Zakup serwera i UPS w ramach projektu "Wdrożenie specjalistycznych rozwiązań cyfrowych w przedsiębiorstwie SOYMAX Sp. z o.o."
Stazione appaltante: SOYMAX Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Paese: Polonia
Scadenza: 9 set 2026, 23:59 (UTC+2)
Procedura: Altra procedura
Settore (CPV): Macchine elettriche (31154000)
Aperlena: https://aperlena.com/it/t/zakup-serwera-i-ups-w-ramach-projektu-wdrozenie-specjalistycznych-rozwiazan-cyfrowych-w-przedsiebiorstwie-soymax-sp-z-c9baa441e5
Avviso ufficiale: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/290094
Le offerte sono chiuse. Un'aggiudicazione o una rettifica su questo avviso: un'email quando il registro lo vede.
Accedi
01
Punti chiave
Luogo di esecuzione
Lublin (lubelskie)
Riferimento
2026-14427-290094
Projekt: FELU.02.04-IP.01-0093/26 - Wdrożenie specjalistycznych rozwiązań cyfrowych w przedsiębiorstwie SOYMAX Sp. z o.o.
Część 1: Zakup serwera i UPS
Przedmiotem zamówienia jest zakup poniżej wymienionych środków trwałych, które umożliwią wdrożenie zintegrowanego rozwiązania informatycznego i cyfryzację procesów produkcyjnych u Zamawiającego. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do dostawy, instalacji, konfiguracji, uruchomienia oraz przekazania do eksploatacji kompletnego i działającego środowiska obejmującego serwer bazodanowy oraz zasilacz awaryjny UPS. 1. Serwer bazodanowy - 1 szt. o parametrach nie gorszych niż: 1.1. Obudowa • serwer typu TOWER • komplet okablowania zasilającego 1.2. Procesor • 1 x procesor o łącznej wydajności nie niższej niż procesor Intel Xeon E-2378 o minimum 8 rdzeni fizycznych każdy o minimum 16 wątków każdy o taktowanie bazowe minimum 2,6 GHz o taktowanie turbo minimum 4,8 GHz o pamięć cache minimum 16 MB lub procesor równoważny, zapewniający nie gorszą wydajność obliczeniową. 1.3. Pamięć RAM • 128 GB DDR4 ECC • częstotliwość minimum 3200 MHz • konfiguracja umożliwiająca obsadzenie 128 GB RAM, • minimum 4 sloty pamięci RAM 1.4. Pamięć masowa • 2 x dysk SSD 960 GB • interfejs SATA / SAS / NVMe • dyski przystosowane do pracy serwerowej 1.5. Kontroler RAID Sprzętowy kontroler RAID obsługujący minimum: • RAID 0 • RAID 1 • RAID 10 1.6. Zasilanie • minimum 2 redundantne zasilacze hot-plug • możliwość wymiany podczas pracy urządzenia bez konieczności jego wyłączania 1.7. Karty sieciowe Minimum: • 2 x port Ethernet 1 Gbit/s RJ-45 lub rozwiązanie równoważne zapewniające minimum dwa niezależne porty sieciowe. 1.8. Zarządzanie Serwer powinien posiadać: • zdalne zarządzanie serwerem (np. iDRAC / iLO / XClarity / równoważne) • możliwość monitorowania stanu sprzętu • możliwość zdalnego restartu • dostęp do logów systemowych 1.9. System operacyjny • Windows Server Standard 2025 odpowiedni do liczby rdzeni zainstalowanych procesorów z licencjami CAL dla minimum 8 użytkowników lub rozwiązanie równoważne. 1.10. Bezpieczeństwo i niezawodność Serwer musi zapewniać możliwość: • wykonywania kopii zapasowych, • odtworzenia danych po awarii, • monitorowania pracy systemu, • konfiguracji uprawnień użytkowników, • zabezpieczenia danych przed utratą. 1.11. Gwarancja Minimum: • gwarancja producenta minimum 60 miesięcy NBD na miejscu u Zamawiającego • wsparcie techniczne producenta • możliwość zgłaszania awarii 1.12. Wymagania dodatkowe Dostarczony sprzęt musi: • posiadać oznaczenie CE, • być zgodny z obowiązującymi normami bezpieczeństwa, • pochodzić z legalnego kanału dystrybucji, • zostać dostarczony wraz z dokumentacją techniczną, • zawierać wszystkie wymagane licencje. 