Magyarország - Számviteli és könyvvizsgálói szolgáltatások - MÁV Zrt. és leányvállalati részére könyvvizsgálat
Zamawiający: MÁV Magyar Államvasutak Zártkörűen Működő Részvénytársaság; MÁV Pályaműködtetési Zártkörűen Működő Részvénytársaság; MÁV Személyszállítási Zártkörűen Működő Részvénytársaság; MÁV Szolgáltató Központ Zártkörűen Működő Részvénytársaság; MÁV Központi Felépítményvizsgáló Kft.; MÁV FKG Felépitménykarbant
Kraj: Węgry
Tryb: Przetarg nieograniczony
Branża (CPV): Usługi biznesowe (79210000)
Aperlena: https://aperlena.com/pl/t/magyarorszag-szamviteli-es-konyvvizsgaloi-szolgaltatasok-mav-zrt-es-leanyvallalati-reszere-konyvvizsgalat-cc4ecd6467
Ogłoszenie urzędowe: https://ted.europa.eu/en/notice/-/detail/636252-2025
Ten kontrakt trwa około 36 miesięcy. Powrót na rynek: lipiec 2028.
Zaloguj się
A MÁV Zrt. és leányvállalati (a továbbiakban: MÁV-csoport), azaz a MÁV Zrt., a MÁV Szolgáltató Központ Zrt., a MÁV Pályaműködtetési Zrt., a MÁV Személyszállítási Zrt., a MÁV FKG Kft., a MÁV KFV Kft., MÁV Rail Tours Kft. és a ZÁHONY-PORT Kft. részére könyvvizsgálói feladatok ellátása 2025. üzleti év II. negyedévének kezdetétől 2028. üzleti év I. negyedév végéig. Megbízási szerződés a „MÁV Zrt. és leányvállalatai részére az új állandó könyvvizsgáló megválasztása” tárgyban Mennyiség: Könyvvizsgálati szolgáltatások igénybevétele 3 évre (2025.07.01-től 2028.06.30-ig (időbeli hatály), a 2025. üzleti év II. negyedévétől a 2028. üzleti év I. negyedévre vonatkozóan (tárgyi hatály) szóló megbízási szerződés keretében a MÁV Zrt.-nél és leányvállalatainál. A közbeszerzésben résztvevő társaságok mérlegfőösszegeire és záró létszámaira vonatkozó adatok a 2024. 12. 31-i mérlegfordulónappal lezárt üzleti évi beszámolók alapján: 1. MÁV Zrt.: 2 711 227 millió Ft (17 051 fő közfoglalkoztatottak nélkül) 2. MÁV Személyszállítási Zrt. (2024. 12. 31. napján bekövetkezett egyesülést megelőzően MÁV-START Zrt., MÁV-HÉV Zrt., és VOLÁNBUSZ Zrt.) 2.a. MÁV-START Zrt.: 567 406 millió HUF (11 983 fő) 2.b. MÁV-HÉV Zrt.: 36 004 millió HUF (1 168 fő) 2c. VOLÁNBUSZ Zrt.: 314 182 millió HUF (16 306 fő) 3. MÁV Pályaműködtetési Zrt. (2024. december 31. napján a MÁV Zrt.-ből történt kiválással létrehozott társaság) 2024. évre vonatkozóan mérlegbeszámolóval nem rendelkezik. 4. MÁV SZK Kft.: 24 354 millió HUF (3 548 fő) 5. MÁV FKG Kft.: 39 520 millió HUF (18 fő) 6. MÁV KFV Kft.: 8 000 millió HUF (128 fő) 7. MÁV Rail Tours Kft.: 3 331 millió HUF (90 fő) 8. ZÁHONY-PORT Zrt.: 3 268 millió HUF (262 fő) Valamennyi Közös Ajánlatkérő tekintetében elvégzendő feladatok különösen: • A társaságok Sztv. szerinti éves beszámolójának könyvvizsgálata (ide értve az üzleti jelentés ISA 720 szerinti vizsgálatát is [IRFS szerinti könyvvizsgálat] és a fenntarthatósági jelentéssel kapcsolatos vélemény kifejtése), könyvvizsgálói jelentés kiadása. • Év végi vezetői levél kiadása (ha van megállapítás) • A társaságok negyedéves egyedi beszámolóinak írott formában kibocsátott jelentéssel záruló átvilágítása. Egyes társaságok tekintetében elvégzendő speciális feladatok: • A vállalatcsoport Sztv. szerinti konszolidált éves beszámolóinak könyvvizsgálata (ide értve a konszolidált üzleti jelentés ISA 720 szerinti vizsgálatát is) és év végi könyvvizsgálói jelentés kiadása; • Sztv. szerinti éves beszámoló angol nyelvű fordítása (teljes beszámoló - mérleg, eredménykimutatás, kiegészítő melléklet