Suministro e instalacion de una microinstalacion fotovoltaica de al menos 39,44 kWp con almacenamiento de energia y sistema de gestion
Órgano de contratación: EuropeGAS Sp. z o.o.
País: Polonia
Plazo: 24 sep. 2026, 08:00 (UTC+2)
Procedimiento: Otro procedimiento
Sector (CPV): Petróleo, combustibles y energía (09331200)
Aperlena: https://aperlena.com/es/t/dostawa-i-montaz-mikroinstalacji-fotowoltaicznej-min-3944-kwp-z-magazynem-energii-i-systemem-zarzadzania-3685fde529
Anuncio oficial: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/290895
El plazo de ofertas ha cerrado. Una adjudicación o una corrección de este anuncio: un email cuando el registro lo ve.
Iniciar sesión
01
Resumen
Resumen generado automáticamente
El comprador EuropeGAS sp. z o.o. solicita el suministro y la instalacion de una microinstalacion fotovoltaica con una potencia minima de 39,44 kWp y una potencia total inferior a 40 kW, junto con un almacen de energia electrica de 40,96 kWh y un sistema de gestion de energia. La instalacion debe utilizar paneles bifaciales (de doble cara) monocristalinos de tipo N con 144 celulas, tecnologia SMBB, potencia nominal de 580 W, eficiencia del 22,46 por ciento y factor de bifacialidad del 80 por ciento. Tambien se requiere un inversor hibrido de 40 kW DC y 40 kW AC, trifasico, con 8 entradas DC y 4 trackers MPP, incluyendo la entrega y el montaje. La actuacion forma parte de un proyecto de inversion en energias renovables con la referencia FEPD.02.04-IZ.00-0009/24.
02
Puntos clave
Expediente
2026-14354-290895
Projekt: FEPD.02.04-IZ.00-0009/24 - Inwestycja w Odnawialne Źródła Energii w firmie EuropeGAS sp. z o.o.
Część 1: Dostawa i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej
Przedmiotem zapytania jest na dostawa i montaż Mikroinstalacji fotowoltaicznej minimum 39,44 kWp z magazynem energii i systemem zarządzania. Instalacja powinna się składać z paneli bifacjalnych (dwustronnych) i mieć moc poniżej 40kW. Instalacja ma zostać wyposażona w magazyn energii elektrycznej o pojemności 40,96 kWh oraz system zarządzania energią. Minimalne parametry techniczne Mikroinstalacji fotowoltaicznej minimum 39,44 kWp I. Panele fotowoltaiczne bifacjalne: 1) Dane elektryczne a) Typ ogniwa: Monokrystaliczne typu N b) Liczba ogniw: 144 (72x2) c) Technologia SMBB 2) Dane mechaniczne a) Szerokość 1134 mm b) Wysokość 2278 mm c) Głębokość 30 mm d) Szerokość ramki 30 mm e) Waga: nie więcej niż 32 kg 3) Parametry U/I przy STC a) Napięcie w MPP: 44,15 V b) Natężenie prądu w MPP: 13,35 A c) Prąd zwarciowy: nie większy niż 14,10 A d) Napięcie obwodu otwartego: 52,90 V e) Moc znamionowa: 580 W f) Współczynnik sprawności: 22,46% 4) Pozostałe a) Współczynnik mocy: nie większy niż -0,3 %/st. C b)Czynnik dwustronny: 80% c) Maksymalne napięcie systemowe: 1500 V II. Falownik hybrydowy - 1 szt. 1) Dane elektryczne: a) Moc znamionowa DC: 40 kW b) Moc znamionowa prądu AC: 40 kW c) Maks. moc prądu DC: 52 kW d) Maks. moc prądu AC: 44 kVA e) Pobór w trybie czuwania: 5 W f) Zużycie nocne: 5 W g) Min. Moc przesyłana do sieci: 30 W h) Maks. prąd wejściowy: 144 A i) Maks. napięcie wejściowe: 1000 V j) Napięcie znamionowe DC: 600 V k) Liczba faz: 3 l) Liczba wejść: DC 8 m) Zmiana stopnia sprawności w