2. UPS - 1 szt. o parametrach nie gorszych niż: 2.1. Moc urządzenia • moc pozorna minimum: 2000 VA • moc rzeczywista minimum: 1400 W 2.2. Akumulatory • urządzenie musi być wyposażone w wewnętrzne akumulatory • akumulatory muszą zapewniać podtrzymanie pracy serwera przez czas umożliwiający bezpieczne zapisanie danych oraz kontrolowane zamknięcie systemu 2.3. Typ obudowy • urządzenie typu Tower 2.4. Zabezpieczenia Urządzenie musi zapewniać ochronę przed: • zanikiem napięcia • przepięciami • spadkami napięcia • przeciążeniem • zwarciem • zakłóceniami sieciowymi 2.5. Interfejs komunikacyjny Minimum jeden z poniższych: • USB lub • RS232 lub • karta sieciowa/port sieciowy do monitorowania pracy urządzenia 2.6. Sygnalizacja i monitoring • sygnalizacja stanu pracy urządzenia • informacja o poziomie naładowania baterii • informacja o awarii urządzenia • możliwość monitorowania parametrów pracy 2.7. Wymagania funkcjonalne Urządzenie musi umożliwiać: • automatyczne przełączenie na pracę bateryjną w przypadku zaniku zasilania • stabilizację napięcia • bezpieczne wyłączenie chronionego serwera • ochronę danych przed utratą wskutek nagłego wyłączenia zasilania 2.8. Gwarancja Minimum: • gwarancja producenta minimum 24 miesiące 2.9. Wymagania dodatkowe Urządzenie musi: • posiadać oznaczenie CE • spełniać obowiązujące normy bezpieczeństwa • pochodzić z autoryzowanego kanału sprzedaży • zostać dostarczone z kompletem przewodów oraz dokumentacją techniczną Pełny opis w pliku ZAPYTANIE OFERTOWE nr 5 Soymax SERW_V2
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-09-17; dane przetworzone.
Testo originale
Numer ogłoszenia: 2026-14427-290094
Projekt: FELU.02.04-IP.01-0093/26 - Wdrożenie specjalistycznych rozwiązań cyfrowych w przedsiębiorstwie SOYMAX Sp. z o.o.
Część 1: Zakup serwera i UPS
Przedmiotem zamówienia jest zakup poniżej wymienionych środków trwałych, które umożliwią wdrożenie zintegrowanego rozwiązania informatycznego i cyfryzację procesów produkcyjnych u Zamawiającego. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do dostawy, instalacji, konfiguracji, uruchomienia oraz przekazania do eksploatacji kompletnego i działającego środowiska obejmującego serwer bazodanowy oraz zasilacz awaryjny UPS. 1. Serwer bazodanowy - 1 szt. o parametrach nie gorszych niż: 1.1. Obudowa • serwer typu TOWER • komplet okablowania zasilającego 1.2. Procesor • 1 x procesor o łącznej wydajności nie niższej niż procesor Intel Xeon E-2378 o minimum 8 rdzeni fizycznych każdy o minimum 16 wątków każdy o taktowanie bazowe minimum 2,6 GHz o taktowanie turbo minimum 4,8 GHz o pamięć cache minimum 16 MB lub procesor równoważny, zapewniający nie gorszą wydajność obliczeniową. 1.3. Pamięć RAM • 128 GB DDR4 ECC • częstotliwość minimum 3200 MHz • konfiguracja umożliwiająca obsadzenie 128 GB RAM, • minimum 4 sloty pamięci RAM 1.4. Pamięć masowa • 2 x dysk SSD 960 GB • interfejs SATA / SAS / NVMe • dyski przystosowane do pracy serwerowej 1.5. Kontroler RAID Sprzętowy kontroler RAID obsługujący minimum: • RAID 0 • RAID 1 • RAID 10 1.6. Zasilanie • minimum 2 redundantne zasilacze hot-plug • możliwość wymiany podczas pracy urządzenia bez konieczności jego wyłączania 1.7. Karty sieciowe Minimum: • 2 x port Ethernet 1 Gbit/s RJ-45 lub rozwiązanie równoważne zapewniające minimum dwa niezależne porty sieciowe. 1.8. Zarządzanie Serwer powinien posiadać: • zdalne zarządzanie serwerem (np. iDRAC / iLO / XClarity / równoważne) • możliwość monitorowania stanu sprzętu • możliwość zdalnego restartu • dostęp do logów systemowych 1.9. System operacyjny • Windows Server Standard 2025 odpowiedni do liczby rdzeni zainstalowanych procesorów z licencjami CAL dla minimum 8 użytkowników lub rozwiązanie równoważne. 