valamint a könyvvizsgálói jelentés); • A MÁV Zrt. és az MNV Zrt. között az állami vagyonért felelős miniszter egyetértési záradékával 2013. december 10-én megkötött, 620318/2001/0100. számú vagyonkezelési szerződés módosításának 2. számú melléklete szerinti, állami vagyonnal kapcsolatos negyedéves adatszolgáltatások felülvizsgálata; • A társaság vasútvállalati működési engedélyében meghatározott feltételek fennállásának igazolásához az üzleti terv és a pénzügyi teljesítőképesség vizsgálata és erről könyvvizsgálói jelentés kiadása (45/2006. (VII.01.) GKM rendelet szerint) • A társaság közúti fuvarozásra vonatkozó engedélyéhez a pénzügyi teljesítőképesség vizsgálata és erről könyvvizsgálói jelentés kiadása • A társaság személyszállítási működési engedélyéhez a pénzügyi teljesítőképesség vizsgálata és erről könyvvizsgálói jelentés kiadása (261/2011. (XII. 7.) Korm. Rendelet szerint). • A hatályos Vasúti személyszállítási közszolgáltatási szerződés szerinti éves közszolgáltatási jelentés vizsgálata és erről könyvvizsgálói jelentés kiadása. • Helyközi közszolgáltatási tevekénységhez kapcsolódóan az éves közszolgáltatási jelentés keretében benyújtandó elszámolás vizsgálata, „A Magyarország földrajzi területén autóbusszal végzett helyközi személyszállítási közszolgáltatás ellátása szolgáltatási koncesszió keretében” tárgyú közszolgáltatási szerződés előírásainak megfelelően, azon belül a számviteli, tevékenységi elkülönítési követelményeknek történő megfelelés, a vonatkozó belső számviteli elkülönítési szabályzat megfelelőségének vizsgálata, a helyi közszolgáltatási tevekénységhez kapcsolódó költségtérítés elszámolás során benyújtandó elszámolás vizsgálata. A társaság közszolgáltatási szerződése szerint előírt számviteli, tevékenységi elkülönítési követelményeknek történő megfelelés, a vonatkozó belső számviteli elkülönítési szabályzat megfelelőségének vizsgálata. • ÉKM és az MÁV SZK Zrt. közötti támogatási szerződésben foglalt pénzügyi elszámolás könyvvizsgálata • A Számviteli politika és a kapcsolódó belső szabályzatok jogszabály szerinti megfelelőségének vizsgálata. • A vasúti közlekedési tevékenységek vasúti társaságon belüli számviteli elkülönítési rendeletében előírt követelményeknek történő megfelelés, a vonatkozó belső számviteli elkülönítési szabályzat megfelelőségének vizsgálata • A társaság tevékenységével kapcsolatban felmerülő egyes adókötelezettségek (költségvetési és helyi adók, járulékok, hozzájárulások) megállapításának, elszámolási rendszerének és helyességének felülvizsgálata az éves beszámoló könyvvizsgálatának keretében, erről hiányosság feltárása esetén az éves vezetői levélben jelentés tétele. • Az információs rendszerek megbízhatóságának vizsgálata az éves beszámoló könyvvizsgálatának keretében, erről hiányosság feltárása esetén az éves vezetői levélben jelentés tétele. • A jogszabályi előírások illetve a Megbízó felkérése esetén minden esetben részvétel a Társaság igazgatóságának / és felügyelőbizottságának ülésein. A MÁV Zrt. és leányvállalatai által a szerződés időbeli hatálya összesen maximum 8.000 órás keret erejéig úgynevezett könyvvizsgálaton kívüli munkák (egyéb vizsgálatok, számviteli tanácsadás, adótanácsadás jellegű munkák) rendelhetők meg. A Társaságonként elvégzendő konkrét feladatokat a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (Szakmai tartalom) és szerződéstervezet tartalmazta.
