych dla ok. 600 kamer - wymaga zastosowania konfiguracji wielokartowej (minimum 2 karty, optymalnie 2-4 karty) w obrębie jednego serwera, pod warunkiem zachowania wymaganej liczby wolnych slotów PCIe na karty HBA Fibre Channel oraz bez przekraczania limitów termicznych i zasilania serwera. 6. Dyski systemowe: Minimum 2 sztuki dysków SSD w technologii NVMe Gen4 (lub nowszej) klasy Enterprise o pojemności minimum 960 GB każdy o współczynniku wytrzymałości minimum 1 DWPD, skonfigurowane w lustrzanej strukturze RAID 1 7. Interfejsy Sieciowe i Łączność SAN: • Sieć LAN: Minimum 2 porty 10 GbE SFP+ wraz z dwiema wkładkami SFP+ SR. • Łączność z macierzą (FC): Serwer musi być wyposażony w dwie niezależne, dwuportowe karty HBA Fibre Channel (FC) o prędkości minimum 16 Gb/s każda (łącznie 4 porty FC), wraz z kompletem 4 sztuk wkładek optycznych kompatybilnych z oferowanymi kartami HBA oraz posiadaną infrastrukturą SAN. • Konfiguracja: Wykonawca zobowiązany jest do pełnej konfiguracji mechanizmu MPIO (Multipath I/O) na wszystkich 4 ścieżkach danych do macierzy. 8. Konstrukcja, Zasilanie i Zarządzanie • Obudowa: Typu Rack 19" o wysokości 2U. • Zasilacze: Minimum 2 zasilacze Hot-Swap pracujące w układzie redundantnym (1+1) o sprawności potwierdzonej certyfikatem minimum 80 Plus Platinum. Moc zasilaczy musi wynosić minimum 1100W każdy, przy czym Wykonawca jest zobowiązany do dobrania i dostarczenia zasilaczy o mocy gwarantującej stabilną i bezawaryjną pracę serwera przy pełnym (100%) obciążeniu wszystkich zainstalowanych komponentów (w tym procesora, pamięci RAM oraz maksymalnej przewidzianej przez Wykonawcę liczby kart GPU niezbędnych
Source officielle
Source : TED - Tenders Electronic Daily (Publications Office of the EU)
Vérifiez toujours les détails dans l'avis officiel.
entreprises différentes ont remporté ses attributions
154
des attributions sont allées aux trois titulaires les plus fréquents
6%
de ses appels d'offres indiquent une valeur estimée
36%
D'après 175 attributions avec un titulaire nommé sur les 3 dernières années. Compté par attribution et non par montant, car les montants des lots et des accords-cadres ne sont pas comparables.
Concentré : les trois titulaires les plus fréquents ont obtenu 65% des attributions ou plus ; nombreux fournisseurs : moins de 35% avec au moins dix titulaires différents.
Concurrence
offres par lot en moyenne (procédures ouvertes et restreintes)
2,8
de ces lots ont reçu une seule offre
17%
des attributions sont allées à des entreprises établies dans un autre pays
0%
Tels que les avis d'attribution officiels les indiquent, sur les 3 dernières années. Les offres par lot ne comptent que les procédures ouvertes et restreintes : dans une procédure négociée ou une attribution directe, une seule offre est la procédure elle-même. Le pays est celui que l'avis donne pour le titulaire.
20231
20243
202517
202611
Un point par attribution, au jour de sa signature, à la taille de son montant. Un anneau est une attribution sans montant publié.
ouverts en ce moment, Logiciels & systèmes d'information
1 818
avis ouvert médian
330 000 €
Qui remporte les marchés ici
Nombreux fournisseurs
Pologne · Logiciels & systèmes d'information
entreprises différentes ont remporté des attributions ici
1 521
des attributions sont allées aux trois titulaires les plus fréquents
4%
acheteurs ont attribué des marchés ici
1 544
D'après 3 556 attributions avec un titulaire nommé sur les 3 dernières années. Compté par attribution et non par montant, car les montants des lots et des accords-cadres ne sont pas comparables.
Concentré : les trois titulaires les plus fréquents ont obtenu 65% des attributions ou plus ; nombreux fournisseurs : moins de 35% avec au moins dix titulaires différents.
Concurrence
offres par lot en moyenne (procédures ouvertes et restreintes)
1,5
de ces lots ont reçu une seule offre
66%
des attributions sont allées à des entreprises établies dans un autre pays
1%
des offres venaient d'un autre pays
2%
Tels que les avis d'attribution officiels les indiquent, sur les 3 dernières années. Les offres par lot ne comptent que les procédures ouvertes et restreintes : dans une procédure négociée ou une attribution directe, une seule offre est la procédure elle-même. Le pays est celui que l'avis donne pour le titulaire.
05
Historique des modifications
Chaque republication de cet avis par une source officielle avec un contenu différent. Nous surveillons toutes les sources que nous indexons, y compris les copies régionales du même avis.
A lire avant de repondre
Valeur estimée
Avant :101 829 €
Maintenant :
100 173 €
-2%
Date limite de remise
Avant :26 juillet 2026, 22:00
Maintenant :
27 juillet 2026, 10:00
1 jour plus tard
Agir maintenant
Statut
Avant :Ouvert
Maintenant :
Clôturé
Valeur estimée
non précisé
Maintenant :
101 829 €
Date limite de remise
Avant :27 juillet 2026, 00:00
Maintenant :
27 juillet 2026, 00:00
1 jour plus tôt
Objet et critères
La description a été étoffée. À relire avant de repondre.
Valeur estimée
non précisé
Maintenant :
438 506 €
Suivez ce marche et nous vous ecrivons dès qu'il change.
Créer un compte
attribué à Sieciowe Systemy Informatyczne Andrzej Kowalczyksept. 2025
Ne manquez plus aucun marché comme celui-ci
194 nouveaux avis pour Logiciels & systèmes d'information en Pologne au cours des 7 derniers jours.
Recevez un e-mail quand de nouveaux avis paraissent. Gratuit.