1.10. Bezpieczeństwo i niezawodność Serwer musi zapewniać możliwość: • wykonywania kopii zapasowych, • odtworzenia danych po awarii, • monitorowania pracy systemu, • konfiguracji uprawnień użytkowników, • zabezpieczenia danych przed utratą. 1.11. Gwarancja Minimum: • gwarancja producenta minimum 60 miesięcy NBD na miejscu u Zamawiającego • wsparcie techniczne producenta • możliwość zgłaszania awarii 1.12. Wymagania dodatkowe Dostarczony sprzęt musi: • posiadać oznaczenie CE, • być zgodny z obowiązującymi normami bezpieczeństwa, • pochodzić z legalnego kanału dystrybucji, • zostać dostarczony wraz z dokumentacją techniczną, • zawierać wszystkie wymagane licencje. 2. UPS - 1 szt. o parametrach nie gorszych niż: 2.1. Moc urządzenia • moc pozorna minimum: 2000 VA • moc rzeczywista minimum: 1400 W 2.2. Akumulatory • urządzenie musi być wyposażone w wewnętrzne akumulatory • akumulatory muszą zapewniać podtrzymanie pracy serwera przez czas umożliwiający bezpieczne zapisanie danych oraz kontrolowane zamknięcie systemu 2.3. Typ obudowy • urządzenie typu Tower 2.4. Zabezpieczenia Urządzenie musi zapewniać ochronę przed: • zanikiem napięcia • przepięciami • spadkami napięcia • przeciążeniem • zwarciem • zakłóceniami sieciowymi 2.5. Interfejs komunikacyjny Minimum jeden z poniższych: • USB lub • RS232 lub • karta sieciowa/port sieciowy do monitorowania pracy urządzenia 2.6. Sygnalizacja i monitoring • sygnalizacja stanu pracy urządzenia • informacja o poziomie naładowania baterii • informacja o awarii urządzenia • możliwość monitorowania parametrów pracy 2.7. Wymagania funkcjonalne Urządzenie musi umożliwiać: • automatyczne przełączenie na pracę bateryjną w przypadku zaniku zasilania • stabilizację napięcia • bezpieczne wyłączenie chronionego serwera • ochronę danych przed utratą wskutek nagłego wyłączenia zasilania 2.8. Gwarancja Minimum: • gwarancja producenta minimum 24 miesiące 2.9. Wymagania dodatkowe Urządzenie musi: • posiadać oznaczenie CE • spełniać obowiązujące normy bezpieczeństwa • pochodzić z autoryzowanego kanału sprzedaży • zostać dostarczone z kompletem przewodów oraz dokumentacją techniczną Pełny opis w pliku ZAPYTANIE OFERTOWE nr 5 Soymax SERW_V2
CPV: 31154000-0 Bezprzestojowe źródła energii; 48820000-2 Serwery
Miejsce realizacji: Lublin (lubelskie)
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-09-17; dane przetworzone.
Fonte ufficiale
Fonte: Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)
degli appalti è andato ai tre aggiudicatari più frequenti
5%
stazioni appaltanti hanno aggiudicato appalti qui
786
Sulla base di 1.243 aggiudicazioni con aggiudicatario indicato negli ultimi 3 anni. Contate per aggiudicazione e non per importo, perché gli importi di lotti e accordi quadro non sono confrontabili.
Concentrato: i tre aggiudicatari più frequenti hanno ottenuto il 65% degli appalti o più; molti fornitori: meno del 35% con almeno dieci aggiudicatari diversi.
Concorrenza
offerte per lotto in media (procedure aperte e ristrette)
2,3
di quei lotti hanno ricevuto una sola offerta
39%
delle aggiudicazioni è andato ad aziende con sede in un altro paese
2%
delle offerte veniva da un altro paese
6%
Come li indicano gli avvisi di aggiudicazione ufficiali, negli ultimi 3 anni. Le offerte per lotto contano solo le procedure aperte e ristrette: in una procedura negoziata o in un affidamento diretto una sola offerta è la procedura stessa. Il paese è quello che l'avviso indica per l'aggiudicatario.