A MÁV Zrt. és leányvállalati (a továbbiakban: MÁV-csoport), azaz a MÁV Zrt., a MÁV Szolgáltató Központ Zrt., a MÁV Pályaműködtetési Zrt., a MÁV Személyszállítási Zrt., a MÁV FKG Kft., a MÁV KFV Kft., MÁV Rail Tours Kft. és a ZÁHONY-PORT Kft. részére könyvvizsgálói feladatok ellátása 2025. üzleti év II. negyedévének kezdetétől 2028. üzleti év I. negyedév végéig. Megbízási szerződés a „MÁV Zrt. és leányvállalatai részére az új állandó könyvvizsgáló megválasztása” tárgyban Mennyiség: Könyvvizsgálati szolgáltatások igénybevétele 3 évre (2025.07.01-től 2028.06.30-ig (időbeli hatály), a 2025. üzleti év II. negyedévétől a 2028. üzleti év I. negyedévre vonatkozóan (tárgyi hatály) szóló megbízási szerződés keretében a MÁV Zrt.-nél és leányvállalatainál. A közbeszerzésben résztvevő társaságok mérlegfőösszegeire és záró létszámaira vonatkozó adatok a 2024. 12. 31-i mérlegfordulónappal lezárt üzleti évi beszámolók alapján: 1. MÁV Zrt.: 2 711 227 millió Ft (17 051 fő közfoglalkoztatottak nélkül) 2. MÁV Személyszállítási Zrt. (2024. 12. 31. napján bekövetkezett egyesülést megelőzően MÁV-START Zrt., MÁV-HÉV Zrt., és VOLÁNBUSZ Zrt.) 2.a. MÁV-START Zrt.: 567 406 millió HUF (11 983 fő) 2.b. MÁV-HÉV Zrt.: 36 004 millió HUF (1 168 fő) 2c. VOLÁNBUSZ Zrt.: 314 182 millió HUF (16 306 fő) 3. MÁV Pályaműködtetési Zrt. (2024. december 31. napján a MÁV Zrt.-ből történt kiválással létrehozott társaság) 2024. évre vonatkozóan mérlegbeszámolóval nem rendelkezik. 4. MÁV SZK Kft.: 24 354 millió HUF (3 548 fő) 5. MÁV FKG Kft.: 39 520 millió HUF (18 fő) 6. MÁV KFV Kft.: 8 000 millió HUF (128 fő) 7. MÁV Rail Tours Kft.: 3 331 millió HUF (90 fő) 8. ZÁHONY-PORT Zrt.: 3 268 millió HUF (262 fő) Valamennyi Közös Ajánlatkérő tekintetében elvégzendő feladatok különösen: • A társaságok Sztv. szerinti éves beszámolójának könyvvizsgálata (ide értve az üzleti jelentés ISA 720 szerinti vizsgálatát [IRFS szerinti könyvvizsgálat] is és a fenntarthatósági jelentéssel kapcsolatos vélemény kifejtése), könyvvizsgálói jelentés kiadása. • Év végi vezetői levél kiadása (ha van megállapítás) • A társaságok negyedéves egyedi beszámolóinak írott formában kibocsátott jelentéssel záruló átvilágítása. Egyes társaságok tekintetében elvégzendő speciális feladatok: • A vállalatcsoport Sztv. szerinti konszolidált éves beszámolóinak könyvvizsgálata (ide értve a konszolidált üzleti jelentés ISA 720 szerinti vizsgálatát is) és év végi könyvvizsgálói jelentés kiadása; • Sztv. szerinti éves beszámoló angol nyelvű fordítása (teljes beszámoló - mérleg, eredménykimutatás, kiegészítő melléklet valamint a könyvvizsgálói jelentés); • A MÁV Zrt. és az MNV Zrt. között az állami vagyonért felelős miniszter egyetértési záradékával 2013. december 10-én megkötött, 620318/2001/0100. számú vagyonkezelési szerződés módosításának 2. számú melléklete szerinti, állami vagyonnal kapcsolatos negyedéves adatszolgáltatások felülvizsgálata; • A társaság vasútvállalati működési engedélyében meghatározott feltételek