przypadku odchylenia napięcia wejściowego prądu od napięcia znamionowego: 1 %/100V 2) Tracker MPP a) Zakres mocy 20% mocy znamionowej: 96% c) Liczba trackerów MPP (punktów mocy maksymalnej): 4 d) Maks. prąd wejściowy: 36 A e) Maks. moc wejściowa: 13 kW f) Min. napięcie MPP: 150 V g) Max. napięcie MPP: 850 V III. Zabezpieczenia przeciążeniowe, przepięciowe po stronie AC i DC, nadprądowe, różnicowoprądowe - 1 komplet 1) SIEĆ AC a) Liczba faz 3 b) Napięcie sieciowe (jednofazowe) 230 V c) Współczynnik mocy (cos phi) +/- 1 2) Zabezpieczenia zgodne z Normą PN-HD 60364-7-712 IV. Zabezpieczenia ppoż 1) Liczba stringów 4 2) Liczba biegunów 8 3) Maksymalne napięcie na string (Vdc) 1500 4) Maksymalny prąd na string (A) 25/25 5) Napięcie pracy 100Vac~270Vac 6) Napięcie nominalne 230Vac 7) Prąd nominalny 30mA 8) Prąd rozruchu (ładowania) average 100mA 9) Prąd zadziałania przełącznika max 300mA 10) Kontakt zwrotny 24Vdc - 300mA max 11) Zakres temperatury pracy -20 st. C - +50 st. C 12) Maksymalna temperatura pracy przed automatycznym wyłączeniem +70 st. C 13) Temperatura przechowywania -40 st. C - +85 st. C 14) Stopień ochrony IP66 15) Klasa ochronności Class II 16) Certyfikacja CE 17) Działanie wyłącznika zgodne z normą EN 60947-1&3 18) Liczba operacji 10000 V. Kable solarne, kabel uziemiający, kabel zasilający 1) Kabel solarny a) Giętki przewód jednożyłowy przeznaczony do instalacji fotowoltaicznych, z miedzianą żyłą ocynowaną, w izolacji i powłoce z sieciowanego tworzywa bezhalogenowego b) Ilość zapewniająca prawidłowe funkcjonowanie instalacji fotowoltaicznej 2) Kabel uziemiający zgodnie z normą PN EN 62305 3) Kabel zasilający zgodnie z normą PN-EN 50618:2015-03 VI. Certyfikowana konstrukcja montażowa na dach płaski z folią pod panelami odbijająca światło 1) Umożliwia zamontowanie na dachu paneli bifacjalnych w kierunku południowy zachód, orientacja 151 stopni, nachylenie 15 stopni Minimalne parametry techniczne Systemu zarządzania - 1 komplet 1) Możliwość dwukierunkowej komunikacji z falownikami instalacji fotowoltaicznej oraz bezpośredniego odczytu danych z Liczników Zdalnego Odczytu (LZO) operatora sieci dystrybucyjnej poprzez zintegrowany interfejs bezprzewodowy w standardzie technologicznym pasma 868 MHz (zgodnym z protokołem Wireless M-Bus OMS) 2) Izolowany galwanicznie port szeregowy w standardzie RS485 3) Napięcie zasilania urządzenia: 12V DC 4) Wbudowany moduł łączności bezprzewodowej w standardzie komórkowym LTE klasy minimum Cat 1 wyposażony w zintegrowaną kartę SIM typu chip (MFF2 / eSIM) 5) Obsługa protokołów komunikacji sieciowej MQTT oraz TLS 1.2 6) Komunikacja z systemem EMS w standardzie AWS IoT CORE 7) Temperatura pracy -20 do +55 st. C 8) Wbudowany interfejs komunikacyjny bezprzewodowej sieci HAN Wireless M-Bus 868 MHz w trybie T1/C1 zgodny ze standardem OMS, wyposażony w złącze antenowe SMB 9) Obsługa protokołu komunikacyjnego SunSpec 10) Funkcja zarządzania energią bazująca na cenach rynkowych oraz profilu zużycia klienta 11) Kompatybilność z europejskimi regulacjami w zakresie cyberbezpieczeństwa, w tym z wymogami CRA oraz RED DA Minimalne parametry techniczne Magazynu energii - 1 kompl
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-09-17; dane przetworzone.
