Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)verificado hace 3 semanasAnuncio de licitación
Zakup i dostawa serwera wraz z dodatkowymi komponentami; Zakup zasilaczy awaryjnych UPS; Zakup i dostawa urządzeń sieciowych - Cyberbezpieczny samorząd
Cerrada
Polonia
ŚląskieEquipos de oficina e informáticos
Zakup i dostawa serwera wraz z dodatkowymi komponentami; Zakup zasilaczy awaryjnych UPS; Zakup i dostawa urządzeń sieciowych - Cyberbezpieczny samorząd
Órgano de contratación: Gmina Łazy
País: Polonia
Plazo: 17 sep. 2026, 09:00 (UTC+2)
Procedimiento: Otro procedimiento
Sector (CPV): Equipos de oficina e informáticos (30233180)
Aperlena: https://aperlena.com/es/t/zakup-i-dostawa-serwera-wraz-z-dodatkowymi-komponentami-zakup-zasilaczy-awaryjnych-ups-zakup-i-dostawa-urzadzen-siecio-3f0e597ed7
Anuncio oficial: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/291113
El plazo de ofertas ha cerrado. Una adjudicación o una corrección de este anuncio: un email cuando el registro lo ve.
Iniciar sesión
01
Puntos clave
Lugar de ejecución
Łazy (śląskie)
Expediente
2026-105835-291113
Cyberbezpieczny samorząd
Projekt: FERC.02.02-IP.01-0001/23 - Cyberbezpieczny samorząd
Część 1: Zakup i dostawa serwera wraz z dodatkowymi komponentami
Część I: Zakup i dostawa serwera wraz z dodatkowymi komponentami Zamawiający określa minimalne parametry techniczne: Jako rozwiązanie referencyjne wskazujemy serwer Dell PowerEdge R360 lub równoważny w konfiguracji minimalnej jak poniższa: Element Wymagania minimalne: Obudowa Serwer rack 1U, min. 8 zatok na dyski 2,5 cala Procesor Intel Xeon 6 6369P lub procesor równoważny albo wydajniejszy Pamięć RAM 64 GB pamięci ECC DDR5 o prędkości 5600MT/s Dyski 2 × SSD 480 GB, przeznaczony do pracy ciągłej w serwerach, typu Read Intensive wraz z niezbędnymi kieszeniami Kontroler RAID Sprzętowy kontroler RAID, minimum klasy Dell PERC H755 lub równoważny Sieć Wbudowane minimum 2 × 1 Gb/s RJ45 oraz dodatkowa karta sieciowa 2 × 1 Gb/s RJ45 Zarządzanie Zdalne zarządzanie serwerem, minimum iDRAC9 lub rozwiązanie równoważne Zasilanie Dwa redundantne, wymienne zasilacze, każdy o mocy minimum 700 W Wyposażenie Szyny montażowe do szafy rack Gwarancja 36 miesięcy gwarancji producenta w trybie NBD realizowanej na miejscu w siedzibie zamawiającego. Dodatkowe komponenty (kompatybilne z zaoferowanym serwerem) oraz dodatkowe oprogramowanie 1. Pamięć RAM 64GB (2x32gb) pamięci ECC DDR5 UDIMM 5600MT/s serwerowa 2. Dyski 6 × SSD SATA 480 GB 2,5 cala, przeznaczone do pracy ciągłej w serwerach, typu Read Intensive 512 Hot-plug wraz z niezbędnymi kieszeniami 3. System Licencja na System Windows Serwer 2025 Standard OEM 16-core 4. Licencje Licencje dostępowe typu CAL - 65 szt. Microsoft Windows Server 2025 User CAL Gwarancja na części: 36 miesięcy Zamawiający wymaga, aby dostarczony sprzęt i akcesoria były fabrycznie nowe, kompletne i gotowe do użytkowania (wraz z niezbędnymi instrukcjami oraz dokumentacją w języku polskim). Urządzenia muszą spełniać obowiązujące normy i posiadać wymagane certyfikaty bezpieczeństwa (m.in. CE lub równoważne). Zaoferowany przedmiot zamówienia nie może naruszać polityk horyzontalnych Unii Europejskiej. Powinien spełniać standardy dostępności oraz być zgodny z zasadą DNSH. W przypadkach, gdy w opisie przedmiotu zamówienia wskazano znaki towarowe, patenty lub konkretne nazwy, pochodzenie, który charakteryzuje produkt dostarczany przez konkretnego wykonawcę, to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”, jako że Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych. Oznaczenia i nazwy własne materiałów i produktów służą wyłącznie do opisania minimalnych parametrów technicznych, które muszą spełniać te produkty. Jeżeli przedmiot zamówienia został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, zamawiający wskazuje w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. W przypadku, gdy Zamawiający korzysta z możliwości zastosowania odniesienia do specyfikacji technicznych lub norm właściwych dla Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Wykonawca udowodni w swojej ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają̨ wymagania określone w zapytaniu ofertowym.