fennállásának igazolásához az üzleti terv és a pénzügyi teljesítőképesség vizsgálata és erről könyvvizsgálói jelentés kiadása (45/2006. (VII.01.) GKM rendelet szerint) • A társaság közúti fuvarozásra vonatkozó engedélyéhez a pénzügyi teljesítőképesség vizsgálata és erről könyvvizsgálói jelentés kiadása • A társaság személyszállítási működési engedélyéhez a pénzügyi teljesítőképesség vizsgálata és erről könyvvizsgálói jelentés kiadása (261/2011. (XII. 7.) Korm. Rendelet szerint). • A hatályos Vasúti személyszállítási közszolgáltatási szerződés szerinti éves közszolgáltatási jelentés vizsgálata és erről könyvvizsgálói jelentés kiadása. • Helyközi közszolgáltatási tevekénységhez kapcsolódóan az éves közszolgáltatási jelentés keretében benyújtandó elszámolás vizsgálata, „A Magyarország földrajzi területén autóbusszal végzett helyközi személyszállítási közszolgáltatás ellátása szolgáltatási koncesszió keretében” tárgyú közszolgáltatási szerződés előírásainak megfelelően, azon belül a számviteli, tevékenységi elkülönítési követelményeknek történő megfelelés, a vonatkozó belső számviteli elkülönítési szabályzat megfelelőségének vizsgálata, a helyi közszolgáltatási tevekénységhez kapcsolódó költségtérítés elszámolás során benyújtandó elszámolás vizsgálata. A társaság közszolgáltatási szerződése szerint előírt számviteli, tevékenységi elkülönítési követelményeknek történő megfelelés, a vonatkozó belső számviteli elkülönítési szabályzat megfelelőségének vizsgálata. • ÉKM és az MÁV SZK Zrt. közötti támogatási szerződésben foglalt pénzügyi elszámolás könyvvizsgálata • A Számviteli politika és a kapcsolódó belső szabályzatok jogszabály szerinti megfelelőségének vizsgálata. • A vasúti közlekedési tevékenységek vasúti társaságon belüli számviteli elkülönítési rendeletében előírt követelményeknek történő megfelelés, a vonatkozó belső számviteli elkülönítési szabályzat megfelelőségének vizsgálata • A társaság tevékenységével kapcsolatban felmerülő egyes adókötelezettségek (költségvetési és helyi adók, járulékok, hozzájárulások) megállapításának, elszámolási rendszerének és helyességének felülvizsgálata az éves beszámoló könyvvizsgálatának keretében, erről hiányosság feltárása esetén az éves vezetői levélben jelentés tétele. • Az információs rendszerek megbízhatóságának vizsgálata az éves beszámoló könyvvizsgálatának keretében, erről hiányosság feltárása esetén az éves vezetői levélben jelentés tétele. • A jogszabályi előírások illetve a Megbízó felkérése esetén minden esetben részvétel a Társaság igazgatóságának / és felügyelőbizottságának ülésein. A MÁV Zrt. és leányvállalatai által a szerződés időbeli hatálya összesen maximum 8.000 órás keret erejéig úgynevezett könyvvizsgálaton kívüli munkák (egyéb vizsgálatok, számviteli tanácsadás, adótanácsadás jellegű munkák) rendelhetők meg. A Társaságonként elvégzendő konkrét feladatokat a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (Szakmai tartalom) és szerződéstervezet tartalmazta.