Texto original
Numer ogłoszenia: 2026-14354-290895
Projekt: FEPD.02.04-IZ.00-0009/24 - Inwestycja w Odnawialne Źródła Energii w firmie EuropeGAS sp. z o.o.
Część 1: Dostawa i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej
Przedmiotem zapytania jest na dostawa i montaż Mikroinstalacji fotowoltaicznej minimum 39,44 kWp z magazynem energii i systemem zarządzania. Instalacja powinna się składać z paneli bifacjalnych (dwustronnych) i mieć moc poniżej 40kW. Instalacja ma zostać wyposażona w magazyn energii elektrycznej o pojemności 40,96 kWh oraz system zarządzania energią. Minimalne parametry techniczne Mikroinstalacji fotowoltaicznej minimum 39,44 kWp I. Panele fotowoltaiczne bifacjalne: 1) Dane elektryczne a) Typ ogniwa: Monokrystaliczne typu N b) Liczba ogniw: 144 (72x2) c) Technologia SMBB 2) Dane mechaniczne a) Szerokość 1134 mm b) Wysokość 2278 mm c) Głębokość 30 mm d) Szerokość ramki 30 mm e) Waga: nie więcej niż 32 kg 3) Parametry U/I przy STC a) Napięcie w MPP: 44,15 V b) Natężenie prądu w MPP: 13,35 A c) Prąd zwarciowy: nie większy niż 14,10 A d) Napięcie obwodu otwartego: 52,90 V e) Moc znamionowa: 580 W f) Współczynnik sprawności: 22,46% 4) Pozostałe a) Współczynnik mocy: nie większy niż -0,3 %/st. C b)Czynnik dwustronny: 80% c) Maksymalne napięcie systemowe: 1500 V II. Falownik hybrydowy - 1 szt. 1) Dane elektryczne: a) Moc znamionowa DC: 40 kW b) Moc znamionowa prądu AC: 40 kW c) Maks. moc prądu DC: 52 kW d) Maks. moc prądu AC: 44 kVA e) Pobór w trybie czuwania: 5 W f) Zużycie nocne: 5 W g) Min. Moc przesyłana do sieci: 30 W h) Maks. prąd wejściowy: 144 A i) Maks. napięcie wejściowe: 1000 V j) Napięcie znamionowe DC: 600 V k) Liczba faz: 3 l) Liczba wejść: DC 8 m) Zmiana stopnia sprawności w przypadku odchylenia napięcia wejściowego prądu od napięcia znamionowego: 1 %/100V 2) Tracker MPP a) Zakres mocy 20% mocy znamionowej: 96% c) Liczba trackerów MPP (punktów mocy maksymalnej): 4 d) Maks. prąd wejściowy: 36 A e) Maks. moc wejściowa: 13 kW f) Min. napięcie MPP: 150 V g) Max. napięcie MPP: 850 V III. Zabezpieczenia przeciążeniowe, przepięciowe po stronie AC i DC, nadprądowe, różnicowoprądowe - 1 komplet 1) SIEĆ AC a) Liczba faz 3 b) Napięcie sieciowe (jednofazowe) 230 V c) Współczynnik mocy (cos phi) +/- 1 2) Zabezpieczenia zgodne z Normą PN-HD 60364-7-712 IV. Zabezpieczenia ppoż 1) Liczba stringów 4 2) Liczba biegunów 8 3) Maksymalne napięcie na string (Vdc) 1500 4) Maksymalny prąd na string (A) 25/25 5) Napięcie pracy 100Vac~270Vac 6) Napięcie nominalne 230Vac 7) Prąd nominalny 30mA 8) Prąd rozruchu (ładowania) average 100mA 9) Prąd zadziałania przełącznika max 300mA 10) Kontakt zwrotny 24Vdc - 300mA max 11) Zakres temperatury pracy -20 st. C - +50 st. C 12) Maksymalna temperatura pracy przed automatycznym wyłączeniem +70 st. C 13) Temperatura przechowywania -40 st. C - +85 st. C 14) Stopień ochrony IP66 15) Klasa ochronności Class II 16) Certyfikacja CE 17) Działanie wyłącznika zgodne z normą EN 60947-1&3 18) Liczba operacji 10000 V. Kable solarne, kabel uziemiający, kabel zasilający 1) Kabel solarny a) Giętki przewód jednożyłowy przeznaczony do instalacji fotowoltaicznych, z miedzianą żyłą ocynowaną, w izolacji i powłoce z sieciowanego