Część 2: Zakup zasilaczy awaryjnych UPS
Część 2: Zakup zasilaczy awaryjnych UPS - sztuk 2 Dostawa dwóch fabrycznie nowych zasilaczy awaryjnych UPS wraz z kartami do zarządzania o minimalnych parametrach: • technologia true online, podwójna konwersja; • moc pozorna minimum 3000 VA; • moc czynna minimum 3000 W; • współczynnik mocy minimum 1,0; • napięcie wejściowe i wyjściowe 230 V AC; • szeroki zakres napięcia wejściowego co najmniej 120-300 V; • czysta sinusoida na wyjściu; • czas przełączenia na pracę bateryjną: 0 ms; • stabilizacja napięcia wyjściowego z dokładnością nie gorszą niż ±1%; • funkcja zimnego startu, bypass oraz awaryjne odłączenie EPO; • obudowa przystosowana do montażu w szafie rack 19”, wysokość maksymalnie 2U, wraz z zestawem montażowym; • akumulatory bezobsługowe, minimum 6 × 9 Ah / 12 V, w zestawie z UPS-em; • minimum 8 gniazd IEC C13 oraz 1 gniazdo IEC C19; • wyświetlacz LCD z informacją o obciążeniu, napięciu, trybie pracy i stanie akumulatorów; • port USB umożliwiający lokalną komunikację z serwerem; • wewnętrzna karta zarządzania sieciowego Ethernet RJ-45/SNMP, dostarczona w cenie UPS-a; • zarządzanie przez LAN z poziomu przeglądarki internetowej oraz protokołu SNMP; • oprogramowanie lub agent kompatybilny z Windows Server 2025, umożliwiający monitorowanie UPS-a oraz automatyczne,
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-09-17; dane przetworzone.
Texto original
Cyberbezpieczny samorząd
Numer ogłoszenia: 2026-105835-291113
Projekt: FERC.02.02-IP.01-0001/23 - Cyberbezpieczny samorząd
Część 1: Zakup i dostawa serwera wraz z dodatkowymi komponentami
Część I: Zakup i dostawa serwera wraz z dodatkowymi komponentami Zamawiający określa minimalne parametry techniczne: Jako rozwiązanie referencyjne wskazujemy serwer Dell PowerEdge R360 lub równoważny w konfiguracji minimalnej jak poniższa: Element Wymagania minimalne: Obudowa Serwer rack 1U, min. 8 zatok na dyski 2,5 cala Procesor Intel Xeon 6 6369P lub procesor równoważny albo wydajniejszy Pamięć RAM 64 GB pamięci ECC DDR5 o prędkości 5600MT/s Dyski 2 × SSD 480 GB, przeznaczony do pracy ciągłej w serwerach, typu Read Intensive wraz z niezbędnymi kieszeniami Kontroler RAID Sprzętowy kontroler RAID, minimum klasy Dell PERC H755 lub równoważny Sieć Wbudowane minimum 2 × 1 Gb/s RJ45 oraz dodatkowa karta sieciowa 2 × 1 Gb/s RJ45 Zarządzanie Zdalne zarządzanie serwerem, minimum iDRAC9 lub rozwiązanie równoważne Zasilanie Dwa redundantne, wymienne zasilacze, każdy o mocy minimum 700 W Wyposażenie Szyny montażowe do szafy rack Gwarancja 36 miesięcy gwarancji producenta w trybie NBD realizowanej na miejscu w siedzibie zamawiającego. Dodatkowe komponenty (kompatybilne z zaoferowanym serwerem) oraz dodatkowe oprogramowanie 1. Pamięć RAM 64GB (2x32gb) pamięci ECC DDR5 UDIMM 5600MT/s serwerowa 2. Dyski 6 × SSD SATA 480 GB 2,5 cala, przeznaczone do pracy ciągłej w serwerach, typu Read Intensive 512 Hot-plug wraz z niezbędnymi kieszeniami 3. System Licencja na System Windows Serwer 2025 Standard OEM 16-core 4. Licencje Licencje dostępowe typu CAL - 65 szt. Microsoft Windows Server 2025 User CAL Gwarancja na części: 36 miesięcy Zamawiający wymaga, aby dostarczony sprzęt i akcesoria były fabrycznie nowe, kompletne i gotowe do użytkowania (wraz z niezbędnymi instrukcjami oraz dokumentacją w języku polskim). Urządzenia muszą spełniać obowiązujące normy i posiadać wymagane certyfikaty bezpieczeństwa (m.in. CE lub równoważne). Zaoferowany przedmiot zamówienia nie może naruszać polityk horyzontalnych Unii Europejskiej. Powinien spełniać standardy dostępności oraz być zgodny z zasadą DNSH. W przypadkach, gdy w opisie przedmiotu zamówienia wskazano znaki towarowe, patenty lub konkretne nazwy, pochodzenie, który charakteryzuje produkt dostarczany przez konkretnego wykonawcę, to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”, jako że Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych. Oznaczenia i nazwy własne materiałów i produktów służą wyłącznie do opisania minimalnych parametrów technicznych, które muszą spełniać te produkty. Jeżeli przedmiot zamówienia został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, zamawiający wskazuje w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. W przypadku, gdy Zamawiający korzysta z możliwości zastosowania odniesienia do specyfikacji technicznych lub norm właściwych dla Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Wykonawca udowodni w swojej ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają̨ wymagania określone w zapytaniu ofertowym.