Oficjalne źródło
Źródło: TED - Tenders Electronic Daily (Publications Office of the EU)
Zawsze weryfikuj szczegóły w oficjalnym ogłoszeniu.
Zamawiający ma w tej branży za mało własnych rozstrzygnięć, dlatego pokazujemy przedział ostatnich rozstrzygnięć (398) w branży Usługi biznesowe w kraju: Węgry.
83 €242,9 mln €
To rozstrzygnięcie
1,8 mln €
Mediana wartosci
828 043 €
Środkowa połowa wcześniejszych rozstrzygnięć
od 230 630 € do 4,8 mln €
Wartość udzielonego zamówienia mieści się w typowym przedziale.
Wartości udzielonych zamówień według publikacji źródeł urzędowych. Traktuj je orientacyjnie: zakres, części i czas trwania różnią się między umowami.
MÁV Magyar Államvasutak Zártkörűen Működő Részvénytársaság; MÁV Pályaműködtetési Zártkörűen Működő Részvénytársaság; MÁV Személyszállítási Zártkörűen Működő Részvénytársaság; MÁV Szolgáltató Központ Zártkörűen Működő Részvénytársaság; MÁV Központi Felépítményvizsgáló Kft.; MÁV FKG Felépitménykarbant
Węgry
ogłoszenie w rejestrze
1
rozstrzygnięcie
1
łączna wartość udzielonych zamówień
1,8 mln €
20251
2026
Jedna kropka to jedno rozstrzygnięcie, w dniu podpisania, w wielkości odpowiadającej wartości. Pierścień oznacza rozstrzygnięcie bez opublikowanej wartości.
05
Kontekst rynkowy
otwarte teraz, Usługi biznesowe
4 294
mediana otwartych ogłoszeń
221 405 €
Kto wygrywa na tym rynku
Wielu dostawców
Węgry · Usługi biznesowe
liczba różnych firm, które zdobyły tu zamówienia
171
udział zamówień, które trafiły do trzech najczęstszych wykonawców
10%
liczba zamawiających, którzy udzielili tu zamówień
116
Na podstawie 260 rozstrzygnięć z ostatnich 3 lat ze wskazanym wykonawcą. Liczone według rozstrzygnięć, a nie wartości, bo kwoty części i umów ramowych nie są porównywalne.
Skoncentrowany: trzej najczęstsi wykonawcy zdobyli co najmniej 65% zamówień; wielu dostawców: poniżej 35% przy co najmniej dziesięciu różnych wykonawcach.
Konkurencja
średnia liczba ofert na część (tryby otwarte i ograniczone)
2,2
udział tych części, w których złożono jedną ofertę
68%
udział zamówień zdobytych przez firmy z siedzibą w innym kraju
8%
udział ofert z innego kraju
5%
Tak, jak podają je oficjalne ogłoszenia o udzieleniu zamówienia, z ostatnich 3 lat. Liczba ofert na część obejmuje tylko tryby otwarte i ograniczone: w trybie negocjacyjnym lub z wolnej ręki jedna oferta to istota samego trybu. Kraj to ten, który ogłoszenie podaje dla wykonawcy.