tworzywa bezhalogenowego b) Ilość zapewniająca prawidłowe funkcjonowanie instalacji fotowoltaicznej 2) Kabel uziemiający zgodnie z normą PN EN 62305 3) Kabel zasilający zgodnie z normą PN-EN 50618:2015-03 VI. Certyfikowana konstrukcja montażowa na dach płaski z folią pod panelami odbijająca światło 1) Umożliwia zamontowanie na dachu paneli bifacjalnych w kierunku południowy zachód, orientacja 151 stopni, nachylenie 15 stopni Minimalne parametry techniczne Systemu zarządzania - 1 komplet 1) Możliwość dwukierunkowej komunikacji z falownikami instalacji fotowoltaicznej oraz bezpośredniego odczytu danych z Liczników Zdalnego Odczytu (LZO) operatora sieci dystrybucyjnej poprzez zintegrowany interfejs bezprzewodowy w standardzie technologicznym pasma 868 MHz (zgodnym z protokołem Wireless M-Bus OMS) 2) Izolowany galwanicznie port szeregowy w standardzie RS485 3) Napięcie zasilania urządzenia: 12V DC 4) Wbudowany moduł łączności bezprzewodowej w standardzie komórkowym LTE klasy minimum Cat 1 wyposażony w zintegrowaną kartę SIM typu chip (MFF2 / eSIM) 5) Obsługa protokołów komunikacji sieciowej MQTT oraz TLS 1.2 6) Komunikacja z systemem EMS w standardzie AWS IoT CORE 7) Temperatura pracy -20 do +55 st. C 8) Wbudowany interfejs komunikacyjny bezprzewodowej sieci HAN Wireless M-Bus 868 MHz w trybie T1/C1 zgodny ze standardem OMS, wyposażony w złącze antenowe SMB 9) Obsługa protokołu komunikacyjnego SunSpec 10) Funkcja zarządzania energią bazująca na cenach rynkowych oraz profilu zużycia klienta 11) Kompatybilność z europejskimi regulacjami w zakresie cyberbezpieczeństwa, w tym z wymogami CRA oraz RED DA Minimalne parametry techniczne Magazynu energii - 1 kompl
Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich; pobrano 2026-09-17; dane przetworzone.
Fuente oficial
Fuente: Baza Konkurencyjności Funduszy Europejskich (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej)
Verifica siempre los detalles en el anuncio oficial.
abiertos ahora en Petróleo, combustibles y energía
3.707
anuncio abierto mediano
375.578 €
Quién gana en este mercado
Muchos proveedores
Polonia · Petróleo, combustibles y energía
empresas distintas ganaron adjudicaciones aquí
1.205
de las adjudicaciones fueron a los tres adjudicatarios más frecuentes
13%
compradores adjudicaron contratos aquí
2.740
Según 3.898 adjudicaciones con adjudicatario identificado en los últimos 3 años. Contadas por adjudicación y no por importe, porque los importes de lotes y acuerdos marco no son comparables.
Concentrado: los tres adjudicatarios más frecuentes obtuvieron el 65% de las adjudicaciones o más; muchos proveedores: menos del 35% con al menos diez adjudicatarios distintos.
Competencia
ofertas por lote de media (procedimientos abiertos y restringidos)
4,0
de esos lotes recibieron una sola oferta
20%
de las adjudicaciones fueron a empresas con sede en otro país
1%
de las ofertas llegaron de otro país
2%
Tal como los indican los anuncios de adjudicación oficiales, en los últimos 3 años. Las ofertas por lote cuentan solo procedimientos abiertos y restringidos: en un procedimiento negociado o una adjudicación directa, una sola oferta es el propio procedimiento. El país es el que el anuncio da para el adjudicatario.