CPV: 30233180-6 Urządzenia z pamięcią flash; 30236110-6 Pamięć o dostępie swobodnym (RAM); 48000000-8 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne; 48620000-0 Systemy operacyjne; 48820000-2 Serwery
Miejsce realizacji: Łazy (śląskie)
Część 2: Zakup zasilaczy awaryjnych UPS
Część 2: Zakup zasilaczy awaryjnych UPS - sztuk 2 Dostawa dwóch fabrycznie nowych zasilaczy awaryjnych UPS wraz z kartami do zarządzania o minimalnych parametrach: • technologia true online, podwójna konwersja; • moc pozorna minimum 3000 VA; • moc czynna minimum 3000 W; • współczynnik mocy minimum 1,0; • napięcie wejściowe i wyjściowe 230 V AC; • szeroki zakres napięcia wejściowego co najmniej 120-300 V; • czysta sinusoida na wyjściu; • czas przełączenia na pracę bateryjną: 0 ms; • stabilizacja napięcia wyjściowego z dokładnością nie gorszą niż ±1%; • funkcja zimnego startu, bypass oraz awaryjne odłączenie EPO; • obudowa przystosowana do montażu w szafie rack 19”, wysokość maksymalnie 2U, wraz z zestawem montażowym; • akumulatory bezobsługowe, minimum 6 × 9 Ah / 12 V, w zestawie z UPS-em; • minimum 8 gniazd IEC C13 oraz 1 gniazdo IEC C19; • wyświetlacz LCD z informacją o obciążeniu, napięciu, trybie pracy i stanie akumulatorów; • port USB umożliwiający lokalną komunikację z serwerem; • wewnętrzna karta zarządzania sieciowego Ethernet RJ-45/SNMP, dostarczona w cenie UPS-a; • zarządzanie przez LAN z poziomu przeglądarki internetowej oraz protokołu SNMP; • oprogramowanie lub agent kompatybilny z Windows Server 2025, umożliwiający monitorowanie UPS-a oraz automatyczne,
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-09-17; dane przetworzone.
Fuente oficial
Fuente: Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)
Verifica siempre los detalles en el anuncio oficial.
de las adjudicaciones fueron a los tres adjudicatarios más frecuentes
25%
de sus licitaciones indican un valor estimado
12%
Según 20 adjudicaciones con adjudicatario identificado en los últimos 3 años. Contadas por adjudicación y no por importe, porque los importes de lotes y acuerdos marco no son comparables.
Concentrado: los tres adjudicatarios más frecuentes obtuvieron el 65% de las adjudicaciones o más; muchos proveedores: menos del 35% con al menos diez adjudicatarios distintos.
20251
2026
Un punto por adjudicación, en el día en que se firmó, con el tamaño de su importe. Un anillo es una adjudicación sin importe publicado.
abiertos ahora en Equipos de oficina e informáticos
2.960
anuncio abierto mediano
150.000 €
Quién gana en este mercado
Muchos proveedores
Polonia · Equipos de oficina e informáticos
empresas distintas ganaron adjudicaciones aquí
2.066
de las adjudicaciones fueron a los tres adjudicatarios más frecuentes
4%
compradores adjudicaron contratos aquí
1.675
Según 4.386 adjudicaciones con adjudicatario identificado en los últimos 3 años. Contadas por adjudicación y no por importe, porque los importes de lotes y acuerdos marco no son comparables.
Concentrado: los tres adjudicatarios más frecuentes obtuvieron el 65% de las adjudicaciones o más; muchos proveedores: menos del 35% con al menos diez adjudicatarios distintos.
Competencia
ofertas por lote de media (procedimientos abiertos y restringidos)
2,4
de esos lotes recibieron una sola oferta
34%
de las adjudicaciones fueron a empresas con sede en otro país
1%
de las ofertas llegaron de otro país
2%
Tal como los indican los anuncios de adjudicación oficiales, en los últimos 3 años. Las ofertas por lote cuentan solo procedimientos abiertos y restringidos: en un procedimiento negociado o una adjudicación directa, una sola oferta es el propio procedimiento. El país es el que el anuncio da para el adjudicatario.